REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 25 d. 17:46

K. Bartoševičius grąžina Seimui už parlamentines lėšas pirktą kompiuterį: juo domėjosi vaikų tvirkinimą tyrusi teisėsauga

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Ingrida SteniulienėŠaltinis: ELTA


296026

Už galimus seksualinius nusikaltimus teisiamam ir iš Seimo pasitraukusiam konservatoriui Kristijonui Bartoševičiui teismas leido grąžinti Seimui už parlamentines lėšas pirktą kompiuterį. Šis įrenginys buvo laikinai paimtas teisėsaugos, vėliau grąžintas savininkui su įpareigojimu jį saugoti.

Tai Eltai pirmadienį pranešė kaltinamojo advokatas Olegas Šibkovas.

Kaip skelbė akcijos „Skaidrinam“ iniciatorius Andrius Tapinas, buvęs parlamentaras K. Bartoševičius už jo veiklai skirtas lėšas pirko planšetinį kompiuterį ir virš 1,8 tūkst. eurų kainuojančią klaviatūrą.

Šis kompiuteris buvo atsidūręs teisėsaugos žinioje, nes įprastai, prasidėjus tokio pobūdžio ikiteisminiams tyrimams, pareigūnai paima ir apžiūri įtariamųjų nusikaltimais kompiuterius, telefonus ir kitus įrenginius. Ar kompiuteryje buvo rasta kokių nors įkalčių, įrodymų, teisėsauga neskelbė.

„Prieš pat pasitraukdamas iš Seimo jis nusipirko „Ipad Pro“ ir klaviatūrą už 1888 eurus. Reikės pasiklausti Seime, ar jis šituos daiktus už mūsų pinigus grąžino ar tiesiog išsinešė su savimi“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė A. Tapinas.

Advokatas O. Šibkovas Eltai sakė, kad jo klientas nusprendė grąžinti už parlamentines lėšas pirktą kompiuterį.

„Mes paprašėm, kad leistų grąžinti, kompiuteris buvo paimtas byloje, teismas leido grąžinti. Jis anksčiau negalėjo grąžinti, jis nebėra Seimo narys, jis nebegali laikyti (kompiuterio – ELTA), jis įgytas už kanceliarines išlaidas savo veiklai“, – K. Bartoševičiaus poziciją dėstė advokatas.

Įstatymai nenumato prievolės minėtą techniką grąžinti.

Panevėžio apygardos teismas taip pat patenkino advokato O. Šibkovo anksčiau pateiktą prašymą apklausti jo nurodytą liudytoją.

Per posėdį pirmadienį buvo apklausti du liudytojai, jų apklausa truko visą popietę. Teismas buvo numatęs per šį posėdį iš viso apklausti keturis liudytojus.

Bylos nagrinėjimas bus tęsiamas gegužės 8 dieną, toliau vyks liudytojų apklausos.

Byla nagrinėjama už uždarų durų, todėl detalesnė informacija neviešinama.

ELTA primena, kad 2023 m. liepą baigtas ikiteisminis tyrimas buvusio parlamentaro K. Bartoševičiaus atžvilgiu, byla dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš vaikus perduota teismui. K. Bartoševičius kaltinamas vaikų seksualiniu prievartavimu (2 epizodai), jaunesnio negu 16 metų amžiaus asmens tvirkinimu (4 epizodai) ir mažamečių vaikų nesunkiu sveikatos sutrikdymu (4 epizodai).

Prokuratūros duomenimis, byloje yra keturi nukentėjusieji, kurie galimai prieš juos padarytų nusikaltimų metu, buvo nepilnamečiai.

Tuometinis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys K. Bartoševičius apie tai, kad atsisako Seimo nario mandato dėl asmeninių priežasčių pranešė pernai, sausio 23 dieną. Vėliau, tądien, prokuratūra pranešė apie jo atžvilgiu pradėtą tyrimą dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius asmenis.

Prokuratūros teigimu, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam einant Seimo nario pareigas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA