REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Rugpjūčio 23 d. 20:10

K. Karinis: Latvijos pasienyje su Baltarusija auga įtampa

Pasaulis

Mariaus Morkevičiaus nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


276134

Latvijos ir Europos Sąjungos pasienyje su Baltarusija didėja įtampa, trečiadienį po susitikimo su Latvijos prezidentu Edgaru Rinkevičiumi pareiškė kadenciją baigiantis ministras pirmininkas Krišjanis Karinis.

„Laiku priėmėme sprendimus sustiprinti mūsų sienos priežiūrą. Vidaus reikalų ministras, gynybos ministras ir prezidentas kasdien stebi įvykius“, – teigė K. Karinis.

Trečiadienį vykusiame susitikime Latvijos prezidentas ir premjeras aptarė naujausius įvykius, įskaitant padėtį šalies pasienyje su Baltarusija.

Anot E. Rinkevičiaus, jis ir K. Karinis aptarė priemones, kurių ėmėsi vyriausybė, Latvijos sienos apsaugos tarnyba ir šalies pajėgos.

Prezidentas pareiškė, kad jam labai svarbi sienų apsauga.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba naujienų agentūrai LETA pranešė, kad antradienį Latvijos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirsti neleista 143 asmenims.

Nelegalių migrantų skaičius per dieną yra vienas didžiausių pastaruoju metu, o tai rodo didėjančią įtampą pasienyje.

Prieš dvejus metus iš Artimųjų Rytų ir Afrikos į Lenkiją, Latviją ir Lietuvą per Baltarusijos sieną pradėjo plūsti daugybė migrantų, siekiančių patekti į Europos Sąjungą.

Šalies valdžios institucijos mano, kad Baltarusijos autoritarinio vadovo Aliaksandro Lukašenkos režimo bandymai išstumti migrantus per Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos sienas yra hibridinio karo, nukreipto prieš šias šalis, metodas.

Kaip pranešama, šiemet Latvijos sienos neleista kirsti iš viso 6 134 asmenims, o 292 asmenims leista atvykti dėl humanitarinių priežasčių.

Praėjusiais metais nuo bandymo nelegaliai kirsti sieną buvo sustabdyti 5 286 asmenys. 217 asmenų į Latviją buvo įleisti dėl humanitarinių priežasčių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA