REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2023 m. Vasario 23 d. 07:01

J. Šiugždinienė Varšuvoje su kolegomis aptars veiksmus dėl rusų dalyvavimo olimpiadoje

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


259876

Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ketvirtadienį Varšuvoje, su Lenkijos, Ukrainos, Baltijos šalių, Čekijos, Slovakijos kolegomis aptars bendrus veiksmus siekiant užkirsti kelią grįžti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams į tarptautines sporto varžybas.

Su šalių ministrais ir kitais vadovais, atsakingais už sportą, taip pat bus diskutuojama kaip palaikyti Ukrainą.

„Tikimasi po susitikimo pasirašyti bendrą pareiškimą. Jame ketinama raginti visus kitus tarptautinio sporto dalyvius, visus geros valios žmones nuolat remti Ukrainos sportininkus ir solidarizuotis su jais“, – BNS nurodė ministerija.

Lietuvos ir daugiau nei 30 šalių ministrai pirmadienį pasirašė bendrą pareiškimą, kuriuo ragina Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK) iš naujo persvarstyti sprendimą leisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti Paryžiaus olimpinėse žaidynėse kaip neutraliems varžybų dalyviams.

Pareiškime keliamas klausimas, „kaip įmanoma Rusijos ir Baltarusijos olimpinių žaidynių sportininkams varžytis kaip „neutraliems“ (pagal TOK sąlygas nesitapatinti su savo šalimi), kai jie yra tiesiogiai finansuojami ir remiami jų valstybių“.

Nurodoma ir tai, kad „akivaizdų susirūpinimą kelia stiprūs Rusijos sportininkų ir Rusijos kariškių ryšiai ir sąsajos“.

Taip pat pažymima, kad nuo pernai vasario 28 dienos, kai TOK buvo paskelbęs apie Rusijos ir Baltarusijos sportininkų pašalinimą iš olimpiados, padėtis tik pablogėjo.

Kreipimąsi pasirašė Austrija, Belgija, Kanada, Kroatija, Kipras, Čekija, Danija, Estija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Graikija, Italija, Islandija, Airija, Korėjos Respublika, Latvija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Naujoji Zelandija, Norvegija, Lenkija, Portugalija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Ispanija, Švedija, Japonija, Jungtinė Karalystė, JAV.

Ministrė yra teigusi, jog Lietuvos siekis yra padaryti viską, kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkų nebūtų olimpiadoje, o Lietuvos ir Ukrainos bei kitų demokratinių valstybių sportininkai galėtų joje dalyvauti.

„Lietuvos pozicija išlieka tvirta ir nesikeičia – kviečiame neįsileisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkų į jokias tarptautines varžybas, kol tęsiasi karas Ukrainoje. Siūlome griežtai atmesti bet kokius svarstymus apie galimą šių agresorių šalių sportininkų dalyvavimą olimpiadoje ir po neutralia vėliava“, – pažymėjo J. Šiugždinienė.

Pasak ministerijos, šią poziciją Lietuva sieks sustiprinti ir susitikime Varšuvoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA