REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugsėjo 27 d. 15:13

Joniškyje viešėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė

Šiauliai

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


189294

Joniškyje lankėsi LR socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė ir viceministrė Vilma Augienė su komanda.


Foto galerija:

resize-1200x900-dsc-0110.jpg
resize-1200x900-dsc-0113.jpg
resize-1200x900-dsc-0128.jpg
resize-1200x900-dsc-0143.jpg
resize-1200x900-dsc-0164.jpg
resize-1200x900-dsc-0237.jpg

Vizito metu ministrė susitiko su Joniškio rajono savivaldybės vadovais, socialiniais darbuotojais ir socialinių įstaigų vadovais, domėjosi Joniškio rajono gyventojams teikiamomis socialinėmis paslaugomis, aptarė aktualiausius klausimus, iššūkius su kuriais susiduria socialiniai darbuotojai, vizijas, norus siekti bendrų tikslų, atkreipė dėmesį, kad yra atvira išklausyti konstruktyvius siūlymus.

Ministrė pasidžiaugė ir nuoširdžiai padėkojo, kad Joniškyje dirbantys socialiniai darbuotojai ir jų darbas yra įvertinamas.

„Žmonių teikiančių socialines paslaugas ateityje vis labiau reikė, todėl šios profesijos atstovai privalo būti tinkamai įvertinti ne tik žodžiu, bet ir darbo aplinka, užmokesčiu, motyvacija ir galimybe tobulėti. Dėkoju, Joniškio rajono savivaldybei ir administracijai, kad tinkamai įvertina socialinius darbuotojus.“, – kalbėjo ministrė M. Navickienė.

Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius pasidžiaugė, kad Joniškyje dirba geriausi socialiniai darbuotojai, kurie sunkiu pandemijos laikotarpiu visada buvo šalia joniškiečių ir suteikė  reikalingą pagalbą.

Nedarbo situaciją rajone, socialinių išmokų teikimą ir pandemijos pasekmes M. Navickienė aptarė su Užimtumo tarnybos prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Joniškio skyriaus darbuotojais ir vedėja Audrone Šliarpiene bei Šiaulių KAD direktoriumi Raimondu Šukiu.

„Labai džiaugiuosi bendradarbiavimu su Užimtumo tarnybos Joniškio skyriaus darbuotojais ir šiuo metu savivaldybėje vykdomais nuolatiniais apsilankymais seniūnijose sukviečiant tiek darbo ieškančius gyventojus, tiek darbdavius, tiek specialistus, kurie gali suteikti informacijos apie įsidarbinimo, kvalifikacijos kėlimo ir kitas užimtumo galimybes Joniškio rajone.“, – kalbėjo meras.

Šiaulių KAD direktorius R. Šukys pasidžiaugė, kad šiuo metu Joniškio rajone nedarbo rodikliai žymiai mažesni, nei Lietuvoje ir padėkojo Joniškio rajono savivaldybei už įsiklausymą ir iškilusių problemų sprendimus. Taip pat Užimtumo tarnybos Joniškio skyriaus darbuotojai kartu su LR socialinės apsaugos ir darbo ministre išskyrė ir pagrindinę nedarbo priežastį – apmokėjimas už darbą pagal paslaugų kvitais.

Meras ir mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė pasidalijo patirtimi įgyvendinant Joniškio rajono savivaldybės jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programą. Programos metu buvo siekiama didinti jaunimo užimtumą vasaros laikotarpiu, padėti integruotis į darbo rinką, pagerinti jaunimo profesinio orientavimo kokybę ne ugdymo proceso metu, suteikti pagalbą ir motyvuoti jaunus žmones įgyti praktinių įgūdžių. Ministrė tikisi, kad tokią programą galėtų įgyvendinti ir kitos savivaldybės bei padėti jaunimui integruotis į darbo rinką užsitikrinant geresnę ateitį.     Viceministrė V. Augienė lankėsi Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centre, kuriame susipažino su centro vykdomomis veiklomis ir projektais.

 Vizito metu M. Navickienė už kruopštų darbą padėkojo Joniškio rajono savivaldybės administracijos Kepalių seniūnijos socialinio darbo specialistei Justinai Valentinienei už nuoširdų, atsakingą ir profesionalų socialinį darbą bendruomenėje ir Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centro vyresniajai  socialinei darbuotojai Alfridai Kubeckienei už atsakingą Dienos užimtumo centro veiklos organizavimą, teikiant kokybiškas paslaugas žmonėms su negalia ir jų šeimos nariams ir EQUASS diegimą, taikant Savanoriškos Europos socialinių paslaugų kokybės sistemos reikalavimus.

Įteikti ir Joniškio rajono mero padėkos raštai: Joniškio rajono vaiko ir šeimos gerovės centro atvejo vadybininkėms: Kristinai Rimkuvienei ir Sonatai Būzienei, Joniškio ,,Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centro neįgaliųjų socialinei darbuotojai Sigitai Urbonavičiūtei, VšĮ Joniškio socialinių paslaugų ir užimtumo centro socialinio darbuotojo padėjėjoms Anitai Poknei ir Laimai Fomičiovienei.REDAKCIJA REKOMENDUOJA