REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kas naujo2021 m. Gegužės 25 d. 17:16

Kaip palengvinti pavasarinį namų tvarkymą

Ukmergė

Vytautas NemunaitisŠaltinis: Etaplius.lt


176166

Kiekvieną pavasarį, ypač prieš kokias nors šventes, įprasta atlikti generalinę tvarką namuose. Paprastai šie darbai atima daug jėgų ir laiko. Kokie sunkiausi namų tvarkymo darbai laukia pavasarį ir kaip juo atlikti paprasčiau ir lengviau?

Siurbiame dulkes kambariuose. Šį darbą atliekame ne tik pavasarinės ruošos metu, jis yra įprastas ir turbūt gerokai įgrisęs kiekvienam. Jei šį nemalonų darbą patikėtume robotui dulkių siurbliui, jis gerokai palengvintų mums gyvenimą, atlikdamas didesniąją darbo dalį už mus. Žinoma, jis neišvalys tolimesnių kambario kampų ir sunkiau prieinamų vietų, taigi šį darbą teks atlikti patiems. 

Atliekant rimtesnį buto tvarkymą, išvalyti grindis reikėtų stropiau nei kasdienės ruošos metu. Jeigu auginame mažus vaikus ar laikome kokį nors gyvūnėlį, grindų švarą palaikyti ypač sunku. Padėti susitvarkyti galėtų garinė šluota, kuri geba ne tik švariai išplauti įvairius paviršius garų pagalba, bet dar ir dezinfekuoja juos. 

Langų plovimas – tai tarsi pavasarinės namų ruošos simbolis, nes išplovus langus namas tarsi „atmerkia akis“. Jeigu nuspręsime šį darbą atlikti patys, pirmiausia šlapia šluoste nuvalysime lango išorę ir vidų, kad pašalintume susikaupusį purvą. O paskui jau galime nupurkšti langų plovikliu ir išblizginti specialia šluoste, laikraščiais ar popieriniais rankšluosčiais. Kad būtų lengviau, galime naudoti specialų langų plovimo šepetį. Bet jei langų plovimas mums ne pagal jėgas, pagelbėti gali langų valymo robotas. Šis mažą pagalbininką galima pasitelkti ir kitų stiklinių paviršių, pavyzdžiui,  veidrodžių bei dušo kabinų valymui. 

Sunkiausi darbai tvarkant virtuvę yra išvalyti viryklę ir orkaitę – tuos paviršius, ant ​​kurių gaminant maistą prisikaupia neatplaunamų riebalų dėmių. Galime pabandyti jas pašalinti cheminių ar savos gamybos valiklių pagalba. Jei nepavyksta, galbūt šį darbą palengvintų garų valytuvas. Jis padėtų lengviau įveikti įsisenėjusias dėmes nenaudojant jokios chemijos. Pritaikius specialius antgalius, šiuo universaliu prietaisu galima išvalyti daugybę įvairių paviršių: minkštus baldus, vonios santechniką ir plyteles, viryklę, orkaitę, gartraukį, stiklinius paviršius, grindis, radiatorius.

Garų valytuvu galima išvalyti užuolaidas ir kitą namų tekstilę. Užuolaidos tikrai prikaupia daug dulkių ir jas būtina retkarčiais valyti, kad jos gražiai atrodytų ir oras namuose būtų gaivesnis. Prieš imantis šio darbo, reikia išsiaiškinti, koks valymo būdas tinka audiniui, iš kurio jos pasiūtos. Sintetines ar tiulio užuolaidas galime skalbti skalbyklėje, bet kitos rūšies audinius skalbiant galima sugadinti. Be to, kartais tenka gerokai pavargti, kol užuolaidas nukabiname ir vėl užkabiname. Valant garų valytuvu, jų nukabinti nereikia, tačiau drėgnas valymas tinka tikrai ne visų rūšių audiniams. Kad jų nesugadintume, galime paprasčiausiai išsiurbti dulkių siurbliu su specialiu antgaliu, nustatę nedidelę siurbimo galią. 

Be abejo, tvarkant namus iš esmės, atsiras ir daugiau rimtų darbų, kuriuos atliksime mums seniai įprastu būdu arba pasitelksime į pagalbą naujas technologijas. Generalinės tvarkos jokie prietaisai už mus neatliks, bet jie gali ją gerokai palengvinti, sutaupyti mūsų laiko ir jėgų. Būtų šaunu, jei buities rūpesčiai nesutrukdytų mums pasidžiaugti artėjančiu pavasariu.REDAKCIJA REKOMENDUOJA