REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Kovo 28 d. 15:23

Joniškio rajone pasirašyta koalicijos sutartis

Šiauliai

Joniškio rajono savivaldybės nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


77697

Kovo 25 d. pasirašyta Joniškio rajono savivaldybės tarybos narių koalicijos bendradarbiavimo sutartis. Dėl valdančiosios daugumos sudarymo Joniškyje sutarė trys partijos: LR Liberalų sąjūdis, Lietuvos Socialdemokratų partija bei Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Sutartis pasirašyta atsižvelgiant į rinkimuose išreikštą rinkėjų valią, artimas rinkimų programų nuostatas bei sutampantį požiūrį į rajono gyventojų dabarties ir ateities problemų sprendimą.

dsc-0067-15107.jpg

Šios sutarties šalys per 2019 m. kovo 3 d. įvykusius savivaldos rinkimus į Joniškio rajono savivaldybės tarybą gavo atitinkamą mandatų skaičių, iš viso 18 ir mero poziciją: LR Liberalų sąjūdis gavo 11 (tame skaičiuje ir tiesiogiai išrinktas meras), Lietuvos Socialdemokratai – 6, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 2.

„Esame pasiruošę darbams ir balandžio 16 dieną su nauja komanda pradedame naują etapą. Ruošiamės įgyvendinti bendrai sudarytą programą, būsime atskaitingi visuomenei, įtrauksime ir gyventojus į sprendimų priėmimą, kviesime pasidalinti idėjomis ir mintimis. Viliuosi, kad rajono savivaldybės taryba vadovausis atsakomybės, viešumo ir skaidrumo, teisingumo, sąžiningumo ir nešališkumo, pagarbos žmogui, valstybei ir vieni kitiems principais. Tikimės supratimo ir gyventojų palaikymo.“ – kalbėjo naujai išrinktas meras Vitalijus Gailius.

Tikslų įgyvendinimui numatytos konkrečios užduotys, todėl koalicija pripažįsta tęsti vykusius ir pradėtus darbus. Šiuo metu jau yra koalicijos partnerių susitarimas dėl savivaldybės vadovų komandos narių pozicijų. Socialdemokratų partijos atstovei Vaidai Aleknavičienei rinkimuose pelniusiai didelį žmonių pasitikėjimą, siūloma antrai kadencijai užimti mero pavaduotojos postą ir tęsti pradėtus darbus.

Koalicijos pritarimu savivaldybės administracijos direktoriaus pareigos siūlomos ilgametę administracinio darbo patirtį turinčiai Valei Kulvinskienei, buvusiai Valstybinės mokesčių inspekcijos prie finansų ministerijos Kontrolės departamento direktorei, šiuo metu V. Gailiaus patarėjai Seime. Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas bendru sutarimu nuspręsta siūlyti liberalui Aivarui Rudnickui.

Pagal pasirašytą sutartį liberalai vadovaus Sveikatos, šeimos ir socialinių reikalų, Aplinkos ir kaimo reikalų, Švietimo, kultūros ir sporto komitetams. Ekonomikos, investicijų ir strateginio planavimo komitetui bei naujai sudarytai Iniciatyvų komisijai vadovaus socialdemokratų atstovai. Kontrolės komitetas bus atiduotas opozicijai.

Balandžio 16-ąją, ryte, naujos kadencijos Tarybos nariai ir tiesiogiai išrinktas meras prisieks Savivaldybės posėdžių salėje. Naujo mero inauguracija bus surengta dienos vakare 18 val. Baltojoje sinagogoje. Kviečiama į šventę rajono bendruomenė, buvę merai, Joniškio garbės piliečiai, užsienio šalių ambasadoriai ir savivaldybės partneriai iš Latvijos.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacijaREDAKCIJA REKOMENDUOJA