REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2019 m. Rugpjūčio 10 d. 19:14

Jazzu ir toliau kovoja su jos vardu besinaudojančiais sukčiais: kreipėsi į gerbėjus

Vilnius

Reporteris SantaŠaltinis: Etaplius.lt


94466

Atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu jau ne vieną mėnesį išlieka internetinių sukčių taikiniu. Virtualioje erdvėje plintančiose reklamose prisidengiant jos vardu reklamuojamas gėrimas, kuris esą skatina atsikratyti nereikalingais kilogramais.

Melagingus straipsnius pastebėjusi dainininkė kartu su vadybininkais kreipėsi į įvairias institucijas, tačiau kol kas apgavikų sustabdyti nepavyko. Kone praradusi viltį, Justė kreipėsi į gerbėjus.

Jazzu pasakojo, jog pati jokių gėrimų negeria ir yra patenkinta savo išvaizda. Anot atlikėjos, ji jau susisiekė su teisininkais, tad melagingus straipsnius sukūrę asmenys už savo veiksmus turės atsakyti įstatymų numatyta tvarka.

„Tai yra melas ir prašau suprasti tai, ir nerašinėti man šiuo klausimu (aš ne dietologe), o palaikyti – šiuo atveju ignoruoti arba reportinti. Visi linkai kreipia į neaiškius portalus, ne veltui jie visi baigias .ru“, – apie galimas sukčių atakas iš užsienio užsiminė J. Arlauskaitė-Jazzu.

Lietuvos įžymybės į internetinių sukčių akiratį patenka vis dažniau. Visai neseniai internete plito reklamos, kuriose prisidengiant žinomo laidų vedėjo Andriaus Tapino vardu buvo raginama investuoti į kriptovaliutas.

Tiesa, po kurio laiko į šias reklamas sureagavo pats A. Tapinas, kuris patikino į kriptovaliutas niekada neinvestavęs, o dėl šio nusikaltimo kreipęsis į policiją bei Nacionalinį kibernetinio saugumo centrą. Žinomas žurnalistas pranešė gavęs atsakymą, kad sukčių atakos yra vykdomos iš užsienio.

Po kurio laiko apgavikai nusitaikė ne tik į žinomus žmones, bet ir į Lietuvos naujienų portalus. Liepos pradžioje interneto platybėse paplito sukčių sukurtas puslapis, kurio dizainas kaip du vandens lašai panašus į naujienų portalo Delfi.lt mobiliąją versiją. Naudodamiesi žiniasklaidos priemonės ir žinomų žmonių vardais, apgavikai skatino lankytojus „įsitraukti į Bitcoin programą“, tiksliau – pradėti „investuoti“ pervedant į nurodytą sąskaitą 220 eurų.

Tekste buvo naudojamos suklastotos žymių žmonių, tokių kaip Agnė Jagelavičiūtė, Gintarė Gurevičiūtė ar Ilja Laursas, citatos apie kriptovaliutas. Nuošalyje neliko ir Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. Sukčiai panaudojo aukščiausios Lietuvos finansinės institucijos vadovo vardą ir rašė, kad bitkoinai padėjo jam „pralobti“.

Netaisyklinga lietuvių kalba parašyta: „Vitas sako: tai prieštaringa investicija, nes pasaulio bankų bendruomenė nenori, kad vidutinis darbuotojas galėtų naudotis tokiomis uždarbio sistemomis. Jis tiesiog pasmerkė mane, kad investavau į tai.“

Alfa.lt

alfalt-logo-skaidrus.png



REDAKCIJA REKOMENDUOJA