REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 29 d. 15:39

Jurbarke – pasitarimas dėl Tauragės regiono vaikų globos sistemos

Jurbarkas

Jurbarko rajono savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Jurbarko rajono savivaldybė


293545

Jurbarko rajono savivaldybėje vyko Tauragės regiono vicemerų, kuruojančių socialinių paslaugų sritį ir Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus ir regiono savivaldybių atstovų, užtikrinančių bendradarbiavimą vaikų globos sistemoje susitikimas. Jo tikslas – priimti sprendimus dėl regiono savivaldybių bendradarbiavimo pokyčių vaiko globos srityje.

Susitikimo metu buvo aptarta vaikų globos situacija kiekvienoje iš Tauragės regiono savivaldybių, diskutuota globėjams (rūpintojams) mokamos pagalbos pinigų, budinčių globotojų situacijos kiekvienoje savivaldybėje, vaikų iš nesaugios aplinkos apgyvendinimo pas budinčius globotojus krizės atveju klausimais.

Taip pat aptartos budinčių globotojų bendradarbiavimo paslaugų srityje galimybės bei dalintasi gerąja savivaldybių patirtimi skatinant gyventojus tapti budinčiais globotojais.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su partneriais (globos centrais bei (miestų (rajono) savivaldybių administracijomis) nuo 2023 m. liepos 1 d. įgyvendina ES investicijų programos ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Paslaugų, skatinančių ir efektyviai palaikančių globą šeimos aplinkoje, vystymas“.

Projekto tikslas – diegti ir vystyti paslaugas, kurios skatintų ir palaikytų vaikų globą šeimos aplinkoje, užtikrinant vaikų poreikius ir saugumą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA