REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Vasario 22 d. 21:35

J. Džiugelio situaciją įvertino konservatorių frakcija: politikas paragintas susilaikyti nuo lošimų temos

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Raminta MajauskaitėŠaltinis: ELTA


292894

Klausimų dėl ryšių su azartinių lošimų lobistu Mindaugu Ardišausku sulaukusio Socialinės apsaugos ir darbo komiteto pirmininko Justo Džiugelio situaciją įvertino konservatorių frakcija. Po ketvirtadienį vykusio posėdžio J. Džiugelis paragintas nuimti susidariusią įtampą.

„Išklausėme Justo Džiugelio poziciją. Paraginome jį išsklaidyti abejones, nuimti įtampą tokiais būdais, kokiais jis nuspręs“, – Eltai ketvirtadienio vakarą teigė konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Paprastai, panašiais atvejais, jei bendruomenės narys atsiduria tokia situacijoje – pasirinkimas yra narystės stabdymas partijoje ir frakcijoje arba atsisakymas vadovaujančių pozicijų, jo atveju – komitete“, – aiškino ji.

Visgi R. Morkūnaitės-Mikulėnienės akcentavo, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija kol kas nemato būtinybės imtis griežčiausių priemonių.

„Iš partijos ir frakcijos J. Džiugelio šalinti nesiūlome. Kol kas trūksta duomenų. Kolega savo ruožtu patikino, kad kreipsis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją bei Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją“, – sakė frakcijos lyderė.

Pasak politikės, frakcija J. Džiugeliui taip pat siūlo susilaikyti nuo lošimų temos.

„Paaiškėjus žmogui, su kuriuo Justas Džiugelis bendradarbiavo, primygtinai siūlome jam nusišalinti nuo lošimų temos“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

ELTA primena, kad opozicijai priklausantys Socialinių reikalų ir darbo komiteto nariai kelia klausimų dėl komiteto pirmininko J. Džiugelio ryšių su lošimų sektoriaus lobistu įsiregistravusiu, anksčiau politiko konsultantu dirbusiu M. Ardišausku. Pasak jų, J. Džiugelis naudojosi savo pareigomis, jog į komiteto darbotvarkę būtų įtraukti lošimų rinkai palankūs klausimai.

„Skaidrinam“ iniciatyvos komanda antradienį pasidalino J. Džiugelio parlamentinių lėšų ataskaita, kurioje matyti, jog parlamentaras per trejus metus ataskaitos spausdinimui ir platinimui išleido daugiau kaip 23 tūkst. eurų. Skelbiama, kad J. Džiugelio Seimo buhalterijai pateiktas sąskaitas už Seimo nario ataskaitų rengimą jam išrašė pagal individualią veiklą dirbantis M. Ardišauskas.

M. Ardišauskas parlamentarui išrašė sąskaitas beveik visais 2021–2023 metų mėnesiais, jose nurodoma suma – 1 tūkst. eurų. Visgi, parlamentaro pateikiami duomenys netikslūs – bendra šių išlaidų suma J. Džiugelio pateiktose sąskaitos faktūrose siekia daugiau kaip 26 tūkst. eurų.

J. Džiugelio ataskaitose taip pat rastos dvi sąskaitos, kuriose yra nurodoma, jog jos skirtos Seimo nario ataskaitos spausdinimui ir platinimui. Skelbiama, kad šiose sąskaitose yra nurodoma J. Džiugelio vienmandatės Vilniaus rajono iždininkė Ieva Vasiliauskaitė.

Pats J. Džiugelis antradienį atmetė kaltinimus dėl galimai neskaidraus parlamentinių lėšų naudojimo. Kaip „Laisvės TV“ eteryje teigė parlamentaras, šie pinigai buvo skirti spaudos pranešimų, įrašų socialiniuose tinkluose ir Seimo nario ataskaitų rengimui apmokėti.REDAKCIJA REKOMENDUOJA