REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Gegužės 29 d. 13:26

Jei Seimas nepriims Konstitucijos pataisų, socialdemokratai dėl tiesioginių merų rinkimų inicijuos referendumą

Vilnius

LRS kanceliarijos nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


176746

Socialdemokratai ragina Seimą kuo greičiau priimti Konstitucijos pataisas, įtvirtinančias tiesioginius mero rinkimus. Jei Seimas iki pavasario sesijos pabaigos veiksmų nesiims, ketinama inicijuoti referendumą ir rinkti gyventojų parašus.

Apie tai skelbiama opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) šeštadienį suvažiavime priimtoje rezoliucijoje.

Pasak socialdemokratų, jau dvi kadencijas galiojusi tiesioginių merų rinkimų sistema stabilizavo savivaldos sistemą, užtikrino savivaldybių veiklos tęstinumą, o dauguma Lietuvos piliečių – 8 iš 10 apklaustųjų – sako, kad meras ir turi būti renkamas tiesiogiai.

Rezoliucijoje pažymima, kad Konstitucijos pakeitimus būtina kuo skubiau pradėti svarstyti dar šioje Seimo pavasario sesijoje ir suspėti juos priimti dar iki 2023 m. savivaldos rinkimų pradžios.

„Seimui iki pavasario sesijos pabaigos nepradėjus konkrečių veiksmų dėl Konstitucijos keitimo, Lietuvos socialdemokratų partija yra pasirengusi inicijuoti referendumą, kuriame pakviestų Lietuvos piliečius išreikšti savo poziciją dėl tiesioginių mero rinkimų įteisinimo Konstitucijoje“, – skelbiama rezoliucijoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA