REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugpjūčio 16 d. 14:39

Joniškiečių pikniko Rygoje metu įteiktas Joniškio rajono garbės ambasadoriaus ženklas

Joniškis

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


184777

Žolinės šventė sekmadienį Rygoje buvo minima joniškiečių pikniku, kurio metu netrūko kultūrinių pramogų, sporto varžybų, sveikinimų ir geros nuotaikos.

Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius ir mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė šventės metu įteikė Joniškio rajono garbės ambasadoriaus ženklą ir pažymėjimą Rygoje gyvenančiam joniškiečiui Rolandui Žalnieriui.

Rolandas yra vienas iš lietuvių bendruomenės Latvijoje lyderių – jau dešimtį metų vadovauja Latvijos lietuvių bendruomenės senjorų liaudiškų šokių kolektyvui „Bijūnas“, nuo 2014 m. išrinktas Latvijos lietuvių bendruomenės pirmininku. 2015 m. Vilniuje posėdžiavęs XV Pasaulio Lietuvių Bendruomenės (toliau – PLB) Seimas, kuriame dalyvavo apie 150 delegatų iš 33 pasaulio valstybių, PLB vicepirmininku išrinko R. Žalnierių.

Kraštietis jau keletą metų ne tik Latvijoje garsina Joniškio kraštą, bet ir bendradarbiauja organizuojant Latvijos–Lietuvos minėjimus, kalendorines šventes, prisideda organizuojant jaunimo, sportinius ir kultūrinius renginius Joniškio rajone, yra įvairių projektų sumanytojas ir įgyvendintojas, taip pat žinomas kaip Lietuvos LRT radijo ir televizijos laidų vedėjas Latvijoje.

Savivaldybės vadovai Rolandui padėkojo už aktyvų tautiškumo puoselėjimą ir bendradarbiavimą, palinkėjo sėkmingai kartu su aktyvia lietuvių bendruomene Latvijoje skleisti žinią apie Joniškio kraštą.

„Visą laiką gyvendamas ir dirbdamas Latvijoje ir būdamas PLB vicepirmininku didžiuojuosi, kad esu joniškietis. Didžiuojuosi ir džiaugiuosi gražėjančiu Joniškiu. Vaikystėje lankiau „Saulutės“ darželį, vėliau teko išvykti iš Joniškio, bet po studijų čia sugrįžau ir praleidau gražiausius savo metus“,  – prisimindamas kalbėjo Joniškio rajono garbės ambasadorius.

„Daugelį metų dirbu Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje, organizuoju festivalius, sporto šventes, projektus kuriuose visada dalyvauja Joniškio miesto ir rajono žmonės. Suteiktas vardas man didelė garbė ir atsakomybė. Visiems joniškiečiams linkiu gražios besibaigiančios vasaros, tarpusavio darnos ir džiaugsmo širdyje“, – kalbėjo R. Žalnierius.

Joniškiečių piknike savo programą pristatė Joniškio miesto mėgėjų meno kolektyvai, parodas eksponavo Joniškio kultūros centas, krepšinio muziejus, Joniškio istorijos ir kultūros muziejus.

Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras išradingai pristatė Joniškio kraštą, o sporto entuziastai varžėsi draugiškose krepšinio, šachmatų, smiginio varžybose.REDAKCIJA REKOMENDUOJA