Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Izraelis grasina pasitraukti iš „Eurovizijos“, jei bus atmestas jo dainos tekstas
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2024 m. Vasario 25 d. 16:47

Izraelis grasina pasitraukti iš „Eurovizijos“, jei bus atmestas jo dainos tekstas

Pasaulis

Youtube.com stopkadras

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


293091

Izraelis sekmadienį perspėjo, kad gali pasitraukti iš šių metų „Eurovizijos“ dainų konkurso, jei organizatoriai atmes jo dainos tekstą kaip pernelyg politinį.

Atlikėja Eden Golan su savo daina „October Rain“ buvo atrinkta dalyvauti kasmetiniame konkurse, kuris gegužės mėnesį vyks Malmėje, Švedijoje.

Prieš kelias dienas pasirodė pranešimų, kad dainoje, kurios didžiąją dalį sudaro žodžiai anglų kalba bei keli žodžiai hebrajų kalba, yra aliuzijų į spalio 7-osios islamistų judėjimo „Hamas“ kovotojų išpuolio prieš Izraelį aukas.

Tai gali reikšti, kad ji neatitinka „Eurovizijos“ taisyklių, pagal kurias draudžiami politiniai pareiškimai.

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) nurodė, kad šiuo metu nagrinėja dainos tekstą ir dar nepriėmė galutinio sprendimo.

„Jei daina dėl kokių nors priežasčių pasirodys nepriimtina, transliuotojams tada suteikiama galimybė pateikti naują dainą arba naują tekstą, kaip numatyta konkurso taisyklėse“, – priduriama pranešime.

Po to, kai EBU atmetė raginimus uždrausti Izraeliui dalyvauti konkurse dėl karo Gazos Ruože, dainos žodžių draudimo perspektyva sukėlė pasipiktinimą – Izraelio kultūros ir sporto ministras Makhloufas Zoharas (Machlufas Zoharas) pavadino ją gėdinga.

Pasak jo, E. Golan daina yra jaudinanti ir „išreiškia žmonių bei šalies jausmus šiomis dienomis, ji nėra politinė“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA