REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2020 m. Vasario 17 d. 13:06

Joniškyje paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena, iškilmingai įteikta Mykolo Arkangelo statulėlė

Jonava

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


118171

Vasario 16-ąją Joniškis, kaip ir visa Lietuva, paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Joniškyje vykusiame šventiniame renginyje be miestelėnų dalyvavo ir delegacijos iš Latvijos – Aucės, Duobelės, Jelgavos, Tervetės miestų savivaldybių. Tradiciškai šios valstybinės šventės metu įteikta Mykolo Arkangelo statulėlė rajonui nusipelniusiam žmogui.

Valstybės atkūrimo dieną joniškiečiai rinkosi prie Nepriklausomybės paminklo, kur vyko iškilmingas šventės minėjimas. Šalia paminklo suplevėsavo iškilmingai iškelta trispalvė, nuskambėjo Tautiška giesmė, uždegta atminimo ugnis.

„Nepriklausomybė – brangiausia vertybė, kuri, kaip ir daugelis didžių dalykų, telpa viename žodyje, apimančiame tiek daug – laisvė, teisingumas, garbė, pareiga, tikėjimas, ateitis. Tikėkime vieni kitais ir branginkime tai, ką sukūrėme ir ką turime", – sveikino susirinkusią bendruomenę Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius.

Rajono vadovai pagerbė žuvusius už tautos laisvę, padėjo gėlių prie Nepriklausomybės paminklo. Taip pat pagarbą gėlių puokštėmis išreiškė politinių partijų, įvairių organizacijų ir įstaigų atstovai, mokyklos bendruomenės.

Pasibaigus minėjimui visi skubėjo į šv. Mišias Joniškio Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje. Kiek vėliau visi joniškiečiai ir miesto svečiai rinkosi Joniškio kultūros centre, kur vyko iškilminga Mykolo Arkangelo statulėlės įteikimo ceremonija ir šventinis koncertas.

Renginio pradžioje sveikinimo žodį susirinkusiems tarė LR Seimo narys Liudas Jonaitis. Po iškilmingos Mykolo Arkangelo įnešimo ceremonijos į miestelėnus ir miesto svečius kreipėsi rajono meras Vitalijus Gailius, sakydamas, kad Lietuva yra nedidelė, tačiau turtinga šalis savo žmonėmis, kurie yra brangiausias turtas ir nenugalima tautos dvasia.

Šiemet garbingą savivaldybės apdovanojimą – Mykolo Arkangelo statulėlę – rajono meras ir mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė įteikė Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos direktoriui Tomui Armonavičiui už neįgalių asmenų integraciją, kokybišką socialinių paslaugų plėtrą Joniškio rajone, įsteigtą ir puikiai veiklas vykdantį pavyzdinį Lietuvoje Dienos užimtumo centrą, visokeriopą pagalbą vaikus su negalia auginančioms šeimoms.

Joniškiečius sveikino atvykę užsienio delegacijos iš kaimyninės Latvijos: Duobelės miesto savivaldybės meras Andrejs Spridzans ir viešųjų ryšių atstovės Dzintra Matisone, Santa Savicka, Aucės miesto savivaldybės atstovai Vija Keršus ir Inesa Lapina, Jelgavos miesto savivaldybės vadovai Ziedonis Caune ir administracijos direktorė Liga Lonerte, Tervetės miesto savivaldybės – Dace Reinika ir Maris Berlands. Užsienio delegacijos džiaugėsi gražiu bendravimu su Joniškio miesto savivaldybe, negailėjo gražių žodžių Joniškiui, su kuriuo jau keleri metai palaiko draugiškus bendradarbiavimo ryšius ir jo žmonėms, minintiems tokią svarbią valstybei šventę.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo renginius organizavo Joniškio kultūros centras, renginį vedė Mantas Palubeckas. Po apdovanojimų ceremonijos šventinę nuotaiką dovanojo grupės „Baltos varnos“ koncertas.

Joniškio miesto ir rajono erdvės pasipuošė tautiškų spalvų Laisvės paukščiais. Ši akcija jau tapo išskirtiniu miesto ir rajono valstybinių švenčių simboliu. Pilietinė akcija „Laisvės skrydis“ tęsis iki kovo 11 dienos.REDAKCIJA REKOMENDUOJA