REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Gruodžio 5 d. 10:51

K. Navickas prezidentės paprašė jį atleisti

Vilnius

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


63273

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas trečiadienį susitiko su prezidente Dalia Grybauskaite. Po susitikimo jis sakė pats paprašęs prezidentės, kad būtų atleistas, nors su ministro pirmininko sprendimu jį keisti pats nesutinka.

Ministras sakė nematantis galimybės toliau dirbti komandoje su dabartiniu premjeru, kuris pastato ministrus į priešakines pozicijas, o svarbiu momentu palieka vienus.

Ministro teigimu, dirbant jam pavyko atsiriboti nuo politinių įtakų, nebuvo jokio spaudimo asmeniškai - nei iš premjero, nei iš frakcijos. K. Navickas dėkojo ir už galimybę suformuoti savo komandą.

„Būsiu sąžiningas, ir premjero, ir frakcijos sudaryta galimybė dirbti pasirenkant savo viceministrus, savo komandą, yra labai daug, taip tikrai gali daug nuveikti. Už tai noriu padėkoti, ir tai yra svarbu“, - kalbėjo K. Navickas.

ELTA primena, kad premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį lankėsi Prezidentūroje. S. Skvernelis siekė įtikinti prezidentę, kad poreikis atleisti aplinkos ir kultūros ministrus yra pagrįstas. Po šio susitikimo su prezidente susitiko K. Navickas, vėliau numatytas kultūros ministrės susitikimas su šalies vadove.

Vyriausybės vadovas po užsitęsusio pedagogų streiko pirmadienį netikėtai pranešė, kad, norėdamas duoti naują postūmį reformoms švietimo, kultūros ir aplinkos apsaugos srityse, atleidžia tris ministrus - kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson ir aplinkos ministrą Kęstutį Navicką bei švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę.

Jau anksčiau J. Petrauskienės tinkamumu eiti pareigas abejojusiai prezidentei klausimų dėl švietimo ir mokslo ministrės atstatydinimo nekilo. Tačiau, pabrėžė pirmadienį šalies vadovė, lauksianti S. Skvernelio argumentų, kodėl buvo nuspręsta atleisti kitus du ministrus.

„Vyriausybės pertvarkymas be realių priežasčių kelia daug klausimų“, - pažymėjo D. Grybauskaitė.

Tuo metu S. Skvernelis neabejoja, kad atsakys į visus prezidentės klausimus. Vyriausybės vadovas pirmadienį tvirtino tikįs, kad prezidentė sutiks su jo sprendimu atleisti visus tris ministrus.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA