REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Vasario 7 d. 08:22

Joniškio rajono meras aptarė aktualijas su gyventojais

Šiauliai

Reporteris OdetaŠaltinis: Etaplius.lt


116987

Vasario 5 d. Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius pakvietė Joniškio miesto ir seniūnijų gyventojus diskusijai, kurios metu pristatyta rajono situacija, nuveikti darbai ir planai 2020 metams, aptartos rajono aktualijos, išklausyti gyventojų pasiūlymai bei nuomonės.

„Mums svarbi Jūsų nuomonė ir mūsų tikslas – matyti, išgirsti, suprasti kiekvieną žmogų“– kalbėjo rajono meras, pristatydamas įgyvendintus bei vykdomus projektus, apžvelgdamas rajono aktualijas ir savivaldybės nekilnojamojo turto klausimus.

Savivaldybės administracijos direktorė Valė Kulvinskienė pristatė 2020 metų savivaldybės biudžeto projektą, kurio pajamos sudaro 27,6 mln. Eur, išlaidos – 27,6 mln. Eur ir atkreipė dėmesį, kad išlaidos 2020 metų biudžete prekėms ir paslaugoms yra sumažinamos 10 procentų.

„Skatiname lėšas racionaliai ir efektyviai naudoti, skaičiuoti kiekvieną centą, kad biudžetas būtų subalansuotas ir efektyviai valdomas, to reikalaujame ir iš savo įstaigų“, – akcentavo administracijos direktorė ir atkreipė dėmesį, kad vienas iš strateginių tikslų – pirkimus planuoti skaidriai, atsakingai nustatyti jų poreikius, racionaliai planuoti ir naudoti biudžeto lėšas, mažinti administracinę naštą ir pirkimo procedūras.

Pasidžiaugta, kad Joniškio rajono savivaldybės administracija – viena iš nedaugelio Lietuvos savivaldybių, pradėjusi vykdyti centralizuotus viešuosius pirkimus (elektros, automobilinių degalų, transporto priemonių draudimo, telemetrinės stebėjimo sistemos) ir akivaizdu, kad tai priemonė efektyviam biudžeto lėšų naudojimui.

Rajono meras V. Gailius pristatė gyventojams savo veiklos prioritetus: savivaldybėje priimamų sprendimų objektyvumas ir operatyvumas, veiksmingas ir ūkiškas, atsakingas savivaldybės resursų valdymas, savivaldybės kontroliuojamų įstaigų priežiūra, atviros ir saugios Joniškio krašto bendruomenės kūrimas.

Kokie planai 2020 metams? V. Gailius atkreipė dėmesį, kad svarbiausias pradėtų darbų tęstinumas – siekiama, kad kuo daugiau paslaugų būtų teikiama arčiau žmonių, prevencinių nedarbo lygio mažinimo priemonių įgyvendinimas, rajone esančių laisvų teritorijų įveiklinimas ir naujų investuotojų Joniškio rajone pritraukimas, naujų projektų, susijusių su gyvenamosios aplinkos kokybės gerinimu, įgyvendinimas.

Susitikimo metu meras akcentavo, kad būtina mažinti biurokratinius trukdžius, įvesti naują požiūrį į viešojo ir privataus kapitalo projektų vystymą, kad turimas savivaldybės biudžeto lėšas reikia naudoti skaidriai, būtina į biudžeto formavimą/diskusijas įtraukti bendruomenių žmones, racionaliai organizuoti savivaldybės administracijos darbą, nuolat atsiskaityti gyventojams už atliktus darbus ir biudžeto panaudojimą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA