REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2017 m. Liepos 16 d. 08:22

Kaip atsirado skirtingos rasės?

Šiauliai

Andrius TverijonasŠaltinis: Etaplius.lt


9409

Biblijoje nėra aiškaus atsakymo iš kur atsirado skirtingos žmonijos rasės. Realybėje yra tik viena rasė – žmogaus rasė, turinti įvairių odos spalvų ir kitų bruožų.

Kai kurie spėlioja, kad, kai Dievas sumaišė kalbas prie Babelio bokšto (Pradžios 11:1-9), Jis taip pat sukūrė skirtingas rases. Įmanoma, jog Dievas pakoregavo žmonių genetiką tam, kad jie galėtų išgyventi skirtingose gamtinėse sąlygose (pvz. afrikiečių tamsi odos spalva padeda ištverti Afrikos karštį).

Po tvano, kai atsirado skirtingos kalbos, žmonės, kalbantys ta pačia kalba, išsikraustė gyventi kartu – dėl to maišėsi tik tam tikra žmonių grupė. Giminaičiai tuokėsi vienas su kitu, ir laikui bėgant visi žmonės, kurie kalbėjo ta pačia kalba, turėjo panašius bruožus.

Yra ir dar vienas paaiškinimas. Adomas ir Ieva turėjo genus, kurie jiems leido turėti visų spalvų palikuonių. Tai būtų panašu į šeimą, kurioje tėvai yra skirtingų odos spalvų, ir jų vaikų odos spalvos skiriasi. Vėliau Biblijoje rašoma, jog po tvano vieninteliai išgyvenę žmonės buvo Nojus, jo žmona, trys sūnūs ir jų žmonos (Pradžios 7:13). Tikriausiai Nojaus marčios ir žmona buvo kitų rasių, o galbūt visi aštuoni buvo maišyti, ir tai reikštų, kad jie turėjo genetinius kodus, kurie leido turėti skirtingų rasių vaikus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA