REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2022 m. Gegužės 13 d. 08:28

„Kadagio“ penkiasdešimtmečio jubiliejus – su smagiu koncertu, daugybe padėkų ir sveikinimų

Alytus

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


216591

Varėnos kultūros centro senjorų šokių grupė „Kadagys“, šiais metais mininti kūrybinės veiklos penkiasdešimtmetį, sukvietė į nuotaikingą ir gražų jubiliejinį koncertą. Ramunės Butkienės vadovaujamo kolektyvo šokėjai žiūrovams dovanojo įspūdingą šokių šventę. Buvo prisiminta, kaip šis kolektyvas susikūrė, kiek daug šokėjų jame per penkiasdešimt metų šoko, kiek daug gražių  koncertų „Kadagys“ surengė Varėnos krašte, Lietuvoje ir užsienio šalyse.

Per „Kadagio“ šokių kolektyvo gyvavimą jame  šoko net aštuoniasdešimt keturi žmonės. Jam vadovauti pradėjo šviesaus atminimo vadovas Vaclovas Stadalnykas, kuris ir subūrė 1972 m. jaunimo šokių kolektyvą ir  sėkmingai jam vadovavo. Dauguma dalyvių peraugo į kitą amžiaus kategoriją – pagyvenusių žmonių  šokių kolektyvą. Pats būdamas tikru dzūku ir be galo mylėdamas šį kraštą bei jo žmones, jis savo kolektyvui sugalvojo dzūkišką ,,Kadagio“ vardą. Liaudies šokį pamilusi vadovo dukra Alė Margevičienė ne tik pati šoko kolektyve, bet dar ir keletą metų vadovavo senjorų šokių grupei.  Per kolektyvo gyvavimo metus jam akomponavo Konstantinas Bobrovas, Vilius Zacharka, Valentinas Taraila. Dauguma kolektyvo narių jame šoko ne vieną dešimtmetį. „Kadagyje“ nuo pat jo iki dabar šoka  Aldona Skripkienė.

Kadagio“  koncertinis sąrašas itin platus. Šokėjai koncertavo ne tik Varėnos rajone, bet ir visoje respublikoje. Jais žavėjosi ir jiems plojo Lenkija, Latvija, Vokietija, Danija.

Buvusi vadovė Alė Margevičienė pasidalino nostalgiškais prisiminimais. „Prisiminimai labai gražūs. Kai kūrėsi kolektyvas, man buvo keturiolika metų. Aš augau kartu su juo, su mūsų šeima „Kadagys“ susijęs net trisdešimt šešis metus. Labiausiai įsiminė 2007 metų Dainų šventė, kurioje sėkmingai dalyvavom. Dabartiniam kolektyvui ir jo vadovei linkiu gyvuoti dar tiek pat ir daugiau“.

Varėnos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius kolektyvą palygino su mūsų krašte gausiai augančiu kadagiu.  „Varėna yra tarsi Jūsų kolektyvo šaknys, kamienas –  vadovė, apvalios šakelės –  šokėjai, spygliukai – tai daugybė repeticijų, o uogelės –koncertai.  „Kadagys“ yra vienas gražiausių pavyzdžių, kaip reikia mylėti šokį, gyventi su šokiu ir puoselėti tautinę kultūrą. Linkiu Jūsų kolektyvui kūrybinės sėkmės, sveikatos, stiprybės ir  daug puikių koncertų“.

Jubiliatus pasveikino ir mero sveikinimą perskaitė Varėnos rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Laima Denutienė. „Prieš penkiasdešimt metų susikūrėte iš didelės pagarbos ir meilės savo tėvų puoselėtoms etnokultūros tradicijoms ir jas gražiai tęsiate iki šiol.  Koncertas vijo koncertą, poros sukosi ir nesustojo, džiugindamos kiekvieną žiūrovą. Pamatę ir įvertinę tautinio šokio grožį, pajutę jo spalvas, šilumą ir vienijantį jausmą, iš ,,Kadagio“ koncertų išeiname pakylėti. Ligi šiol Jūsų kolektyvą jungia stipri šokio dvasia, skatinanti šokėjus nepasiduoti, tobulėti, palaikyti vienam kitą. Nuoširdžiai sveikiname gražios sukakties  proga. Dėkojame Jums už aktyvią kūrybinę veiklą, šokio populiarinimą, tradicijų puoselėjimą ir svarų indėlį į Varėnos krašto kultūros kraitę. Niekada nepraraskite meilės liaudiškam šokiui ir kūrybiškai puoselėkite lietuviškas tradicijas“.  

Mero padėkos buvo įteiktos kolektyvo vadovei Ramunei Butkienei ir akompaniatoriui Dariui Bachovui bei esamiems ir buvusiems šokėjams. Tylos minute buvo pagerbti  Anapilin išėję šokėjai.            

„Kadagiui“ taip pat buvo įteiktas Lietuvos nacionalinio kultūros centro sveikinimas, vadovei R. Butkienei – centro padėka.

Kolektyvą su veiklos jubiliejumi sveikinęs ir įrėmintą tautinės giesmės tekstą padovanojęs Seimo narys Juozas Baublys dėkojo už etninės Lietuvių kultūros puoselėjimą, bendruomeniškumo stiprinimą ir Varėnos krašto garsinimą, linkėjo naujų kūrybinių sumanymų, džiuginti naujomis programomis, saugoti ir puoselėti liaudies šokių tradicijas. „Stiprios sveikatos, sėkmės, neblėstančio kūrybiškumo, teikiančio laimę ir džiaugsmą“, – linkėjo jis.

Varėnos kultūros centro l.e.p. direktorė Regina Svirskienė pažymėjo, jog „Kadagys“ yra vienas vyriausių rajono kolektyvų ir savo gausia koncertine veikla vertas pasididžiavimo.

Jau penkiolika metų „Kadagiui“ vadovaujanti Ramunė Butkienė pasidžiaugė, jog bendrauja su tokiais meilės šokiui kupinais šokėjais. „Dėkoju mylimiems šokėjams už jūsų kantrybę, už lengvas kojas, už plačias šypsenas, linkiu stiprios sveikatos ir sėkmės. Aš labai jumis didžiuojuosi ir visus labai myliu. Dėkoju Dariui, kuris visada yra paruošęs muziką ir profesionaliai atlieka savo darbą. Dėkoju bendradarbiams ir savo šeimai, kuri supranta ir palaiko. Tikrai jaučiu jų svarų indėlį“.

Buvo padėkota jubiliejinio renginio rėmėjams: Varėnos rajono savivaldybei, UAB „Dzūkijos miškas“, UAB „Varėnos pienelis“, „LOg Forest“, „GG construction“, „Claud of silk“, Juozo Levutos individualiai įmonei, UAB „Silida“ kavinei „Draugai“, UAB „Smaližė“, kavinei – picerijai „Fortūna“, kurie prisidėjo prie šventės sėkmės.

Jubiliatus nuotaikingais šokiais pasveikino Varėnos kultūros centro šokių studija „Mikitukas“ ir Viečiūnų kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Avilys“.

Jautrią melodiją akordeonu pagrojo Darius Bachovas.

Jubiliejinį renginį vainikavo „Kadagio“ jaunatviškai sušoktas šokėjų valsas pagal Stasio Povilaičio dainą „Jubiliejus“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA