REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2022 m. Lapkričio 3 d. 08:53

Joniškyje paminėtas Lietuvos krepšinio 100-metis

Joniškis

Etaplius.LTŠaltinis: Joniškio rajono savivaldybė


250195

2022-ieji – Lietuvos krepšinio šimtmečio metai. 1922 m. balandžio 23 d. Kaune įvyko pirmosios šalyje oficialios krepšinio varžybos, o 1937 m. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmąkart tapo Europos čempionais.

Šeštadienį Joniškyje paminėtas Lietuvos krepšinio 100-metis. Krepšinio šimtmečio minėjimo tikslas – pažymėti šalies krepšinio sukaktį, tvirtinti krepšinio ne tik kaip sporto, bet ir dalies nacionalinio identiteto, bendrinės kultūros dalies reikšmę.

Minėjimo reginiai prasidėjo vaikų krepšinio ir Lietuvos mažųjų miestelių krepšinio lygos varžybomis.

Šimtmečio proga Joniškio „Aušros“ gimnazijos sporto salei suteiktas Europos krepšinio čempionės, joniškietės Zitos Bareikytės vardas ir atidaryta Joniškio mieste esanti Krepšinio alėja. Primename, kad Joniškio miesto gatvei Krepšinio alėjos pavadinimas suteiktas šių metų gegužės 26 d. Joniškio rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T-116.

Taip pat atidaryta nuotraukų paroda apie krepšinį, apdovanoti Lietuvos krepšinio 100-mečiui skirtų piešinių konkursų nugalėtojai ir pagerbti krepšininkai.

Krepšininkų pagerbimo ceremonijos metu Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius padėkos raštais apdovanojo:

  • Vidmantą Šlapoką už aktyvią sportinę veiklą ir krepšinio tradicijų puoselėjimą;
  • Robertą Stankevičių už aktyvią sportinę veiklą ir krepšinio tradicijų puoselėjimą;
  • Deivydą Vištaitį už aktyvią sportinę veiklą ir krepšinio tradicijų puoselėjimą.

Minėjimą vainikavo nacionalinės krepšinio lygos rungtynės tarp Joniškio „Delikatesas“ ir Kretingos „Kretinga“ komandų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA