REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Sausio 20 d. 13:51

Joniškio rajono savivaldybę ir Klaipėdos universitetą sies bendradarbiavimo sutartis

Joniškis

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


257032

Vakar Klaipėdos universitete (toliau – KU) lankėsi Joniškio rajono savivaldybės delegacija – meras Vitalijus Gailius ir grupė švietimo bendruomenės atstovų. Vizito tikslas – pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, susipažinti su KU veiklomis – akademinėmis bei mokslinėmis, aptarti, kaip plėtoti tolesnius ryšius, kad jie būtų naudingi abiem sutarties pusėms.

„Tam, kad keistume savivaldybės veidą, turime rasti ir pritraukti į ją jaunų žmonių. Jauni žmonės keičia pasaulį. Ir čia tikimės proveržio su jūsų pagalba“,– vizito metu sakė Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius. Jo vadovaujama savivaldybė dairosi ir mokytojų, ir sveikatos specialistų, ir kitų viešąjį sektorių galinčių sustiprinti jaunų, išsilavinusių žmonių.

Klaipėdos universitetą svečiams išsamiai pristatė rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas, Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultetą bei jo galimybes – jo dekanas prof. dr. Rimantas Balsys.

Jis pritarė, jog jaunųjų specialistų deficito regionuose problema labai aštri ir jos sprendimo našta kol kas gula tik ant savivaldybių pečių, nors tai lyg ir turėtų būti centrinės valdžios funkcija. Anot jo, KU mielai parengs reikiamų specialistų, jeigu tik bus norinčių studijuoti, jeigu prie kraštiečių ugdymo finansiškai prisidės jų gimtoji savivaldybė.

Susitikime taip pat aptartos pedagogų kvalifikacijos kėlimo galimybės, STEAM ugdymo metodikų sklaida mokytojų bendruomenėje. Joniškiečiai turėjo galimybę apsilankyti moderniausiame KU padalinyje – Jūros tyrimų institute.

Primename, kad siekiant sudaryti sąlygas švietimo institucijoms bendradarbiauti ir vykdyti bendras veiklas praėjusių metų gruodžio 22 d. tarybos nariai pritarė bendradarbiavimo sutarčiai su KU.REDAKCIJA REKOMENDUOJA