REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2019 m. Rugsėjo 18 d. 13:24

Įžiebta jaunimo olimpinių žaidynių ugnis

Vilnius

Atėnuose įžiebta jaunimo olimpinių žaidynių ugnis. EPA-ELTA nuotr.

Reporteris RasaŠaltinis: Etaplius.lt


99484

Antradienį Atėnų „Panathenaic“ stadione įžiebta trečiųjų jaunimo žiemos olimpinių žaidynių ugnis, kuri jau trečiadienį pasieks žaidynių sostinę Lozaną. Šveicarijos mieste geriausi pasaulio jaunieji žiemos olimpinių sporto šakų atstovais varžysis 2020 metų sausio 9–22 dienomis.


Foto galerija:

photo-1238774.jpg
photo-1238775.jpg
photo-1238777.jpg
photo-1238778.jpg
photo-1238779.jpg
photo-1238780.jpg

Ceremonijos metu olimpinis deglas buvo įžiebtas naudojant saulės spindulis – taip, kaip buvo atliekama senovės olimpinių žaidynių metu. Liepsna degs iki pat jaunimo olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos ir per ateinančius keturis mėnesius apkeliaus visus 26 Šveicarijos kantonus.

„Ši jaunimo olimpinė ugnis įkvėps sunkiai žaidynėms besiruošiančius talentinguosius atletus, taip pat – jaunuosius sirgalių iš viso pasaulio. Deglo kelionė po Šveicariją padės pabrėžti ir pasidžiaugti tuo, ką ši šalis gali mums pasiūlyti. Man didelė garbė būti šios kelionės dalimi ir ugnį sugrąžinti į olimpinę sostinę“, – po iškilmingos ceremonijos, kurią stebėjo 1400 mokyklinukų, kalbėjo Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) koordinavimo komisijos pirmininkė Danka Bartekova.

„Tai svarbus momentas Lozanos miestui, Vo kantonui ir visai šaliai. Nuo pat 2015 metų, kuomet Lozana tapo 2020-ųjų jaunimo žiemos olimpinių žaidynių sostine, mes sunkiai dirbome, kad sukurtume unikalias žaidynes. Šiandien mes ne tik įžiebėme olimpinę ugnį, bet taip pat ir olimpinę dvasią kiekvieno pasaulio jaunuolio širdyse“, – pridėjo žaidynių prezidentė Virginie Faivre.

Tuo metu 2022 metų žiemos olimpinės žaidynės, kurios vyks Pekine, jau turi savo oficialų talismaną – juo išrinkta žaisminga panda vardu Bing Dwen Dwen. „Bing“ reiškia ledą ir simbolizuoja tyrumą bei stiprybę, o „Dwen Dwen“ reprezentuoja vaikus. Šis talismanas įkūnija atletų stiprybę ir valią bei prisidės prie olimpinės dvasios sklaidos.

Bing Dwen Dwen apvilktas ledo kostiumu, o kairiame delne esanti širdelė simbolizuoja šalies svetingumą. Ryškios aureolės formos spalvos aplink talismano veidą atspindi sportinių aikštynų ledą ir sniegą bei ryšį su pažangiomis technologijomis. Naujasis olimpinis talismanas primena astronautą, pasižabojusį naujausias technologijas ateičiai su neribotomis galimybėmis.

„Talismano paskelbimas padidins žmonių susidomėjimą šiomis žaidynėmis, ypatingai tarp jaunimo. Talismanas apjungia geriausius Kinijos ir Kinijos žmonių elementus ir charakteristikas. Jau dabar galiu pasakyti, kad jis bus nuostabus Kinijos ir 2022 metų Pekino žiemos olimpinių žaidynių ambasadorius“, – po pristatymo ceremonijos kalbėjo TOK prezidentas Thomasas Bachas.

Pekino žiemos olimpinių žaidynių organizacinis komitetas iš viso sulaukė daugiau nei 5800 talismanų dizainų iš Kinijos ir 35 iš kitų pasaulio šalių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA