REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Rugpjūčio 24 d. 11:03

Jaunieji atlikėjai iš trijų Baltijos šalių šiauliečiams padovanojo šventinį koncertą

Šiauliai

Liubov Yarmoshenko nuotr.

Irma JurgaitytėŠaltinis: Etaplius.LT


276156

2023 m. rugpjūčio 23 dieną Šiauliuose buvo minimos Baltijos kelio 34-osios metinės. Šiai istorinei datai įprasminti Šiaulių kultūros centras kartu su Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje miestiečiams padovanojo šventinį Baltijos kelio dienos minėjimo renginį ir trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – jaunųjų atlikėjų koncertą. Renginys susirinkusiesiems priminė tuometinį žmonių kelią į laisvę ir puoselėjo meilę tėvynei. Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras.

Trečiadienio vakarą Baltijos kelio dienos minėjimas prasidėjo šv. Mišiomis Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje. Iš karto po jų vyko šventinis Baltijos kelio dienos minėjimo renginys ir trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – jaunųjų atlikėjų koncertas. Renginyje Šiaulių „Aušros“ muziejaus muziejininkas, istorikas Antanas Jankūnas dalijosi prisiminimais apie istorinę reikšmę trims šalims turinčią dieną, taip pat sveikinimo žodį tarė Seimo narys Stasys Tumėnas ir J. E. vyskupas Eugenijus Bartulis.

Rugpjūčio 23-ąją sakralinėje aplinkoje jaunosios kartos atlikėjai iš skirtingų kaimyninių šalių šiauliečiams ir miesto svečiams padovanojo istorinę atmintį puoselėjančius muzikinius kūrinius. Šventiniame koncerte buvo galima išvysti per 40 jaunųjų atlikėjų, atvykusių iš Talino muzikos ir baleto mokyklos (Estija), Rygos Emilio Darzinio ir Jelgavos vidurinių muzikos mokyklų (Latvija), Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos ir Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos. Taip pat renginyje pasirodė Latvijos universiteto pučiamųjų orkestro fleitistų kvartetas (Latvija) ir kanklininkė Regina Marozienė. Dirigavo Remigijus Adomaitis, šventinio koncerto meno vadovė – Nijolė Prascevičienė. Renginį vedė Raimonda Sližienė.

Iki pat rugsėjo 1 dienos Šiauliuose vyks ir kitų turiningų iniciatyvų ir renginių, kurie kvies nepamiršti Lietuvai reikšmingų datų. Rugpjūčio 26-ąją Sukilėlių kalnelyje nuo 15.30 val. tradiciškai bus organizuojamas susitikimas su tarptautinės organizacijos „Tradicija, šeima, nuosavybė“ (TFP) nariais, o rugpjūčio 31 dieną minėti Laisvės dienos 30-mečio šiauliečiai bus kviečiami į Prisikėlimo aikštę. Visą renginių, skirtų Baltijos kelio ir Laisvės dienoms paminėti, programą galima rasti Šiaulių miesto savivaldybės (www.siauliai.lt) ir Šiaulių kultūros centro (www.siauliukc.lt) interneto svetainėse.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėja Asta Vaitkienė, tel. +370 671 42 901, e. p. asta.vaitkiene@siauliukc.lt.

Liubov Yarmoshenko nuotr.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA