REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugsėjo 14 d. 09:35

Jautriausiuose pasienio su Baltarusija ruožuose šiuo metu nutiesta apie 25 kilometrus koncertinos

Lietuva

Asociatyvi VRM nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


187853

Vidaus reikalų ministerija (VRM) teigia, kad šiuo metu jautriausiuose Lietuvos pasienio su Baltarusija ruožuose yra nutiesta apie 25 kilometrus koncertinos. Ministerijos teigimu, tvoros pasienyje statybų procesas turėtų paspartėti artimiausiu metu įmonei EPSO-G perėmus visus statybų darbus.

„Šiuo metu nutiesta apie 25 kilometrus koncertinos jautriausiuose pasienio ruožuose, Druskininkų, A. Barausko, G. Žagunio pasienio užkardose. Koncertiną tiesia kariuomenė, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai bei viena įmonė, laimėjusi konkursą“, – teigia VRM Eltai atsiųstame pranešime.

Ministerijos teigimu, baigus koncertinos tiesimo, montavimo darbų bei komplektuojamųjų dalių viešąjį pirkimą fiziniam barjerui įrengti Lietuvos pasienyje su Baltarusija, įgyvendinti pasirašytas pirkimo sutartis bus perduota energetikos sektoriaus valstybės įmonei „EPSO-G“, kuri atsakinga už viso projekto įgyvendinimą.

„Artimiausiu metu įmonė EPSO-G, kuri yra atsakinga už fizinio barjero įrengimą, turėtų perimti visus darbus, tuomet visi procesai turėtų vykti sparčiau“, – informuoja VRM.

ELTA primena, kad tvorą pasienyje su Baltarusija nuspręsta statyti, reaguojant į Aliaksandro Lukašenkos režimo organizuotus nelegalios migracijos srautus. Vyriausybės sprendimu, turėtų būti nutiesta 508 kilometrų ilgio tvora. Šį objektą ketinama pastatyti per metus, planuojama, kad tvora gali kainuoti iki 152 mln. eurų.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA