REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 29 d. 14:14

Joniškio seniūnijos gyventojams organizuota Darbo rinkos diena

Šiauliai

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


214785

Balandžio 28 d. Joniškio Raudonojoje sinagogoje įvyko Užimtumo tarnybos Joniškio klientų aptarnavimo skyriaus organizuojama Darbo rinkos diena Joniškio seniūnijos gyventojams.

Jau trečius metus organizuojamos Darbo rinkos dienos – tai Užimtumo tarnybos ir Joniškio rajono savivaldybės Užimtumo didinimo projektas rajone, kuriuo siekiama tarpinstitucinio bendradarbiavimo pagalba, didinti gyventojų užimtumą. Susitikimų metų spendžiamos ne tik integracijos į darbo rinką, bet ir socialinės problemos: mobilumas, nepilnamečių vaikų priežiūra, artimųjų slauga, teisinės, psichologinės ir kt. asmenų problemos.

Būtent socialinių problemų identifikavimas ir jų sprendimų paieška įgyvendinama per Joniškio rajono savivaldybės vykdomą pilotinį projektą. Susitikime su darbo ieškančiais asmenimis Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius ir atvejo vadybininkė Alma Bačianskienė kvietė susirinkusius nepabijoti, prieiti pasikonsultuoti ir bendromis jėgomis pabandyti išspręsti integracijos į darbo rinką problemas.

Joniškio seniūnijoje organizuotame renginyje dalyvavo Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento direktorius Raimondas Šukys, Joniškio rajono savivaldybės meras V. Gailius, Joniškio klientų aptarnavimo skyriaus darbuotojai, Šiaulių apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovai. Joniškio rajono meras kvietė susirinkusius būti aktyviais ir pasinaudoti jiems suteikta galimybe pabendrauti su darbdaviais, pasidomėti įsidarbinimo galimybėmis, o problemas, trukdančias užimtumui, spręsti savivaldos teikiamų paslaugų pagalba.  

Į renginį atvyko apie 60 seniūnijos darbo ieškančių asmenų. Po pristatymo nedirbantys asmenys turėjo galimybę pasikalbėti su atvykusiais darbdaviais dėl galimybės įsidarbinti, pasikonsultuoti su Užimtumo tarnybos darbuotojais dėl profesinio mokymo ir savo verslo kūrimo arba pasirinkti darbo vietą iš visų Joniškio rajone ir Šiaulių apskrityje esančių darbo pasiūlymų.

Susitikime su darbo ieškančiais asmenimis dalyvavo 7 rajono darbdaviai. Renginio dalyviai galėjo rinktis iš masažuotojo, kineziterapeuto, slaugytojo, pagalbinio darbuotojo, virėjo ir virtuvės darbuotojo, grybų rinkėjo, statybininko, apdailininko profesinių pasiūlymų. Po pokalbio su darbdaviais, darbo ieškantiems asmenims buvo teikiamos individualios konsultacijos, siekiant aptarti tolimesnius asmenų grįžimo į darbo rinką aspektus.

Nedarbas Joniškio rajone mažėja itin sparčiai. Užimtumo tarnybos duomenimis, nuo metų pradžios nedarbo lygis sumažėjo 1,7 proc. 2022 m. balandžio 25 dienai darbo neturintys asmenys sudarė 9,6 proc. visų savivaldybės darbingo amžiaus gyventojų. Tokio mažo nedarbo lygio Joniškio rajone nėra buvę nuo 2008 m.

 REDAKCIJA REKOMENDUOJA