REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2023 m. Kovo 1 d. 09:32

Jauno gydytojo urologo siekis – teikti ligoniams daugiau gydymo galimybių

Šiauliai

Zita KatkienėŠaltinis: Etaplius.lt


260372

Respublikinės Šiaulių ligoninės Urologijos skyriuje gydytojas Egidijus Vaitiekūnas – jau ne naujokas. Teko šioje ligoninėje pusmetį dirbti internu, vėliau – dvejus metus rezidentu. Nuo praėjusių metų rudens jau su diplomu rankose atvykęs dirbti į ligoninę, jaunas gydytojas pasiryžęs kibti į darbus bei įgyvendinti ligoninėje ir skyriuje naujas idėjas, dalintis teorinių ir praktinių žinių, įgytų Kauno klinikų Urologijos skyriuje, šalies ir tarptautinėse konferencijose ir mokymuose, bagažu bei teikti skyriuje gydomiems ligoniams daugiau gydymo galimybių.

Nuo gimtinės nenutolo Šiauliuose gimęs ir augęs Egidijus Vaitiekūnas nuo gimtojo miesto niekada ilgam nebuvo nutolęs. Mokydamasis J. Janonio gimnazijoje Egidijus suprato, kad rinksis mediciną. Kitų alternatyvų ir nebuvo, nes jam geriausiai sekėsi visi gamtos mokslai: biologija, chemija.

Taip pat traukė bendravimas su žmonėmis ir dinaminis darbas, kas taip pat būdinga mediko kasdienybei. 2011 metais baigęs Šiaulių Juliaus Janonio gimnaziją, įstojo į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą Kaune, bet vis keliai grąžindavo į gimtąjį miestą. „Svarbiausią medicinos studijų dalį (internatūrą) atlikau Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Urologijos rezidentūros metais taip pat teko pakeisti mokslo ir praktikos bazę bei tris mėnesius turėjau galimybę semtis patirties iš kolegų, dirbančių Respublikinės Šiaulių ligoninės Urologijos skyriuje.

Nuo 2020 metų gydytoju rezidentu dirbau šios ligoninės Urologijos skyriuje“, - pasakoja jaunas gydytojas, nuo rudens atvykęs į ligoninę jau su gydytojo diplomu ir urologo licencija rankose. Nuo pat J. Janonio gimnazijos baigimo visu studijų, rezidentūros ir praktikinio darbo laikotarpiu Šiaulių miestas bei Respublikinė Šiaulių ligoninė buvo šalia. Ryšį stiprino ir šeima, kurią Egidijus sukūrė taip pat su šiauliete Deimante, su kuria drauge išvyko mokytis į Kauną. Žmona tapusi Deimantė studijavo farmaciją. Šiuo metu jaunoje šeimoje auga ketverių metukų sūnus Ajus ir pusantrų metukų dukrytė Adelė. Tiesa, buvo nusprendęs Egidijus išmėginti ir kitas galimybes.

Penktame medicinos studijų kurse išvyko į praktiką Vokietijoje. Sužavėjo kiek kitoks medicinos lygis: moderniausia medicinos įranga operacinėse, atliekamos sudėtingos operacijos, kitokie medikų atlyginimai. Tačiau nesuviliojo – jam norėjosi grįžti ir tvirtintis tarp savų žmonių, savoje kultūroje ir, žinoma, gimtajame mieste. „Mintis sieti ateitį su Respublikine Šiaulių ligonine kirbėjo jau seniai, todėl džiaugiuosi atsiradusia galimybe ir jau nuo praėjusio rudens esu čia“, - džiaugiasi pasirinkimu jaunas specialistas.

Be to 2014 metais laisvu nuo studijų laiku E. Vaitiekūnas savanoriškai įstojo į Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės rengiamus „Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus“. Juos baigęs 2017 metais įgijo karo mediko licenciją ir pelnė leitenanto karinį laipsnį. Dvejus metus teko dirbti kartu su karo medikais, – patirtis neįkainojama“, - pasakoja gydytojas ir džiaugiasi, kad išmoko suvokti ne tik kariuomenės ir karybos principus, bet ir disciplinos, ištvermės, atkaklumo. Labiausiai žavi naujovės Urologijos specialybę E. Vaitiekūnas apsisprendė rinktis, studijuodamas trečiame medicinos studijų kurse, kai būsimieji gydytojai studijuoja slaugą. Praktiką atlikti teko Kauno klinikų Urologijos skyriuje.

Slaugytojo darbą dirbančiam būsimajam gydytojui labai imponavo skyriuje vyraujanti pozityvi ir draugiška atmosfera, šilti rezidentų ir gydytojų santykiai, įdomios operacijos, įvairiapusė darbo specifika. Dvejus metus dirbta Respublikinės Šiaulių ligoninės Skubiosios medicinos pagalbos ir Urologijos skyriuose.

„Susidūriau su itin daug pacientų, sergančių akmenlige. Tai atsispindi ir skyriaus gydytojų atliekamų skubių ir planinių operacijų apžvalgose. Akmenligė – tai ta urologijos sritis, į kurią labai gilinuosi iki šiol. Rezidentūros metu teko atlikti ir išmokti sudėtingų akmenligės operacijų, kurios jau atliekamos ir Respublikinėje Šiaulių ligoninėje“, - entuziastingai jaunas gydytojas pasakoja apie savo kasdienį darbą. Neslepia gydytojas džiaugsmo, kad jau gali atlikti ir perkutaninę nefrolitotripsiją – rutiniškai dar neatliekamą operaciją, kurią, suvieniję jėgas su skyriuje dirbančiais kolegomis, jau gali taikyti akmenligei gydyti ir ligoninėje išlaikyti pacientus. Kita urologijos ir chirurgijos sritis, kuria domisi Egidijus, yra laparoskopija.

„Minimaliai invazinė chirurgija tai medicinos dabartis ir ateitis. Ne išimtis ir urologija. Galime pradėti atlikti tokias operacijas kaip laparoskopinė nefrektomija, inksto rezekcija, nefroureterektomija, inksto cistos fenestracija, nefropeksija. Vienas iš mano tikslų - dalintis įgytomis žiniomis ir praktiniais įgūdžiais su kolegomis bei bendromis pastangomis pradėti vystyti laparoskopiją urologijoje ir Šiauliuose“, - pasiryžęs jaunas urologas Egidijus Vaitiekūnas, pasiryžęs garsinti bei populiarinti ligoninės vardą, o darbuotojų paskatinimas, pagyrimas ar gero mikroklimato kūrimas ligoninėje – tai geriausias jo variklis judėti pirmyn.REDAKCIJA REKOMENDUOJA