PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Rinkimai 20232023 m. Kovo 15 d. 22:01

K. Tubis kritikuoja Seimo pirmininkės pareiškimus: ji neturi komentuoti dar nepasibaigusių rinkimų ir formuoti VRK nuomonės

Anykščiai

BNS/Fotobankas nuotr.

Ignas DobrovolskasŠaltinis: ELTA


261783

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatas į Anykščių rajono merus Kęstutis Tubis kritikuoja Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen pareiškimus apie galimus naujus rinkimus į Anykščių rajono ir Visagino merus. Pasak jo, Seimo pirmininkė neturi teisės komentuoti dar nepasibaigusių rinkimų ir formuoti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nuomonės.

„Aš, kaip teisininkas, vertinu tokį dalyką kaip Seimo pirmininkės poveikį VRK. Ji neturi komentuoti dar nepasibaigusių rinkimų ir suformuoti VRK nuomonės. Tai šiurkščiausias teisės pažeidimas“, – trečiadienį TV3 televizijai teigė K. Tubis.

„Šiuos dalykus galima skųsti ir Europos Žmogaus Teisių Teismui, nes joks pareigūnas negali nustatyti išankstinės nuomonės. Žmonės pasirinks, kurie nori, kad jiems dirbtų“, – pabrėžė jis.

K. Tubio nuomonei pritarė ir kandidatė į Visagino mero postą Dalia Štraupaitė, akcentavusi, kad VRK pirmininkę delegavo būtent Viktorija Čmilytė-Nielsen, tad ji nuo komentarų turėtų būti nusišalinusi.

„VRK pirmininkę delegavo Seimo pirmininkė, tad ji turėtų būti nusišalinusi nuo tokių komentarų, kurie šiandien formuoja nuomonę priešinga linkme“, – sakė D. Štraupaitė.

LVAT priėmė K. Tubiui palankų sprendimą – kandidatas grąžintas į rinkimus

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) antradienį nusprendė panaikinti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą šalinti iš mero rinkimų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatą į Anykščių rajono merus Kęstutį Tubį.

Remdamasi šių metų vasario 2 d. Panevėžio apygardos teismo priimtu apkaltinamuoju nuosprendžiu K. Tubio byloje dėl prekybos poveikiu, VRK nutarė pašalinti politiką iš rinkimų. Pastarąjį sprendimą K. Tubis apskundė, o antradienį LVAT iš dalies patenkino skundą – nutarė panaikinti VRK sprendimą dėl politiko šalinimo iš rinkimų ir priteisti pareiškėjui 544,5 euro bylinėjimosi išlaidų. K. Tubis LVAT taip pat prašė atstatyti jo teises, tai yra grąžinti jį į mero rinkimus, tačiau teismas šios prašymo dalies netenkino.

Buvęs LVŽS kandidatas į Anykščių rajono merus K. Tubis pirmajame rinkimų ture surinko 29,39 proc. rinkėjų balsų ir buvo patekęs į antrąjį rinkimų turą su socialdemokratų kandidatu į merus Dainiumi Žiogeliu, kuris pirmajame ture surinko 19,45 proc. rinkėjų balsų. VRK panaikinus K. Tubio registraciją mero rinkimuose, į antrąjį rinkimų turą vietoje minėto politiko pateko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas į Anykščių rajono merus Sigutis Obelevičius.

Po LVAT sprendimo VRK grąžino K. Tubį į rinkimus, tad politikas toliau varžysis dėl mero posto. Visgi, kilus teisiniam chaosui, politikas ketina kreiptis į VRK ir reikalauti, kad Anykščių rajone būtų surengti nauji merų rinkimai.

„Antrasis turas turi būti rengiamas naujai“, – konstatavo jis.

Teismui patikslinus savo sprendimus, VRK į rinkimus grąžino ir D. Štraupaitę

Pirmadienį VRK priėmė analogišką sprendimą dėl kitos pašalintos kandidatės į merus – Visagino rinkimuose dalyvaujančios Dalios Štraupaitės.

Apeliacinis teismas pirmadienį nusprendė pakeisti, tiksliau – panaikinti, Panevėžio apygardos teismo patikslintą sprendimą, kuriuo buvusiai Visagino merei Daliai Štraupaitei uždrausta būti renkamai į merus. Pastarąjį sprendimą politikė buvo apskundusi.

Pagal Apeliacinio teismo nutartį, VRK grąžino D. Štraupaitę į rinkimus. Anksčiau komisija, remdamasi nepatikslintu teismo sprendimu, buvo panaikinusi politikės registraciją rinkimuose.

„Laisvės teisingumo“ partijos atstovė pirmajame mero rinkimų ture surinko 23,77 proc. rinkėjų balsų ir buvo patekusi į antrąjį turą, tačiau, kaip jau minėta, VRK panaikino jos registraciją rinkimuose ir neleido jai toliau dalyvauti rinkimuose.

Dėl Visagino mero posto politikė varžysis su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) kandidatu Elandu Galaguzu.

Seimo pirmininkė antradienį tvirtino, kad labai tikėtina, jog bus pareikalauta minėtose dviejuose savivaldybėse iš naujo organizuoti savivaldos rinkimus.