Skirtingos Spalvos | 5 MIN.

Jurga Šeduikytė: aš pažinau save, kuomet nustojau nebijot bijoti

Skirtingos Spalvos
2024 m. vasario 22 d. 15:08
Jurgos nuotrauka 1

Socialinė iniciatyva „Skirtingos Spalvos“, iki vasario 29 d. kviečianti visuomenę prisidėti prie labdaros fondo depresijai gydyti #nebe(NORIUGYVENTI), pristato atvirą pokalbį su garsia atlikėja, televizijos laidų vedėja Jurga Šeduikyte. Žymi moteris ragina visuomenę prisijungti prie labdaros fondo įgyvendinimo, dalindamasi savo patirtimi apie depresiją, baimės pojūtį kasdienybėje ir neseniai praėjusį nervinį išsekimą. Prie labdaros fondo žmonės kviečiami prisidėti skambindami trumpuoju numeriu 1402 ir skirdami 3 Eur auką arba didesnę auką skirdami interneto svetainėje: www.skirtingosspalvos.lt.

Socialinės iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ įkūrėjas Dalius Stankevičius pristatydamas Jurgą pastebi, kad greičiausiai šį interviu stebinčius žiūrovus aplanko mintys apie pačios dainą „Nebijok“, kuri yra apie meilės pažinimą sau, kitam ir mus supančiai aplinkai. Tačiau kartu, ši daina yra ir apie baimę pripažinti, kad žmogui yra reikalinga pagalba, apkabinimas. Ši daina gražiai siejasi su fondo #nebe(NORIUGYVENTI) idėja, kad žmogus kartais atsiduria tokiame gyvenimo taške, toje baimėje, kuomet reikalingas apkabinimas, artimojo pagalba.

Jau pačioje pokalbio pradžioje, bandydama atsakyti, ką pačiai Jurgai reiškia baimė? Ar dažnai su ja susiduria ir kaip su ja gyvena? Atlikėja tvirtai teigė, kad baimė yra jos gyvenimo kelias, nes jos dainos pavadinimas „Nebijok“ yra pasakytas mažai vidinei mergaitei, kuri yra išsigandusi ir sėdi kamputyje. Pasak jos, suaugęs žmogus turi nuraminti tą vidinį vaiką: „Tu turi įsivaizduoti, kad esi mažiukas, apsikabinti ir pasakyti sau „Aš suaugus, aš pasirūpinsiu tavimi, tu niekad neliksi viena“. Ir tada, ta maža mergaitė nutyla ir baimės pasidaro mažiau. Dabar ši daina man yra apie nebijojimą bijoti, nes jeigu viduje yra baimė, o tu sakai „Ne, ne, ne, viskas gerai“ – kaip mes esame įpratę, tuomet tai yra kaukė, o viduje slepiasi labai daug negatyvo, tamsos ir liūdesio.“

Jurgos paklausus, kiek jai pačiai yra pažįstama depresija ir kodėl žmonės bijo šio žodžio, Jurga atsakė: „Aš niekada nepasakoju apie tai, ko tiksliai nežinau. Į tai turėtų atsakyti specialistas. Tačiau aš apsistočiau ties atsakymu apie depresyvią būseną, kuriai būdingas: nenoras veikti, nenoras gyventi, nerimas, kuris jau išaugęs į paniką. Depresyvi būsena ištinka, kai yra visko per daug. Per daug viduje, per daug iš išorės. Žinoma, visokių istorijų būna, tačiau nėra vieno recepto, kaip reikia daryti. Aš manau, kad yra labai sudėtinga priimti tą faktą, kad kitam iš tikrųjų yra sunku, bet tada reikia žinoti, kad kitam žmogui apkabinimas, pabuvimas šalia, pasivaikščiojimas gali išgelbėti gyvybę. Kartais, kai yra labai sunku su savimi, padeda žmonės. Tiesiog buvimas su jais.“

Interviu metu Jurga taip pat prisiminimais sugrįžo į tą pradžią, kai jai pačiai buvo sunku ir pasidalijo mintimis, nuo ko prasidėjo savęs pažinimo kelias. ,,Duobė yra labai gerai, nes tu supranti, kad esi duobėje. Tų problemų ir sunkumų reikia nebijoti. Reikia juos adekvačiai įvertinti, ką jie tau duoda ir ar tai veda link laimės? Praėjo penkeri metai, aš matau, kad gebu tvarkytis, aš priiminėju tam tikrus sprendimus, išeidinėju iš tam tikrų toksiškų situacijų, jau moku brėžti ribą, bet nesistengiu būti tobuliausia savęs pačios versija. Nors mes visi esame linkę tobulėti, tačiau tobulėjimas man yra priėmimas savo pačios vidinės būsenos“, – atvirauja Jurga.

Pokalbio pabaigoje Dalius paklausė, ką Jurga galėtų pasakyti žmogui, kuris nori pasitraukti iš gyvenimo, nes nebemato jame džiaugsmo? „Gyvenimas yra mums duotas, ir mes esame atėję čia ne šiaip sau. Ir, deja, čia yra vienintelė vieta mums surasti savo misiją ir kelią. Ir gal būtų lengviau atsisėsti ir susirašyti savo gyvenimo pliusus ir minusus. Kai tu matai, kad vien minusai, tu supranti, kad kažkas nėra gerai. Gyvybė viduje yra visą laiką, tiesiog yra tam tikri cheminiai dalykai, kurie neveikia. Todėl reikia nebijoti pagalbos, mokėti ją priimti, paprašyti ir tiesiog, jeigu kyla blogos mintys, į tai žiūrėti kaip į signalą, jog reikia pasikalbėti su kažkuo, kas galbūt buvo ten, kas galbūt tau gali padėti suprasti ir pabusti. Nėra taip, kad žmogus nebenori gyventi, jis tiesiog yra užmigęs,“ – padrąsindama mintimis dalijasi Jurga Šeduikytė.

VšĮ „Skirtingos spalvos“ jau 3 metus kviečia prisidėti prie depresijai gydyti skirto fondo #nebe(NORIUGYVENTI) ir taip padėti tiems, kurie dėl finansinių priežasčių negali eiti sveikimo keliu. Fondo organizatoriai bendradarbiaudami su Depresijos įveikimo centru siūlo specialią dešimties savaičių savigalbos programą su klinikine psichologe Aušra Mockuviene. Visuomenė prisidėti prie depresijai gydyti skirto fondo iki vasario 29 d. gali skambindami trumpuoju numeriu 1402 ir skirdami 3 eurų auką arba didesnę auką skirdami Skirtingos spalvos interneto svetainėje. 


Šiauliai
Šiaulius puola gripas: per šventines dienas į ligoninę kreipėsi per šimtas vaikų
Šiauliuose per šventines dienas į ligoninę dėl gripo kreipėsi daugiau nei šimtas vaikų. Tokią informaciją pateikė Respublikinės Šiaulių ligoninės atstovai.
Aktualijos | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Gruodžio 29-ąją pasitikti savo debiutinio Dakaro ralio iškeliavo Dovydas Karka. Vilniaus oro uoste trispalve pasipuošusi komanda neslėpė jaudulio, o pats Dovydas džiaugėsi, kad šį išbandymą gali pasitikti drauge su šeimos nariais.
Sportas | 4 MIN.
0
Gruodžio dvidešimt devintoji – 363-ioji metų diena (pirmoji 52-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 3 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Lietuva
Šiauliai
Jungtinės Valstijos siūlo Ukrainai „tvirtas“ saugumo garantijas 15 metų laikotarpiui su galimybe pratęsti, bet Kyjivas nori ilgesnio laikotarpio.
Pasaulis | 3 MIN.
1
2026 m. sausio 12 d., pirmadienį, Šiauliuose prasidės Sausio 13-osios minėjimo renginiai, skirti Laisvės gynėjų dienos 35-mečiui atminti. 17.30 val. Prisikėlimo aikštėje vyks Laisvės gynėjų dienos renginys, kurio metu bus uždegti atminimo laužai, o 18.00 val. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje (Aušros tak. 3) bus aukojamos šv. Mišios už žuvusius laisvės gynėjus. Šiauliečiai ir miesto svečiai kviečiami drauge prisiminti ir pagerbti 1991 m. sausio 13-ąją Lietuvos laisvę gynusius žmones – jų pasiaukojimas tapo mūsų valstybės pamatu.
Kultūra | 5 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Nesvarbu, ar tai greitasis maistas, saldumynai, žalingi įpročiai ar serialų žiūrėjimas, – visi turi ydų. Elitedaily.com atskleidžia pačias slapčiausias silpnybes pagal Zodiako ženklą. Galbūt žinodami jas, galėsite lengviau atsilaikyti prieš pagundas.
Lietuva | 4 MIN.
0
Naktį per Lietuvą slinkusi audra atnešė daug nuostolių: galingi vėjo gūsiai vartė medžius, dalį gyventojų paliko be elektros, o Klaipėdos uoste teko riboti laivybą. Vėjo greitis kai kur siekė iki 31 m/s, skelbia LRT Radijas.
Lietuva | 3 MIN.
0

Pakruojis
Pakruojis
Pakruojyje susitiko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius, Latvijos sumanaus administravimo ir regioninės plėtros ministras Raimonds Čudars bei Estijos regioninės plėtros ir žemės ūkio ministras Hendrikas Johannesas Terrasas.
Politika | 3 MIN.
0
Gruodžio 18 dieną įvyko Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 20 tarybos narių. Posėdžio darbotvarkėje suplanuoti 35 klausimai. Prieš prasidedant klausimų svarstymui pasveikinti gruodžio mėnesį gimtadienius šventę Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nariai Vida Remeikienė, Robertas Ašmanavičius ir Audrius Kazlauskas.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Lietuva
Pasaulis
Jungtinės Valstijos siūlo Ukrainai „tvirtas“ saugumo garantijas 15 metų laikotarpiui su galimybe pratęsti, bet Kyjivas nori ilgesnio laikotarpio.
Pasaulis | 3 MIN.
1
Estijos Sveikatos taryba paskelbė, kad šalis prarado kolektyvinį imunitetą prieš tymų infekciją dėl sumenkusių skiepijimo apimčių ir šiemet fiksavo jau keletą vietinių plitimo atvejų. Šiais metais Estijoje tymais susirgo devyni žmonės, pranešė šalies visuomeninis transliuotojas ERR.
Pasaulis | 3 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Šiauliai
Akmenė
Sekmadienį Šiauliuose poros valandų skirtumu rasti du mirę vyrai.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Sekmadienio pavakarę Akmenės rajone sulaikytas karys, su savimi turėjęs, įtariama, narkotinių medžiagų.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiandien siaučiantis stiprus ir gūsingas vėjas neaplenkė ir Šiaulių. Pačioje miesto širdyje – Prisikėlimo aikštėje – stovinti kalėdinė eglė galimai pajuto šios gamtos reiškinio jėga. Pasviro jos viršūnė su žvaigždės dekoracija.
Gatvė | 2 MIN.
0
Bendrovė „Via Lietuva“ praneša, kad 2026 metais ir Šiaulių apskrityje bus vykdomi valstybinės reikšmės kelių infrastruktūros projektai. Situacija yra kintanti, todėl gali būti, kad per kitais metais sąrašas gali pasipildyti naujais projektais. Kol kas „Via Lietuva“ pateikia projektų sąrašą, kuriems vykdyti jau pasirašytos sutartys arba pirkimo procedūros eina į pabaigą ir sutartys bus pasirašytos artimiausiu metu. Taigi, kokie darbai kitąmet numatyti kiekvienoje Šiaulių regiono savivaldybėje?
Gatvė | 3 MIN.
1
Lietuva
Lietuva
Pasiruošimo didžiosioms metų šventėms laikotarpiu automobilių spūstys šalies didmiesčiuose tampa neatsiejama kasdienybės dalimi – ir kartu papildomu streso šaltiniu. Naujas gyventojų tyrimas atskleidė realybę: beveik pusė vairuotojų prie vairo patiria didelę įtampą, ir transporto spūstys jiems tampa rimtu kantrybės išbandymu. Visgi psichologai ragina į šią situaciją pažvelgti kitaip ir spūstyse sugaištas valandas paversti sau prasmingu laiku.
Gatvė | 5 MIN.
0
Artėjant Kalėdoms Lietuvos gyventojai nesvajoja nei apie egzotines salas, nei apie snieguotas Šveicarijos slidinėjimo trasas – dažnas ruošiasi Kalėdas sutikti namuose ar lankant artimuosius. Atlikta apklausa Baltijos šalyse atskleidė, kad namuose per šventes planuoja likti 71 proc. apklaustų lietuvių, 76 proc. latvių ir net 81 proc. estų.
Gatvė | 3 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
Šiauliuose per šventines dienas į ligoninę dėl gripo kreipėsi daugiau nei šimtas vaikų. Tokią informaciją pateikė Respublikinės Šiaulių ligoninės atstovai.
Sveikata | 2 MIN.
0
Onkologinė liga – tai ne tik medicininė diagnozė, bet ir gilūs emociniai, psichologiniai bei socialiniai išgyvenimai, paliečiantys visą žmogaus gyvenimą. Atsižvelgiant į šiuos iššūkius, onkologinių ligonių asociacija „Radvilė“ įgyvendino projektą „Širdžių bendrystė: vilties, stiprybės ir artumo kelionė“, skirtą onkologinių pacientų bendruomenės narių sutelktumui, tarpusavio ryšio stiprinimui bei psichologinės sveikatos gerinimui.
Sveikata | 4 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
2026 m. sausio 12 d., pirmadienį, Šiauliuose prasidės Sausio 13-osios minėjimo renginiai, skirti Laisvės gynėjų dienos 35-mečiui atminti. 17.30 val. Prisikėlimo aikštėje vyks Laisvės gynėjų dienos renginys, kurio metu bus uždegti atminimo laužai, o 18.00 val. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje (Aušros tak. 3) bus aukojamos šv. Mišios už žuvusius laisvės gynėjus. Šiauliečiai ir miesto svečiai kviečiami drauge prisiminti ir pagerbti 1991 m. sausio 13-ąją Lietuvos laisvę gynusius žmones – jų pasiaukojimas tapo mūsų valstybės pamatu.
Kultūra | 5 MIN.
0
Nors iš pirmo žvilgsnio ši „Moterims 45+“ laidos tema tiek netipinė, ilgiau pasvarsčius, ji puikiai atspindi žmogaus gyvenimo ciklą. Nuo gimimo esame lydimi žmonių, dažniausiai tėvų, apsupti jų rūpesčio ir pagalbos. Antroje gyvenimo pusėje, norisi to ar ne, dažnai tos pagalbos ir vėl prireikia. Ir dažnai ši, rūpesčio, atjautos ir empatijos reikalaujanti pareiga gula ant moters pečių.
Sveikata | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Lietuva
Gyvenimas atvedė į Šiaulius
Veidai | 3 MIN.
0
Ketvirtadienio rytą, per pačias Kalėdas, Lietuvos muzikos pasaulį pasiekė skaudi žinia – mirė muzikantas, dainininkas ir legendinės grupės „Nerija“ narys Antanas Čapas.
Veidai | 3 MIN.
1


Kaunas
Lietuva
Vienas ryškiausių Lietuvos pop muzikos kūrėjų ir atlikėjų Vaidas Baumila sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje surengė įspūdingą metų šou, sukvietusį tūkstančius gerbėjų iš visos šalies.
Laisvalaikis | 2 MIN.
0
Gruodžio dvidešimt devintoji – 363-ioji metų diena (pirmoji 52-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 3 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt devintoji – 363-ioji metų diena (pirmoji 52-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 3 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Šią savaitę pasaulyje gali jaustis daugiau skubos ir informacinio triukšmo, kai sprendimai priimami greičiau nei jie spėja subręsti. Dėl sustiprėjusio noro įrodyti savo tiesą naudinga atsargiau vertinti naujienas, pažadus ir garsias iniciatyvas, ypač susijusias su politika, technologijomis ar švietimu.
Horoskopai | 7 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Kalėdos baigėsi, o šaldytuvuose ir ant spintelių dažnuose namuose vis dar pūpso kalnai maisto. Ką daryti, kad jis nenueitų perniek? Kūrybingai panaudodami likučius ne tik atsikratysite kaltės, kad maistas be reikalo atsiduria šiukšliadėžėje, bet ir sutaupysite pinigų, sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Trūksta idėjų receptams? Štai kelios, kurios tikrai pravers.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Lietuviškos šventės jau daugybę metų neįsivaizduojamos be vieno pagrindinių jų akcentų – kūčiukų. Kaip įdomiau likusius kūčiukus panaudoti po švenčių.
Virtuvė | 2 MIN.
0