REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugsėjo 29 d. 16:56

Joniškio rajono savivaldybėje aptartas gyvūnų globos namų klausimas

Šiauliai

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


189557

Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius susitiko su Valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos (VMVT) Šiaulių departamento direktoriumi Arūnu Teišerskiu ir departamento patarėja Daiva Kazlauskiene.  

 

VMVT atstovų nuomone šiuo metu labai svarbus gyvūnų globos namų klausimas. „Turime idėją, kad kiekvienoje savivaldybėje turėtų būti steigiami gyvūnų globos namai. Prasidėjus aktyviam gyvūnų ženklinimo procesui daug augintinių bus beglobiai.“, – kalbėjo VMVT Šiaulių departamento patarėja.

Joniškio rajono savivaldybės meras užtikrino, kad bus rastas sprendimas dėl beglobių gyvūnų  apgyvendinimo ne tik augintinių karantinavimui, bet ir ilgesniam laikui.

Susitikimo metu aptarti ir gyvūnų priežiūros iššūkiai, gyvūnų sveikata ir gerovė, bendradarbiavimas su seniūnijomis, nelegalus gyvūnų veisimo ir augintinių ženklinimo klausimai. Taip pat kalbėta apie gyvūnų laikymo sąlygas gyvūnų globos namuose ir taikoma atsakomybę asmenims žiauriai besielgiantiems su gyvūnais.

Diskutuota apie bendradarbiavimą su Lietuvos gyvūnų globos draugijos Joniškio skyriumi ir ne pelno siekiančia labdaros organizacija „Lietuva – gyvūnams“, kurios galėtų teikti daugiau paslaugų, susijusių su gyvūnų globa ir ženklinimu.

 REDAKCIJA REKOMENDUOJA