REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 19 d. 10:27

J. Razma: ar kreiptis dėl R. Žemaitaičio apkaltos į KT, Seimas spręs antradienį

Lietuva

ELTA nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


283889

Kitą savaitę Seimas spręs, ar antisemitizmu kaltinamo Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio apkaltos klausimą perduoti Konstituciniam Teismui (KT). Nors šis klausimas turėjo būti svarstomas dar ketvirtadienį, tačiau atsižvelgus į teisininkų rekomendacijas, nuspręsta jį atidėti antradieniui, sako Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma.

„Pasikonsultavus su Teisės departamentu, tapo aišku, kad tą pačią dieną netinka priimti ir nutarimą kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl apkaltos reikalų. Tą padarysime kitą antradienį, kur iš karto galės būti nutarimo ir pateikimas, ir svarstymas, ir priėmimas“, – ketvirtadienį žiniasklaidai tvirtino Seimo narys.

Specialioji apkaltos R. Žemaitaičiui komisija konstatavo, kad Seimo narys savo įrašuose socialiniame tinkle „Facebook“ sąmoningai, pakartotinai ir tikslingai skleidė tiesos neatitinkančią informaciją apie žydų tautą, bei žydų tautybės asmenis, priskirdamas jiems sunkius ir labai sunkius nusikaltimus, įvykdytų kitų asmenų ar asmenų grupių.

„Šiuos veiksmus jis galimai atliko tikslais, nesuderinamais su Seimo nario mandato jam suteikiamomis teisėmis ir pareigomis“, – akcentavo komisijos pirmininkas Arūnas Valinskas.

Seimas ketvirtadienį apsisprendė, kad yra pagrindas antisemitizmu kaltinamo R. Žemaitaičio apkaltai.

Komisijos išvadose rašoma, kad minėtais veiksmais R. Žemaitaitis galimai sulaužė Seimo nario priesaiką bei šiurkščiai pažeidė Lietuvos Respublikos Konstituciją, pagrįstumą; Seimo narių grupės teikime pradėti apkaltos procesą R. Žemaitaičiui pateikti kaltinimai yra pagrįsti, todėl yra pagrindas pradėti šiam Seimo nariui apkaltos procesą Seime.

ELTA primena, kad R. Žemaitaitis savo antisemitiniais pareiškimais ne kartą papiktino tarptautinę bendruomenę. Politikas apkaltino žydus esą vykdžius „lietuvių holokaustą“, viešai dalinosi antisemitiniais pareiškimais. Generalinė prokuratūra dėl parlamentaro antisemitinių pareiškimų yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą.

Kaip numato Seimo statutas, parlamentarams nutarus, kad yra pagrindas politiko apkaltai, Seimas turi kreiptis į KT, kad šis įvertintų, ar buvo pažeista Konstitucija bei sulaužyta duota priesaika. KT konstatavus, kad priesaika buvo sulaužyta, Seimo nario mandatas gali būti panaikintas 85 Seimo nariams balsavus už.REDAKCIJA REKOMENDUOJA