REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2022 m. Rugsėjo 14 d. 15:41

Jaunimo delegacija dalyvavo Europos jaunimo iniciatyvų projekte „Mes esame Europos ateitis“

Zarasai

Etaplius.ltŠaltinis: Zarasų rajono savivaldybė


245798

Rugsėjo 9–10 d. Zarasų rajono savivaldybės jaunimo delegacija dalyvavo Europos jaunimo iniciatyvų projekte „Mes esame Europos ateitis“, kurio veiklos vyko Latvijoje, Jekabpilio savivaldybėje, Zasos ir Rubeni miesteliuose. Projekto organizatoriais buvo Jekabpilio savivaldybė (Latvija), o Zarasų ir Kupiškio rajonų savivaldybės bei Silvi Teramo miestas iš Italijos buvo šio projekto partneriais.

Projektas finansuojamas iš programos „Europa piliečiams“. Zarasų rajono savivaldybės delegaciją sudarė 20 dalyvių nuo 16 iki 25 metų amžiaus.

Pagrindinė projekto idėja – kaip sukurti patrauklią gyvenamąją aplinką jaunimui kaimiškosiose vietovėse, su kokiomis problemomis šiuo metu susiduria jaunimas ir kas turėtų kaimiškosiose vietovėse pasikeisti, kad jaunimas norėtų jose gyventi.

Pirmąją projekto veiklų dieną jaunimas, dirbdamas grupėse, analizavo savo gyvenamųjų vietovių problematiką ir iškėlė teigiamus dalykus, kurie jų gyvenvietes daro patrauklias. Kūrybinių dirbtuvių metu projekto dalyviai piešė savo svajonių miestus, kuriuos vėliau vieni kitiems pristatė, atsakinėjo į jiems pateikiamus klausimus. Visos 7 darbo grupės, piešdamos savo svajonių miestelius, nepamiršo ekologijos problematikos, išskirdami elektrinių automobilių, elektra varomo viešojo transporto ir kitų ekologiškų judumo priemonių svarbą. Taip pat akcentuota atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo svarba. Didžiausiu kaimiškųjų vietovių privalumu buvo išskirta gamta ir nedideli atstumai, kurių dėka yra taupomas laikas, gerinant žmonių gyvenimo kokybę.

Jaunimas išskyrė, kad kaimiškosios vietovės nėra patrauklios gyventi, kad trūksta paslaugų ir viešųjų vietų, kuriose būtų galima lankytis šaltuoju sezonu. Zarasų rajone iškelta viešbučio ir baseino bei pirčių komplekso trūkumo problematika, nes šiuo metu zarasiškiai naudojasi kitų rajonų teikiamomis paslaugomis. Vienas iš siūlymų buvo atgaivinti lauko čiuožyklos teikimo paslaugą žiemos metu mikrorajone, įrengti daugiau viešųjų erdvių mieste, skirtų jaunimui (įrengiant jaunimui patrauklią lauko infrastruktūrą, saugias laužavietes ir pan.). Zarasuose, esančioje Sėlių aikštėje, siūlyta pasodinti sakurų parką, kuris žavėtų ne tik vietos gyventojus, bet ir pritrauktų turistų.

Šeštadienį projekto „Mes esame Europos ateitis“ veiklos persikėlė į Rubeni miestelį, kuriame jaunimas susitiko su politikais ir sprendimų priėmėjais iš Jekabpilio, Zarasų ir Kupiškio rajonų savivaldybių. Zarasų rajono savivaldybės delegaciją sudarė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gediminas Gaidamavičius, rajono Savivaldybės mero patarėjas švietimo ir kultūros, socialinės politikos klausimais Vilhelminas Kuzmickas ir Jaunimo reikalų koordinatorė Julija Goštautaitė-Adomavičienė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA