REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2023 m. Balandžio 26 d. 13:18

Jaunimo delegacija dalyvavo projekte „Sienos ar solidarumas“ Prancūzijoje

Zarasai

Etaplius.ltŠaltinis: Zarasų rajono savivaldybė


265506

Balandžio 14–19 d. Zarasų rajono jaunuoliai dalyvavo projekto „Sienos ar solidarumas“ („Murs ou solidarité“) baigiamajame renginyje Ballan-Miré savivaldybėje, Prancūzijoje. Prie projekto veiklų taip pat prisijungė Oswiecim (Lenkija) bei Breil-sur-Roya (Prancūzija) miestų jaunimas.

Zarasų rajono savivaldybės delegacija buvo sudaryta iš šešių Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos gimnazistų ir dviejų lydinčiųjų asmenų. Delegacija išvykai į Prancūziją rengėsi jau nuo 2022 m. Susitikimuose buvo diskutuojama savanoriškos ir priverstinės migracijos, klimato kaitos, geopolitikos klausimais, parengta prezentacija ir problematiką atspindintys plakatai, kurie savaitę iki renginio buvo eksponuojami Ballan-Miré miestelio centre.

Projekto vadovas, asociacijos „Europos sienos ar solidarumas“ („Europe mur ou solidarité“) prezidentas Jean-Charles Henry pasirūpino ypatingai intensyvia ir turininga darbotvarke, pareikalavusia didelio susikoncentravimo ties keliama problematika, įsitraukimo į diskusijas, patirčių ir požiūrių pasidalinimu su kitais projekto dalyviais.

Projekto veiklos prasidėjo partnerių prezentacijų pristatymais, trumpametražių filmų apie migraciją peržiūromis, po kurių sekė refleksijos ir debatai grupėse. Susitikimo metu turėjome progą išklausyti išsamią apžvalgą apie pasaulyje egzistuojančias sienas, kurios atsirado, kaip fiziniai barjerai tarp valstybių, tarp skirtingų religijų ar net skirtingų požiūrių asmenų. Išsamią paskaitą apie sienų įtaką tarptautinei migracijai pristatė Turo universiteto (Prancūzija) geografijos mokslų daktaras J. Galhardo.

Be įtraukiančių veiklų ir debatų nepaprastai didelio susidomėjimo sulaukė susitikimai su migrantais iš Tadžikistano, Libijos, Šri Lankos, Alžyro. Susitikimų metu galėjome išgirsti jų istorijas ir atsakymus į mus dominusius klausimus. Viso projekto metu pagrindinis dėmesys buvo telkiamas ne migracijos statistikai, o konkrečioms istorijoms, konkretiems žmonių likimams, kas paliečia žymiai jautriau, nei skaičiai, kad ir kokie sunkiai suvokiami jie bebūtų.

Vizito metu taip pat buvo skirtas dėmesys kultūrai, organizuoti gyvos muzikos ir šokių vakarai, vieną vakarą baigėme filmo peržiūra apie penkiolikmečio berniuko pabėgusio iš Alžyro į Prancūziją istoriją – apie ribą tarp teisėtumo ir žmogiškumo, pabėgėlių ir šalies, į kurią jie atvyko žmonių santykį. Paskutiniąją dieną turėjome puikią išvyką į Ambua (Amboise) ir Klo-Lusė (Clos Lucé) pilis. Pastarojoje paskutinius tris gyvenimo metus gyveno ir kūrė Leonardo da Vinči, kurioje galime matyti jo išradimus bei asmeninius daiktus. Išvykimo dieną aplankėme Turo miestą.

Apibendrinant susitikimo metu analizuotą problematiką buvo parengtas raštas Europos Parlamento pirmininkei Robertai Metsola, prašant atkreipti dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria žmonija dėl migracijos, prašant Europos Sąjungos šalyse vieningai taikyti Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 13 straipsnį, atsižvelgiant į žmogiškumą ir solidarumą, kad būtų pašalintos pagrindinės priverstinės migracijos ir neteisėtos migracijos organizavimo priežastys.

Zarasų rajono savivaldybė nuo 2006 m. yra pasirašiusi susigiminiavusių miestų bendradarbiavimo sutartį su Prancūzijoje esančia Ballan-Miré savivaldybe. Viešnagės metu Ballan-Miré miestelio meras Thierry Chailloux ir mero pavaduotoja Anne Métay nuolat leido laiką su jaunimu, įsijungė į veiklas ir diskusijas, lydėjo kelionėje į Luaros slėnio pilis. Džiaugiamės, kad 2022 m. buvome pakviesti būti Erasmus+ projekto partneriais drauge su Oswiecim miestu ir atnaujinome ryšius su partneriais Prancūzijoje ir Lenkijoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA