REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Gegužės 16 d. 16:05

Jaunimo grupių konkursas nustebino klasikos mėgėjus

Šiauliai

Nuotraukų autorius Saulius Prapiestis

PolifonijaŠaltinis: Etaplius.LT


267412

Šiauliuose praūžęs jaunų grupių renginys kvietė pašėlti improvizuojant klasiką!

Gegužės 12 dieną Šiauliuose įvyko jaunimo grupių konkursas, kurio beprecedentė idėja sukvietė jaunimą kūrybai ir improvizacijai. Tris mėnesius jaunimo grupės kūrė klasikinės muzikos kūrinių ar jų motyvų improvizacijas, kurias įvertino kompetentinga komisija. Komisijos pirmininkė – gerai žinoma šiaulietė, dainų autorė ir atlikėja Agnė Michalenkovaitė, kuri dirbo kartu su kitais komisijos nariais: Živilė Jankutė - muzikos inkubatoriaus NOVUS koordinatorė, renginių organizatorė, aktorius ir dainuojamosios poezijos atlikėjas Mindaugas Ancevičius bei Šiaulių kamerinio orkestro smuikininkė bei koncertmeisterė Jūratė Stakvilevičienė.

Jaunimo grupės konkursui paruošė po du kūrinius. Vienas iš jų buvo laisvai pasirenkamas iš muzikos grupės repertuaro, o antrasis – klasikinės muzikos kompozitorių (C. A. Mozart, A. Vivaldi, L. Van Beethoven) kūrinių ar jų motyvo interpretacija pasirinktame stiliuje.

Visą kovo mėnesį jaunimo grupės grupės dalyvavo seminaruose, kuriuos vedė scenos profesionalai – aktorė Monika Šaltytė, garso režisierius Vytautas Bedalis, muzikos vadybininkas Ištvan Tomaš ir elektroninės muzikos atlikėjas Vytautas Leistrumas. Seminarai buvo nemokami, tad galimybe įgyti naujų žinių pasinaudojo ne tik konkurso dalyviai, bet ir visi besidomintys, ar ateityje planuojantys scenos menais užsiimti jaunieji muzikai.

„Tai – tikrai išskirtinis konkursas, niekas klasikinės muzikos improvizacijos konkursų daugiau neorganizuoja“ – organizatoriams pasakojo Vilniaus Pilaitės gimnazijos muzikos mokytoja. Ieškodami tinkamų motyvų ar melodijų muzikos improvizacijai grupės gerai valdomame muzikos stiliuje, jaunuoliai turėjo išklausyti ne vieną klasikos kompozitorių kūrinių įrašą. Tai tapo galimybe ne tik susipažinti su kompozitoriais atliekant jų kūrinius, bet ir įsigilinti į šių kompozitorių gyvavimo amžiaus aktualias, bei jas atpažinti šiandienoje.

Geriausiai pasirodę ir vertinimo komisijos daugiausiai balų surinkę trys grupės buvo apdovanotos premijomis:

I premijos laimėtojai grupė ,,geck”

II premiją laimėjo grupė ,,Parafrazė”

III premiją laimėjo grupė ,,Pilaitės muzika”

Visos dalyvavusios grupės paruošė įspūdingas improvizacijas, taip nustebindami ne tik žiūrovus, bet ir komisijos narius, tad organizatoriai tikisi, kad tai taps ilgalaikiu projektu, kuris padės ugdyti jaunimo klasikinės muzikos pažinimą bei plačiai skleisti improvizacijos virusą jaunimo muzikos bendruomenėse.

Projekto rėmėjai Šiaulių miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Nuotraukų autorius Saulius Prapiestis.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA