REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2022 m. Spalio 7 d. 12:28

J. Šiugždinienė: Tarptautinės bokso federacijos elgesys yra gėdingas ir netoleruotinas

Lietuva

Pixabay.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


247993

Tarptautinės bokso federacijos sprendimą sugrąžinti Rusijos ir Baltarusijos boksininkus į varžybas Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė vadina gėdingu ir netoleruotinu.

„Tarptautinės bokso federacijos elgesys yra gėdingas ir nesuvokiamas, tačiau akivaizdžiai parodęs ryšius su Rusijos valdžia. Džiaugiuosi, kad Lietuvos bokso federacija tokį sprendimą smerkia“, – penktadienį išplatintame komentare sakė ministrė.

„Boksas yra strateginių sporto šakų sąraše, artėjančioje olimpiadoje turėtume realias galimybes siekti medalių. Tačiau boksas greičiausiai apskritai bus išbrauktas iš olimpinių žaidynių programos“, – pridūrė ji.

Kaip nurodo Tarptautinė bokso federacija (IBA), sprendimą grąžinti Rusijos ir Baltarusijos sportininkus į varžybas priėmė direktorių valdyba.

„Naujasis sprendimas įsigalioja nedelsiant. IBA tvirtai tiki, kad politika neturėtų daryti jokios įtakos sportui, todėl visiems sportininkams turi būti sudarytos vienodos sąlygos“, – rašoma pranešime.

„Gerbdama savo, kaip tarptautinės sporto federacijos, autonomiją, IBA išliks politiškai neutrali ir nepriklausoma“, – teigiama jame.

Lietuvos bokso federacija pasmerkė tokį žingsnį, ji taip pat ketina svarstyti atsaką.

Praėjus kelioms dienoms nuo Rusijos invazijos į Ukrainą vasario pabaigoje, Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) rekomendavo sporto federacijoms neleisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti tarptautinėse varžybose. Tokį sprendimą priėmė dalis organizacijų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA