PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2020 m. Balandžio 11 d. 11:37

Jazzu apie Velykų tradicijas ir pasikeitusius šventės planus: „Šiais metais būsime dviese“

Vilnius

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


125586

Šį vakarą, 19.30 val. – speciali svarbiausiai pavasario šventei skirta laida „Velykos #IšNamų“. TV3 televizijos žiūrovai pamatys, kaip žinomi Lietuvos žmonės ruošiasi švęsti spalvingiausią metų šventę, kokius patiekalus gamina, kaip dekoruoja margučius. Netrūks ir muzikos – populiariausi Lietuvos dainininkai ir grupės pasidalins muzikiniais linkėjimais. Šios Velykos visiems bus kitokios – visi lieka savo namuose, todėl viską, ką išvys žiūrovai, bus transliuojama iš žinomų žmonių namų.

Nors šeimos, giminės ir draugai yra nutolę vienas nuo kito, tačiau tiki, kad jau netrukus vėl galės susitikti. Ne išimtis ir populiariausia šalies atlikėja, projekto „X faktorius“ teisėja Justė Arlauskaitė-Jazzu. Šias Velykas ji švenčia dviese, su savo mylimuoju Donatu Ivanausku. Visi J. Arlauskaitės-Jazzu artimieji karantino metu leidžia laiką atskirai vienas nuo kito, savo namuose. Populiari dainininkė pasakoja, kad Velykas visada paminėdavo kukliai, šeimos rate, o vaikystėje didžiausią džiaugsmą teikė kiaušinių marginimas.

„Susirinkdavome velykinių pusryčių. Amžinąjį atilsį mamos mama, kurią vadinu mamute, dažydavo kiaušinius vašku, mes su mama – maistiniais dažais, o baba – svogūnų laiškais. Kai buvome vaikai, prisijungdavome prie proceso. Tai teikė labai daug džiaugsmo. Visada sukalbėdavome maldą, dauždavome kiaušinius, prisimindavome tradicijas, iš kur tai atėjo. Namuose apsilankydavo Velykų Boba, namus papuošdavome pavasariškai, primerkdavome žibučių ir narcizų“, – apie tai, kaip šeimos rate švęsdavo Velykas, prisiminė J. Arlauskaitė-Jazzu.

Dainininkei mama įdiegė švenčių estetiką ir išmokė puikiai gaminti įvairiausius patiekalus. Per šias Velykas Justė gamins žuvį su svogūnais ir morkomis pomidorų padaže ir silkę pataluose. „Mūsų šeimos Velykų stalą paverčiau modernesniu. Taip atsirado Benedikto kiaušiniai, tartaras ir jūros gėrybės. Nors šiais metais būsime dviese ir velykinis stalas nebus didelis, tačiau vis tiek pasistengsiu atkurti tą dvasią, kurią man įskiepijo šeima. Taip į namus ateidavo tikras pavasaris“, – šventės planais dalinasi populiarioji atlikėja.

Šventinėje šeštadienio laidoje „Velykos #IšNamų“ taip pat pasirodys Merūnas Vitulskis su šeima, grupės „Pikaso“, BIX ir „Mango“, Rafailas Karpis su šeima, Inga Jankauskaitė, Leonas Somovas ir Alanas Chošnau, Ovidijus Vyšniauskas, Titas ir Benas, Mia, „Biplan“ su Gabriele Martirosian ir kiti.

Laidos vedėjai Agnė Gruodytė ir Justinas Jankevičius kalbins Asmik Grigorian, Gian Lucą Demarco, Neringą Čereškevičienę, brolius Kšyštofą ir Darjušą Lavrinovičius, Laurą Blaževičiūtę ir kitus žinomus žmones. Šventinius linkėjimui sakys prezidentas Valdas Adamkus ir Alma Adamkienė, kunigas Ričardas Doveika.