REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 3 d. 12:58

Izraeliui toliau bombarduojant Gazos Ruožą baiminamasi puolimo Rafoje

Pasaulis

Stop kadras

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


290947

Izraelis šeštadienį tęsia savo įnirtingą karinę kampaniją Gazos Ruože, augant nuogąstavimams, kad kariuomenė įžengs į šios palestiniečių teritorijos pietuose esančią Rafą, kur prisiglaudė daug civilių, turėjusių bėgti iš kitų teritorijos vietų.

Visą naktį pagrindinį pietinės Gazos Ruožo dalies miestą Kan Junisą drebino aviacijos smūgiai ir tankų ugnis, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistas. Kan Junisas dabar yra svarbiausias Izraelio puolimo taškas.

Palestiniečių islamistų organizacijos „Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad praėjusią naktį teritorijoje žuvo per 100 žmonių, daugiausia moterų ir vaikų. Izraelio kariuomenė pranešė per pastarąsias 24 valandas Gazos Ruožo šiaurėje ir centre nukovusi dešimtis teroristų.

Nuo Izraelio ir „Hamas“ karo pradžios šimtai tūkstančių palestiniečių, dėl įnirtingų kovų turėjusių palikti namus, atvyko į Rafą, kur jų palapinių pridygo palei gatves ir parkuose.

Mieste, kuriame prieš karą gyveno 200 tūkst. žmonių, dabar yra prisiglaudę daugiau kaip pusė iš 2,4 mln. visų Gazos Ruožo gyventojų, penktadienį paskelbė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Į Rafą pabėgę civiliai atsiduria prie Egipto sienos, bandydami išvengti tų miesto dalių, kurias gali paveikti kovos netoliese esančiame Kan Junise.

„Nevilties greitpuodis“

Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos agentūra OCHA išreiškė didelį susirūpinimą dėl eskalacijos Kan Junise, vis daugiau žmonių stumiančios į pietus.

„Rafa yra nevilties greitpuodis ir mes baiminamės to, kas bus toliau“, – sakė OCHA atstovas Jensas Laerke (Jensas Lerkė).

Ketvirtadienį Kan Junise apsilankęs Izraelio gynybos ministras Yoavas Gallantas (Joavas Galantas) kariams pasakė, kad vietos „Hamas“ brigada buvo išardyta ir kad „tas pats įvyks Rafoje“.

Karas Gazos Ruože kilo po spalio 7 dieną „Hamas“ surengto beprecedenčio išpuolio prieš Izraelį. Šių atakų metu žuvo apie 1 160 žmonių, daugiausia civilių, rodo naujienų agentūros AFP surinkti oficialūs duomenys.

Kovotojai taip pat pagrobė apie 250 įkaitų, o Izraelis teigia, kad Gazos Ruože liko apie 132 iš jų, įskaitant mažiausiai 27 žuvusių belaisvių kūnus.

Anot „Hamas“ valdomos Sveikatos apsaugos ministerijos, per Izraelio karinį puolimą Gazos Ruože žuvo mažiausiai 27 238 žmonės, daugiausia moterys ir vaikai.

Karas nusiaubė siaurame pakrantės ruože įsikūrusį palestiniečių anklavą, kur taip pat labai trūksta maisto, vandens, degalų ir vaistų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA