REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2023 m. Vasario 13 d. 10:48

Jonavietė J. Skamaročienė – Lietuvos Metų vokiečių kalbos mokytoja

Jonava

A. Reipos nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: Jonavos rajono savivaldybė


259032

Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Birutė Gailienė pasveikino Justino Vareikio progimnazijos vokiečių kalbos mokytoją ekspertę Jurgitą Skamaročienę, kuri šiemet išrinkta Lietuvos Metų vokiečių kalbos mokytoja.

„Didžiausi sveikinimai mokytojai ir visai J. Vareikio progimnazijos bendruomenei. Tai – reikšmingas įvertinimas ir mokytojai, ir visam mūsų rajonui“, - sako B. Gailienė.

Šis apdovanojimas antrą kartą teikiamas Vilniaus universiteto Vokiečių filologijos katedros iniciatyva, bendradarbiaujant su verslo įmonėmis, Vokietijos ambasada Vilniuje, Goethe’sinstitutu Lietuvoje, Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacija ir DAAD alumnų klubu.

Kasmetinis Lietuvos Metų vokiečių kalbos mokytojo apdovanojimas skiriamas mokytojoms ir mokytojams už aktyvią pastarųjų metų pedagoginę, organizacinę ir kūrybinę veiklą – vokiečių kalbos mokymą(si), tarpkultūrinį pažinimą ir daugiakalbystės sklaidą.

Pasak dr. Vaivos Žeimantienės, VU Filologijos fakulteto Vokiečių filologijos katedros vedėjos, šiuo apdovanojimu norima padėkoti vokiečių kalbos mokytojams ir mokytojoms už jų darbą bei paskatinti vokiečių kalbos mokymą(si) mokyklose.

Lietuvos mokyklų bendruomenių nariai, švietimo įstaigų ir asociacijų atstovai, taip pat vokiečių kalbos mylėtojai 2022 m. spalio-gruodžio mėn. buvo kviečiami nominuoti pretendentes ir pretendentus apdovanojimui.

VU Filologijos fakulteto dekanės sudaryta komisija sulaukė anketų su vokiečių kalbos mokytojų vardais iš įvairių Lietuvos vietų: Jonavos, Kauno, Kazlų Rūdos, Klaipėdos, Kretingos, Skuodo, Šiaulių, Ukmergės ir Vilniaus.

Lietuvos Metų vokiečių kalbos mokytojo apdovanojimas ir rėmėjų dovana J. Skamaročienei įteikti penktadienį Justino Vareikio progimnazijoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA