PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2022 m. Rugpjūčio 1 d. 14:12

Jau trisdešimt pirmąjį kartą bėgikai įveikė trasą iš Medininkų iki Vilniaus

Vilnius

Etaplius.ltŠaltinis: Policijos departamento informacija


241868

1991 m. liepos 31-ąją Medininkų pasienio poste prie sienos su Baltarusija buvo sušaudyti septyni savo pareigas ėję pareigūnai. Šiai tragedijai atminti, kasmet rengiamas tradicinis estafetinis bėgimas Medininkai – Vilnius. Šios varžybos tapo populiariomis, bėgikų mėgstamomis ir laukiamomis.

Šiemetinis bėgimas buvo jau trisdešimt pirmasis, o į jį atvyko 69 komandos iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Kiekvieną komandą sudarė 7 dalyviai, kuriems estafetiniu būdu reikėjo įveikti kalvotą, beveik 34 km trasą nuo Medininkų memorialo iki Vilniaus Antakalnio kapinių. Oras, po paskutiniaisiais metais pasitaikydavusių kaitrų, šiais metais bėgimui pasitaikė puikus – temperatūra siekė apie +17, o antroje distancijos pusėje net pasirodė smulkus gaivinantis lietutis.

Po iškilmingo minėjimo, lygiai 12 val. buvo duotas startas. Absoliučiai geriausią laiką – 1 val. 45 min. ir 3,7 sek., pasiekė, ir pirmoji į finišą atbėgo (antrą kartą paeiliui) Švenčionėlių Ridos komanda. Vis tik jiems nepavyko pagerinti dar 1996 m. jų pačių komandos pasiekto trasos rekordo – 1 val. 44 min. ir 24 sek. Nugalėtojai pažadėjo ruoštis ir siekti rekordo kitais metais. Antroje vietoje liko F.O.C.U.S. Running 1, o trečioje – Šiaulių rajono sporto klubas Lukas I komandos. Tradiciškai buvo nustatytos geriausios komandos Vidaus reikalų misnisterijos padalinių ir Muitinės departamento grupėse. Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija įsteigė papildomus apdovanojimus geriausioms Lietuvos kariuomenės ir moterų komandoms.

Komandos buvo nominuotos ir apdovanotos šiose grupėse:

Vidaus reikalų ministerijos padalinių grupė:

1 vieta Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie LR VRM;
2 vieta Kauno apskr. VPK;
3 vieta Vilniaus aps. VPK.

Muitinės departamento grupė:

1 vieta Muitinės kriminalinė policija;
2 vieta Kauno teritorinės muitinės komanda;
3 vieta Klaipėdos teritorinės muitinės komanda.

Lietuvos kariuomenės grupė:

1 vieta KASP 8-oji Rinktinė;
2 vieta Lietuvos kariuomenė KASP 6 rinktinė;
3 vieta Husarų bataliono komanda.

Moterų grupė:

1 vieta F.O.C.U.S. running M;
2 vieta VaSti moterys;
3 vieta Kauno BMK Pretty women.

Po bėgimo visi dalyviai buvo pakviesti į viešosios įstaigos Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmus, kur bėgikai galėjo pasivaišinti kareiviška koše, šešiasdešinčiai geriausių komandų buvo įteikti specialūs, šiam renginiui pagaminti bėgimo mdaliai. Apdovanojimų ceremonija prasidėjo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro puikiu koncertu. Vėliau dalyvius sveikino ir apdovanojo Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidentas Vidmantas Dobrovolskas ir Vilniaus teritorinės muitinės direktorius Arūnas Sarulis.