REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Vasario 8 d. 10:12

J. Sabatauskas siūlo įstatymo pataisas, įpareigojančios premjerą siūlyti naują ministrą per 15 dienų

Vilnius

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


71153

Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas parengė įstatymo pataisas, kurios įpareigotų premjero pareigas einantį valstybės pareigūną laikytis atsakingo valstybės valdymo principo ir ne vėliau kaip per 15 dienų pateikti prezidentui naują ministro kandidatūrą.

„Taip negali būti, kad Vyriausybės vadovas sugalvotų nuspręsti, kad Vyriausybė gali dirbti tik su dalimi jos narių. Įstatymais yra nustatyta - Vyriausybę sudaro ministras pirmininkas ir ministrai. Vadinasi, turi būti paskirti visų ministerijų vadovai, kolegialiai formuojantys, priimantys Vyriausybės sprendimus, taip atsakingi už savo ministerijų įtakos sritis“, - sako Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Julius Sabatauskas.

Seimo nariui nesuprantami premjero pareiškimai, kad kol kas neketina iš viso skirti aplinkos ministro. Juo labiau, kad ir ministro skyrimas nėra vienasmenis premjero sprendimas. Ministrų kandidatūras, jų reputaciją ir kompetencijas vertina ir prezidentė, prisiimdama atsakomybę už pateikiamos kandidatūros asmenį, siūlomą į vienas aukščiausių šalies pareigybių - ministrus.

„Stebina ir Sauliaus Skvernelio vieši prisipažinimai apie nerimtus pakišimus, kai jau anksčiau jis teikė prezidentei ministrų kandidatūras, pavyzdžiui, advokato Giedriaus Danėliaus, į teisingumo ministrus, žinodamas, kad prezidentė neskirs jo ministru. Susidaro įspūdis, kad premjero postą S. Skvernelis išnaudoja ne tik rinkimų kampanijai, pats kandidatuodamas į prezidentus, bet tiesiog ir savo asmeninėms ambicijoms ir užgaidoms tenkinti“, - sako J. Sabatauskas.

Trečiadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė atmetė premjero Sauliaus Skvernelio siūlomą „socialdarbietės“ Irmos Gudžiūnaitės kandidatūrą į aplinkos ministres.

Pabrėžusi, kad Aplinkos ministerijai tenka labai platus atsakomybių spektras, prezidentė pakvietė premjerą šiam sudėtingam sektoriui ieškoti visapusiškos patirties turinčio kandidato.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis nemano, kad Aplinkos ministerija galėtų iki vasaros likti be ministro.

„Ministerijos turi funkcionuoti, ir ministerija turi turėti ministrą“,- ketvirtadienį žurnalistams sakė V. Pranckietis.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA