REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2021 m. Balandžio 10 d. 08:05

Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre darbą pradėjo turizmo vadybininkė

Šiauliai

Naujas veidas viešojoje įstaigoje ,,Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras". Po 9 metų, praleistų Jungtinėje Karalystė, M. Laukutytė grįžo į gimtinę ir nuo šiol ji rūpinasi Joniškio krašto turizmu.

Erika ŠivickaitėŠaltinis: Etaplius.lt


171150

,,Šalyje – karantinas, tačiau aš turiu didelę svajonę. Ji paprasta. Noriu pradėti keliauti“, - sako savarankiškai keliauti mėgstanti naujoji viešosios įstaigos Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro turizmo vadybininkė Marta Laukutytė. Kovo mėnesį pradėjusi dirbti specialistė yra atsakinga už turizmą Joniškio rajone. Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre ji pakeitė turizmo specialistą Simoną Mykolaitį.

M. Laukutytė gimė ir užaugo Linkaičių kaime, Joniškio rajone. Mokėsi Linkaičių pagrindinėje mokykloje, vėliau baigė Joniškio ,,Aušros“ gimnaziją. Įstojo į Klaipėdos universitetą, kur įgijo socialinės geografijos bakalauro diplomą. Studijuodama Klaipėdos universiteto 3 kurse, joniškietė pasirinko sezoninį darbą ir išvyko į Airiją, kur gyveno sesuo. Baigusi studijas ir rankose laikydama aukštojo mokslo diplomą, mergina kurį laiką dirbo uostamiestyje pardavėja, tačiau darbas ir jo perspektyvos netenkino. Paskatinta draugės, kuri tuo metu gyveno ir dirbo Jungtinėje Karalystėje, M. Laukutytė ilgai nedvejojo ir išvyko, kaip pati sako, trumpam padirbėti. Tačiau ,,trumpam“ užsitęsė ir Martos gyvenimo aprašyme atsirado įrašas ,,9 metai emigracijoje“. Ji neslepia, kad profesinė veikla prasidėjo nuo paprasto darbuotojo pareigų. Bėgant metams mergina įgijo patirties ir darbui reikalingų kompetencijų, tad teko kurį laiką ir skyriaus vadovą pavaduoti. Paskutinius trejetą metų M. Laukutytė dirbo klientų aptarnavimo skyriuje ir šią vasarą nusprendė grįžti į gimtinę.

Naujoji turizmo specialistė nedrįsta atvirai kalbėti apie ateities planus, nes jie gali bet kada keistis, tačiau prisipažįsta, kad darbas gimtinėje ją kol kas tenkina, o vėliau, kaip pati sako, kaip Dievas duos. Pasidomėjus, kokias tris lankytinas vietas ji siūlytų aplankyti rajono turistui, specialistė sako, kad Joniškio raudonosios ir baltosios sinagogų kompleksą, Mūšos Tyrelio pažintinį taką ir Žagarės ozą. ,,Kadangi labai myliu gamtą, tai siūlyčiau pasivaikščioti ir pasigėrėti jos kūriniais“, - sako M. Laukutytė. Kalbantis apie turizmą, pašnekovė atvira – jai be galo patinka kelionės, žygiai. Ne vieną žygį ji yra organizavusi nedideliam draugų ratui.

Šiuo metu, kaip ir daugelis įstaigų, Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras dirba be klientų. Tad, naujoji turizmo specialistė ieško galimybių pateikti projektų paraiškas, dėlioja rajono turistinius maršrutus. Laisvalaikį skiria pasivaikščiojimams ir naujai įsigytam keturkojui. Artimiausi Martos planai – aplankyti pačias atokiausias Joniškio rajono vietoves, apžiūrėti jau išnykusių gyvenviečių teritorijas. Juk ir jose galima atrasti kažką įdomaus. Po kelionių Joniškio rajone galbūt atsiras nauji turistiniai maršrutai, kurių iki šiol neatrado Joniškio krašto turistai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA