REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2023 m. Rugpjūčio 1 d. 08:22

Jonavos miesto šventėje laukiami visi jonaviečiai

Jonava

A. Reipos nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: Jonavos rajono savivaldybė


274343

Jonavos miesto šventė šiemet pirmą kartą vyks ne per miesto gimtadienį, o visu mėnesiu vėliau – rugsėjo 9 dieną. Tokiu sprendimu šventės organizatoriai siekia renginyje sulaukti kuo daugiau dalyvių, sugrįžusių į miestą po vasaros atostogų.

Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Augustas III 1750 m. rugpjūčio 8 d. Marijai Kosakovskienei suteikė privilegiją: „…įkurti Jonavos miestelį, leisti jame turgus ir prekymečius, apgyvendinti laisvus įvairių religijų žmones, t. y. krikščionis, totorius, žydus…“. Ši data laikoma Jonavos miesto įkūrimo diena.

Jonavos miesto šventė tradiciškai rengiama artimiausią gimtadieniui šeštadienį, tačiau šį kartą nuspręsta šventę perkelti labiau į rudenį – kai iš atostogų jau bus sugrįžę daugiau jonaviečių.

„Kiekvienais metais stengiamės pasiūlyti kuo įdomesnę šventės programą, o įvairios įstaigos ir organizacijos mielai dalyvauja šventinėje eisenoje, kuri tapo neatsiejama miesto šventės dalimi.

Tačiau pastebėjome, kad rugpjūtį dar labai daug žmonių atostogauja ir negali sudalyvauti šventėje. Dažnas mieliau būna prie jūros ar ežerų, soduose ar daržuose. Tai yra normalu ir suprantama, juk ir moksleiviams atostogos.

Todėl nusprendėme vasarą palikti poilsiui, o į miesto šventę pakviesti rudenį, rugsėjo 9 dieną“, - sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Jonavos kultūros centras šiemet jonaviečiams ir miesto svečiams paruošė išties įspūdingą miesto šventės programą. Renginiai Jonavoje prasidės jau rugsėjo 4 d. ir tęsis visą savaitę iki šeštadienio vakaro, kai pagrindinėje šventės scenoje Joninių slėnyje pasirodymus surengs grupė Mango, Alanas Chošnau ir pagrindinė vakaro žvaigždė – Jessica Shy.

Vidurnaktį slėnį nušvies muzikinis lazerių ir šviesų reginys, šokius pratęs DJ Bardachiokas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA