REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Skirtingos Spalvos2023 m. Gegužės 18 d. 13:15

Justė Arlauskaitė-Jazzu ir iniciatyva „Skirtingos Spalvos“: atvirai apie emocinę sveikatą savižudybių prevencijos renginyje

Lietuva

aut. Skirtingos Spalvos

Jurgita BakanaitėŠaltinis: Etaplius.LT


267626

Lietuva – vis dar viena iš pirmaujančių šalių pagal savižudybių skaičių. Psichikos sveikatos problemos, ligos, nesuprasti jausmai bei viduje kaupiami išgyvenimai – visa tai žmogui gali tapti sunkiai pakeliamais išbandymais, su kuriais gyventi darosi vis sunkiau. Savo veiklomis, viešoji įstaiga „Skirtingos Spalvos“ jau ketverius metus siekia edukuoti, o tuo pačiu ir vienyti visuomenę, ypatingą dėmesį skirdama psichikos sveikatos temoms.

Gegužės 28 d. nuo 14.00 val. socialinė iniciatyva „Skirtingos Spalvos“ kviečia visus į savižudybių prevencijai ir psichikos sveikatos stiprinimui skirtą renginį Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Apsilankiusiųjų lauks sveikatingumo mugė, pažintis su nevyriausybinėmis organizacijomis, pranešimai apie nerimą, perdegimą, jautrios ir asmeniškos kviestinių svečių bei informatyvios specialistų istorijos. Vakarą vainikuos atviras dialogas su Juste Arlauskaite bei jaukus koncertas.

„Pagrindinis šio renginio tikslas – parodyti, kad net ir didžiausių išgyvenimų metu, žmogus nėra vienas“, – dalindamasis įžvalgomis pabrėžia iniciatyvos įkūrėjas Dalius Stankevičius. Viešoji įstaiga ir gausus specialistų būrys renginyje kalbės apie tai, kaip pamatyti pirmuosius psichikos sveikatos nusilpimo ženklus ir kodėl svarbu nebijoti kreiptis profesionalios pagalbos laiku. D. Stankevičius pabrėžia renginio misiją: „Savižudybių prevencija turi prasidėti ne nuo smerkimo, interpretacijų, o nuo supratimo. Tą renginyje ir bandysime daryti, pirmiausia – įsigilinti, suprasti, o tuomet išsiaiškinti, ką galime daryti kitaip tiek dėl savęs, tiek dėl kitų“.

Gegužės 28 d. nuo 14.00 val. vyksiantis renginys prasidės nuo sveikatingumo mugės šurmulio. Joje atvykusieji galės išvysti „Jaunimo linija“, „Vaikų linija“, „Pagalbos moterims linija“, „Krizių įveikimo centras“, Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministeriją, „Kauno apskrities vyrų krizių centras“, Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvą „Žvelk giliau“, meno terapijos ir socializacijos instituto „Vyta“, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus bei „Baltic Shamans“ stendus. Visų organizacijų komandos pažada atsakyti į kylančius klausimus, supažindinti su jų kasdiene veikla, įtraukti į edukacines, interaktyvias viktorinas ar net simuliacinius žaidimus.

Kaip numatyta renginio programoje, nuo 14.30 val. atsidarys pokalbių erdvė, kurioje pašnekesius moderuos iniciatyvos įkūrėjas D. Stankevičius. Pirmasis pokalbis – „Nerimas – signalas ar vaizduotė?“ gvildens daugeliui pažįstamą išgyvenimą, kurio metu sunku kontroliuoti ne tik mintis, bet ir fizinius požymius. Renginio metu apie gyvenimą su nerimu ir kitomis profesionaliomis įžvalgomis pasidalins Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos skyriaus vedėja, psichologė Vaiva Klimaitė.

Nuo 15.00 val. susirinkusiųjų lauks antrasis pokalbis – „Perdegimas: kiek kainuoja noras turėti viską?“ su psichiatru prof. Eugenijumi Laurinaičiu ir „ACC Distribution“ valdybos pirmininku Regimantu Buožiu. Bus stengiamasi išsiaiškinti, kaip pastebėti pirmuosius perdegimo požymius, ką daryti juos pastebėjus, kaip atskirti asmeninį ir profesinį gyvenimą bei teisingai valdyti laiką.


Foto galerija:


Daugiau informacijos apie „Skirtingos Spalvos“ iniciatyvą ir vyksiančio renginio programą: https://www.facebook.com/events/540706348184754

Organizatoriai „Skirtingos Spalvos“ kviečia gegužės 28 d. atvykti į renginį, pasipuošus žaliai mėlynos bei violetinės spalvos akcentais ir taip palaikyti su savižudybe artimoje aplinkoje susidūrusius asmenis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA