Aktualijos | 6 MIN.

Jeigu rudenį vėl smogtų COVID–19…

Petras Skutulas
2020 m. rugpjūčio 14 d. 09:26
pozingis-scaled.jpg

Nuspręsta, kad iki rugsėjo Šilutės rajono sveikatos apsaugos, kultūros, švietimo, socialinių paslaugų ir kitos biudžetinės įstaigos turėtų sukaupti bent dviem mėnesiams būtinų asmens apsaugos priemonių. Kiek jų reikės, informaciją Savivaldybė turės šią savaitę. Tokį sprendimą priėmė liepos 21 d. posėdžiavusi Šilutės rajono ekstremaliųjų situacijų komisija, kuriai vadovauja Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis.

COVID-19 virusas tebeplinta, Lietuva, kaip ir kitos pasaulio valstybės, ruošiasi galimai antrajai susirgimų bangai. Kasdien ir pastaruoju metu skelbiama apie naujus susirgimo atvejus Lietuvoje, tad virusas tebekelia grėsmę, tik rudenį, kai plinta įprastos virusinės infekcijos, gripas, COVID-19 gali sukelti didelių rūpesčių.

Pavasarį COVID-19 liga Šilutės rajone susirgo tik 6 asmenys, tačiau šią savaitę Šilutėje vėl nustatytas naujas šios ligos atvejis, susijęs su iš užsienio sugrįžusiu asmeniu. Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis „Pamariui“ sakė, jog pirmoji koronaviruso banga, tris mėnesius galiojęs karantinas buvo išbandymas ir pamoka. Mirčių nuo

COVID-19 rajone nebuvo, o ir vos 6 susirgimai leidžia daryti išvadą, kad Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymai vykdyti stropiai, gyventojai suvokė reikalavimų svarbą ir elgėsi atsakingai.

Anot V. Pozingio, patirties sukaupta, pamokų Lietuvoje buvo įvairių, tad pasirengimas galimai naujai COVID-19 bangai yra būtinas. „Posėdyje nuspręsta, kad iki rugpjūčio pabaigos įstaigos turi apsirūpinti būtinomis įvairiomis apsaugos priemonėmis bent dviem mėnesiams. Ko ir kiek reikės, šią savaitę renkame informaciją iš visų įstaigų – ligoninės, pirminės sveikatos priežiūros centro, Sveikatos biuro, Socialinių paslaugų centro, švietimo, kultūros ir kitų Savivaldybės įstaigų. Kai žinosime reikalingus kiekius, gal pirksime centralizuotai. Reikia respiratorių, veido kaukių, pirštinių, kombinezonų, dezinfekcinio skysčio ir viso kito“, – sakė V. Pozingis.

Jis priminė, jog Savivaldybė jau kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją dėl skiepų nuo gripo: kokių įsigyti, kiek jų bus skirta nemokamai, kiek Savivaldybė galėtų nupirkti, kad būtų paskiepyti pedagogai, medikai, socialiniai bei kitų sričių darbuotojai, kurių darbas susijęs su nuolatiniu bendravimu su gyventojais. „Jeigu reikės, Savivaldybė skirs lėšų skiepams pirkti“, – patikino V. Pozingis.

Verta priminti, kad pavasarį prasidėjus COVID-19 pandemijai, Savivaldybė iš rezervo buvo paskyrusi 100 tūkst. eurų su viruso plitimu susijusioms išlaidoms padengti, išleista tik dalis šios sumos, tikimasi, kad Vyriausybė tai kompensuos, o kita dalis šią savaitę surengtame Savivaldybės tarybos posėdyje grąžinta ir atiteks Saugų vaikų globos namų pastate rengiamų senelių globos namų darbams apmokėti bei kitoms būtiniausioms išlaidoms. V. Pozingis priminė, kad medicinos, visuomenės sveikatos įstaigos gavo ar galbūt dar gaus kompensacijas išlaidoms dėl COVID-19 padengti.

Toks buvo Vyriausybės, ministerijos pažadas. Esą svarbu kreiptis ir pateikti visus būtinus dokumentus. Nepaisant pandemijos, rajono biudžeto pajamų planas vykdomas neblogai, prilygsta analogiškam 2019 metų.

Ruoštis būtina

Kodėl būtent rudenį žadama antroji COVID-19 susirgimų banga? Į tai V. Pozingis atsakė, kad ir pavasarį, vos pasklidus kalboms apie šio viruso grėsmę,

Šilutės rajone tam buvo pasiruošta greitai ir atsakingai, bene pirmiausia Lietuvoje, sutelkus visų institucijų pastangas. Tai pasiteisino, patirties jau turima. Todėl ir dabar pasiruošti būtina, nes žinios iš viso pasaulio sklinda blogos: „Mūsų pareiga pasirūpinti, kad paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojai būtų aprūpinti apsaugos priemonėmis, kad negyventų baimėje, jog bus palikti vieni. Posėdyje sutarėme, jog kol kas visko įsigysime dviem mėnesiams. Sveikatos apsaugos ministerija skelbia sukaupusi priemonių trims mėnesiams“.

V. Pozingis sakė, jog rugsėjį mokiniai sugrįš į mokyklas. Bent jau to tikimasi, nes nuotolinis mokymas neprilygo darbui mokyklose. Mokyklos bus aprūpintos apsaugos priemonėmis. „Dėl privalomo veido kaukių dėvėjimo ir kitus ribojimus nustato Vyriausybė, ji sprendžia ir dėl mokyklų darbo“, – aiškino V. Pozingis, primindamas, jog karantino metu Savivaldybės administracijai irgi teko dirbti ir nuotoliniu būdu. Ne visais atvejais tai pasiteisino, tad darbuotojai grįžo į kabinetus, išskyrus vyresnio amžiaus asmenis, kuriems rekomenduojama labiau saugotis viruso.

„Apsaugos priemonės būtinos, jų netrūko, paisyta ir kitų reikalavimų, nė vienas Savivaldybės darbuotojas nesusirgo“, – pasidžiaugė administracijos vadovas.

Požiūris nesikeičia

„Žmogus pats turi rūpintis savimi ir saugoti kitus. Šią savaitę Šilutėje nustatytas COVID-19 susirgęs asmuo, kuris parvyko iš užsienio. Daug sergančių asmenų iš užsienio parveža užkratą į Lietuvą. Manau, visi parvykstantieji turėtų pasitikrinti dar užsienio valstybėse, pasienio tarnyboms pateikti tą patvirtinančią galiojančią medicinos pažymą, taip užkrato neįvežtų ir nepaskleistų Lietuvoje. Toks sveikatos tikrinimas galėtų būti mokamas“, – samprotavo V. Pozingis. Nepavyko išvengti nekintančios V. Pozingio nuostatos, kad valstybė, dosniai remdama bedarbius, ugdo išlaikytinius, neskatina žmogaus dirbti. Ir apie „baisias“ išlaidas per karantiną V. Pozingis turi atsakymą: tekę dvi savaites izoliuotis, kai grįžo iš kelionės užsienyje. „Duonos nusiperki, pieno, o kai viską namuose gamini…

Prajuokinčiau, kad nė 30 eurų per tas 14 dienų neišleidome…“ – atviravo pašnekovas. Yra gerų posakių apie santaupas juodai dienai. V. Pozingis įsitikinęs, jog atsakingo verslo savininkai tokius posakius taiko, turi sukaupę atsargų, jeigu kas… O valstybė rėmė ir remia visus, kurie patyrė nuostolių dėl COVID-19. Ir Lietuva tą daro.

Žinoma, pokalbis nukrypo ir apie jau pradėtą senojo turgaus aikštės Šilutėje rekonstrukciją, darbai vyksta ir būsimojo baseino statybvietėje. Baseiną bei Šilutės kultūros ir pramogų centro pastato rekonstrukciją galbūt pavyks užbaigti kitais metais. Tvarkys ir Šyšos kilpos teritoriją šalia geltonojo tilto, stadioną bei parką nuo jo iki Šilutės ligoninės. Tvarkomos gatvės. „Darbai nestoja, žmonės dirba, planų turime daug.

Rugpjūtį Savivaldybės taryba neposėdžiauja, tačiau jeigu teks apsispręsti dėl kokių naujų projektų, kurie mums svarbūs ir negalime gaišti nepriėmę sprendimo, kviesime politikus į posėdį. Be to, mokinių skaičiaus mažėjimas gali lemti, jog reikės tikslinti klasių komplektų skaičių“, – pokalbį apie aktualijas užbaigė V. Pozingis.

 


Šiauliai
Šiaulių Socialinių paslaugų skyriaus vedėjai Ramutei Pilypienei – padėka
Ministrė pabrėžė, kad savivaldybių socialinės paramos skyrių vadovai yra viena svarbiausių grandžių socialinės apsaugos sistemoje – būtent jų sprendimai, gebėjimas išgirsti ir rasti sprendimus lemia realius pokyčius žmonių gyvenimuose.
Veidai | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Nors antradienis pasitaikė kiek šaltas ir žvarbokas, o ir trečiadienis žada būti vos kiek šiltesnis, ketvirtadienį ir penktadienį turėtų būti ženkliai šilčiau.
Aktualijos | 2 MIN.
0
2026-ieji Svarstyklėms bus iššūkių, augimo ir svarbių apsisprendimų metas. Raudonasis ugninis arklys suteiks energijos, ryžto ir ne vieną gyvenimą pakeisiančią galimybę. Pajusite, kad aplinka greitėja, o įvykiai įgauna gilesnę prasmę, atverdami duris ten, kur anksčiau jų nepastebėjote.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Lietuva
Šiauliai
Vokietijos kancleriui Friedrichui Merzui paraginus Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną sustabdyti karo veiksmus per šv. Kalėdas, Kremlius dar kartą patvirtino atmetantis paliaubas Ukrainoje. Apie tai antradienį pranešė Rusijos naujienų agentūros.
Pasaulis | 2 MIN.
2
Jau devynioliktus metus Valstybinių miškų urėdijos (VMU) miškininkai kviečia gyventojus į kasmetinę akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. Kalėdos – artumo, bendrumo ir rūpestingumo šventė, todėl miškininkai nemokamai dalins eglių ir pušų šakas.
Aktualijos | 3 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Krašto apsaugos ministras Robertas Kaunas sako, kad Ukrainos gynybos stiprinimas yra vienas svarbiausių Lietuvos strateginių tikslų.
Lietuva | 2 MIN.
0
Seime antradienio vakarą prasidėjo Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) įstatymo pataisų svarstymas. Nors opozicija prašė projekto svarstymą atidėti, valdantieji į jų lūkesčius neįsiklausė.
Lietuva | 3 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Gruodžio 11 dieną Pociūnų bendruomenės namuose surengtas Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Tai buvo gyvas, dalykiškas ir pagarbus pokalbis apie tai, kas žmonėms svarbiausia – susisiekimą, vaikų saugumą, gyvenamosios aplinkos tvarkymą ir bendruomenės ateitį.
Politika | 4 MIN.
0
Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narių balsavimas buvo paskutinis žingsnis dėl ugdymo aplinkos mokesčio išlaikymo didinimo Šiaulių mieste ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą gaunantiems vaikams. Ir politikai buvo vieningi. Tėvams pinigines teks ploninti jau nuo Naujųjų, nes sprendimo projektas įsigalios nuo sausio 1 dienos. Vaikų vasaros atostogas taip pat teks planuoti atsakingiau. Ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančios švietimo įstaigos iš anksto neatostogausiančių vaikų tėvų reikalaus avansinio mokesčio.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Krašto apsaugos ministras Robertas Kaunas sako, kad Ukrainos gynybos stiprinimas yra vienas svarbiausių Lietuvos strateginių tikslų.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Vokietijos kancleriui Friedrichui Merzui paraginus Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną sustabdyti karo veiksmus per šv. Kalėdas, Kremlius dar kartą patvirtino atmetantis paliaubas Ukrainoje. Apie tai antradienį pranešė Rusijos naujienų agentūros.
Pasaulis | 2 MIN.
2


Šiauliai
Pakruojis
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0
Su Pakruojo rajono savivaldybės vadovais – meru Sauliumi Margiu, vicemere Simona Lipskyte, administracijos direktore Aušra Dveliene ir savivaldybės skyrių vedėjais susitiko UAB „Milsa“ generalinis direktorius Mantas Makulavičius, vykdantysis direktorius Mindaugas Verbickas, AB „Klovainių skalda“ gen. Direktorius Gediminas Mozūras, projektų ir inovacijų direktorius Imantas Kuncevičius, UAB „Eksplosita“ verslo plėtros direktorius Vaidas Zubavičius.
Verslas | 2 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Lietuvos apeliacinis teismas antradienį tenkino prokuroro skundą ir panaikino Kauno apygardos teismo nutartį, kuria nuteistajam Rolandui Sinickiui laisvės atėmimas iki gyvos galvos pakeistas 8 metų terminuota laisvės atėmimo bausme.
Kriminalai | 3 MIN.
0
Pirmadienio popietę Šiauliuose, viename prekybos centre, įvykdyta vagystė. Pavogta nemaža pinigų suma.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliuose smurtavo neblaivus vyras
Kriminalai | 2 MIN.
0
Kaunas
Kaune per gaisrą žuvo vyras
Kriminalai | 2 MIN.
0
Vilnius
Sukčiai iš Kauno ir Vilniaus gyventojų pasisavino per 107 tūkst. eurų
Kriminalai | 2 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Pirmadienį policija sulaikė Akmenės rajone girtą automobilį vairavusį vyrą.
Gatvė | 2 MIN.
0
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Kaunas
Rūdninkų karinio miestelio antro etapo rangove tapusi bendrovė „Fegda“ teigia, jog darbui su aukštesnio slaptumo informacija leidimo iš Valstybės saugumo departamento (VSD) negavo, nes nedeklaravo mažos vertės įsigijimų iš trečiųjų pasaulio valstybių įmonių.
Gatvė | 4 MIN.
0
Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad vakar, gruodžio 11 d., Kaune parblokštos dvi pėsčiosios.
Gatvė | 2 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Pasistiprinusi Šiaulių „Elgos-Grafaitės-S-Sporto“ vyrų tinklinio komanda savaitgalį iškovojo įsimintiną pergalę „Elme Messer“ Baltijos lygoje. Šiauliečiai sekmadienį išvykoje 3:1 (25:23, 14:25, 28:26, 25:20) nugalėjo čempionės titulą ginančią Tartu „Bigbank“ (Estija) komandą.
Sportas | 4 MIN.
0
Pastarojo dvidešimtmečio Lietuvos moterų futbolo flagmanė Šiaulių „Gintra“ pristato naująjį komandos vyriausiąjį trenerį. Šias pareigas nuo ateinančio 2026 metų sezono perima futbolo specialistas iš Lietuvos Artūr Sikorskij, moterų futbole pastaruosius dvejus metus dirbęs aukščiausioje šalies lygoje. Strategas treniravo praėjusių metų vicečempionę Vilniaus rajono „TransINVEST“ ekipą.
Sportas | 3 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Ministrė pabrėžė, kad savivaldybių socialinės paramos skyrių vadovai yra viena svarbiausių grandžių socialinės apsaugos sistemoje – būtent jų sprendimai, gebėjimas išgirsti ir rasti sprendimus lemia realius pokyčius žmonių gyvenimuose.
Veidai | 2 MIN.
0
Gruodžio 31 d. Šiaulių arenoje įvyks didysis Džordanos Butkutės koncertas „Man patinka Naujieji metai“. Netylančias ovacijas pelniusioje pop ikonos programoje – stilingai aranžuoti visų laikų superhitai, gyvos muzikos grupė ir viešnia, kurios vardas lig šiol laikytas paslapty. Šiandien oficialiai skelbiama, kad šventėje pasirodys ir dainininkė Adrina!
Kultūra | 4 MIN.
0
Šiauliai
Pakruojis
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas (toliau – NVSC Šiaulių departamentas) informuoja, kad Šiaulių apskrityje sergamumas gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) ir koronaviruso infekcija (toliau – COVID-19 liga), lyginant su praėjusia savaite, padidėjo. Bendroje susirgimų struktūroje dominuoja ŪVKTI (žr. lentelę).
Sveikata | 3 MIN.
0
Linkuva – mažas miestelis Pakruojo rajone, tačiau oficialiai vadinama miestu, kuriame gyvena kiek daugiau nei 1200 gyventojų. Linkuva yra viena seniausių gyvenviečių šiame regione. Per ilgus šimtmečius Linkuva tapo svarbiu kultūros, religijos ir prekybos centru. Čia yra trys akcentai, su kuriais kiekvienas privalo susipažinti.
Kultūra | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Ministrė pabrėžė, kad savivaldybių socialinės paramos skyrių vadovai yra viena svarbiausių grandžių socialinės apsaugos sistemoje – būtent jų sprendimai, gebėjimas išgirsti ir rasti sprendimus lemia realius pokyčius žmonių gyvenimuose.
Veidai | 2 MIN.
0
Rūta Balsė – muzikos pedagogė, neformalaus švietimo mokytoja-ekspertė. Rūta jau 25 metus vadovauja vaikų muzikos studijai „En den du“ ir 10 metų yra moterų ansamblio „Gegužė“ vadovė. Pas moterį mokėsi ne vienas ne tik Šiaulių, bet ir viso rajono vaikas, ugdė meilę muzikai, lavino savo talentą.
Veidai | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Kalėdų eglutės puošimas – smagi tradicija, bet kai kurie Zodiako ženklai šią veiklą traktuoja kaip rimtą meninę užduotį. Štai trys, kurie gali pradėti tikrą dramą dėl girliandų, žaisliukų ar žvaigždės vietos viršuje.
Horoskopai | 2 MIN.
0
Kai už lango trumpėja dienos, o miestas panyra į žiemos tylą, atlikėja ELEY klausytojams pristato naujausią savo dainą „Tavęs pilnas gruodis“.
Laisvalaikis | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Kalėdų eglutės puošimas – smagi tradicija, bet kai kurie Zodiako ženklai šią veiklą traktuoja kaip rimtą meninę užduotį. Štai trys, kurie gali pradėti tikrą dramą dėl girliandų, žaisliukų ar žvaigždės vietos viršuje.
Horoskopai | 2 MIN.
0
Gruodžio šešioliktoji – 350-oji metų diena (antroji 50-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 16 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Šventiniu laikotarpiu tautiečių širdyse ir lėkštėse silkė užima garbingą vietą. Ji patiekiama su „patalais“, svogūnais, morkomis, grybais ar net razinomis – tikra klasika, be kurios sunku įsivaizduoti Kūčių stalą. Tačiau ši nedidelė, nebrangi ir ištisus metus prieinama žuvis – kur kas daugiau nei mūsų virtuvės pažiba. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ primena, kad silkė yra itin mėgstama ir kitų tautų virtuvėse, o jos maistinė vertė neretai lenkia net kur kas brangesnes žuvis.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Šventiniam laikotarpiui desertų studijos „Macaroom“ konditerės Giedrė Pečenkienė ir Jovita Morkūnaitė siūlo alternatyvą įprastiems ir visiems jau puikiai pažįstamiems imbieriniams sausainiams. Nors speculoos sausainių pavadinimas skamba neįprastai, tai įdomesnė imbierinių sausainių versija, kurią kiekvienas labai nesudėtingai pasigamins namuose.
Virtuvė | 3 MIN.
0