REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Rugsėjo 11 d. 14:56

Joniškio kultūros centras: minimalios priemonės – maksimalus rezultatas

Šiauliai

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


98576

Jau greitai bus užbaigtas Joniškio kultūros centro modernizacijos projektas, kuris atliekamas siekiant pagerinti teikiamų kultūros paslaugų kokybę ir padidinti jų įvairovę. Pagrindinis uždavinys – minimaliomis priemonėmis atnaujinti pastatą ir technologijas, kiek įmanoma optimaliau panaudojant esamas sistemas ir integruojant naujas.


Foto galerija:

sviesa-72-16579.jpg
sviesa-41-16578.jpg
sound-10-16576.jpg

Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius džiaugiasi, kad kultūriniams gyventojų poreikiams ir meninei saviraiškai ugdyti rajono gyventojams jau greitai bus galima pasiūlyti apsilankyti atnaujintame Joniškio kultūros centre su moderniais scenos mechanizmais bei nauja apšvietimo sistema.

„Pastaruoju metu įsibėgėjus rinkiminei karštinei, kai kurie kandidatai viešoje erdvėje netaktiškai vis bando sumenkinti rajono administracijos pastangas ir kelti sumaištį ir abejones dėl rajone vykdomų projektų ir jų reikalingumo. Tegul... mes neabejojame, kad einame teisinga kryptimi ir puikiai žinome, kad kultūriniams poreikiams rajono gyventojams reikalingas modernus ir atnaujintas Kultūros centras. Šiandien galime pasidžiaugti, bendras administracijos ir rangovų darbu, o rezultatą rajono gyventojai galės įvertinti jau greitai“, – akcentavo rajono meras.

Modernizuoto Joniškio kultūros centro duris visuomenei planuojama atverti jau spalio mėnesį.

Integracinius projektus įgyvendinančios įmonės „Scenos techninis servisas” (STS) vadovas Laurynas Paškevičius sako, kad laimi tie, kas viską daro vienu metu. „Jau daugiau kaip dešimt metų modernizuojame Lietuvos kultūros centrus ir pastebime tendencijas: vieni yra atnaujinami etapiškai, kituose viskas padaroma vienu metu arba yra atnaujinama pagrindinė technologijų ir jų sistemų bazė, o ateičiai paliekama tik smulkūs jos papildymai. Joniškio kultūros centras yra puikus pavyzdys kaip galima suderinti sena su nauja, kaip optimaliai ir vienu metu atnaujinti kultūros centrą, kad jis veiktų pilnu pajėgumu ir būtų pilnai funkcionalus. Nuo pat pradžių buvo pasirinktas kelias – vienu metu atnaujinti visas bazines sistemas: elektros, įgarsinimo, apšvietimo, video, scenos mechanizacijos, integruoti seną ir dar galimą naudoti įrangą, o ateičiai pasilikti tik jų papildymą”, – pasakoja STS vadovas.

Kuomet vienu metu projektuojamos ir įrengiamos sistemos – jos sąveikauja tarpusavyje, yra suderintos. Priešingu atveju, kai tai daroma etapiškai – kyla daug daugiau iššūkių suderinti viską, kad tai veiktų kaip vieningas organizmas.

„Paprastai pastebime tik tai, kas matoma akimi, tad galime suskaičiuoti kiek garso kolonėlių ar prožektorių yra pakabinta, kaip atnaujinta scenos draperija, koks ekranas ir projektorius kabo. Tačiau didžioji dalis darbų, kuriuos padarome, plika akimi nėra matomi. Joniškio atveju – pertvarkėme ir įrengėme visą elektros sistemą, kad ji būtų saugi, patogiai ir kuo ilgiau naudojama. Tai didelis darbas, kuris būtinas, kad visos sistemos veiktų saugiai ir vientisai”, – aiškina L. Paškevičius.

Siekiant panaudoti dar veikiančius mechanizmus Joniškio kultūros centre buvo renovuoti senieji scenos mechanizmų keltuvai, kurie pritaikyti šiuolaikiniams europiniams saugos normatyvams. Projekto pradžioje įmonei STS buvo iškeltas uždavinys atrasti tai, ką galima palikti ir integruoti su naujais įrenginiais, todėl siekiama, kiek įmanoma minimalesnėmis priemonėmis bei pritaikant tai kas jau yra, maksimaliai sukurti patogią bazę kultūrinėms veikloms ir bendruomenės įtraukimui, neįgaliųjų poreikiams.

Įmonė „Scenos techninis servisas“ konsultavo ir vienu metu įrengė šio kultūrinio statinio koncertinės salės apšvietimo, įgarsinimo, vaizdo, scenos draperijos ir scenos mechanizacijos sistemas bei elektros instaliaciją.

Parengta pagal UAB „Scenos techninis servisas“ rugpjūčio mėnesio žurnale „Structum“ publikuotą straipsnį (elektroninė versija)

Joniškio rajono savivaldybės administracijaREDAKCIJA REKOMENDUOJA