REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Balandžio 7 d. 17:45

Įtarimų dėl balsų pirkimo sulaukęs Šakių politikas V. Zimnickas atsisako mandato taryboje

Šakiai

Vaidas Zimnickas, vrk.lt nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


263862

Naujos kadencijos Šakių rajono savivaldybės tarybos narys Vaidas Zimnickas įtariamas rinkėjų balsų pirkimu, penktadienį pranešė prokuratūra.

Tuo metu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis BNS sakė, kad valdybos sprendimu V. Zimnicko narystė partijoje yra suspenduota, o pats politikas atsisako tarybos nario mandato.

Anot prokuratūros pranešimo, politikui įtarimai dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise per šiemet vykusius savivaldos rinkimus pateikti ketvirtadienį.

V. Zimnickui taip pat skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Su V. Zimnicku BNS penktadienį nepavyko susisiekti.

Jis į Šakių rajono savivaldybės tarybą išrinktas su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Kandidatų sąraše politikas buvo įrašytas šeštuoju numeriu.

„Kol vyks tyrimas ir kol bus aiškios visos aplinkybės, mes visiškai netoleruojame jokių panašių dalykų, mūsų partijos istorijoje tokių dalykų praktiškai nėra buvę ir dėl to mes linkę manyti, kad visa tai yra kažkoks nesusipratimas“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Žinią apie tarybos nariui pateiktus įtarimus R. Karbauskis tvirtino sužinojęs iš žiniasklaidos.

„Mes absoliučiai pasitikime teisėsauga ir paprasčiausiai jeigu pasitvirtintų įtarimai, tai tas žmogus netoleruotinas mūsų bendruomenėje partijos“, – kalbėjo LVŽS lyderis ir pridūrė, kad įtarimams pasitvirtinus V. Zimnickas būtų šalinamas iš partijos.

Portalas „15min“ gavo teisėsaugai perduotus garso įrašus, leidžiančius numanyti, kad V. Zimnickas galėjo turėti patikėtinių, kurie rinko už jį balsuosiančius gyventojus, galimai veždavo iki balsavimo vietų.

Įtariama, kad tokie asmenys sumokėdavo gyventojams už jų balsus, vėliau su jais atsilygindavo ir įtariamas politikas. Suma už atiduotą balsą galėjo siekti 10–20 eurų, patvirtino prokuratūra.

„Valstiečiai“ per savivaldos rinkimus Šakiuose iškovojo aštuonis mandatus, tiek pat, kiek socialdemokratai. Šios abi partijos turi daugiausia mandatų taryboje.

Ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis Marijampolės apylinkės prokuroras kreipėsi į teismą dėl laikino šio tarybos nario nušalinimo nuo pareigų.

Pirmasis Šakių rajono savivaldybės tarybos posėdis numatomas balandžio 26 dieną, per jį naujai išrinkti politikai prisieks ir pradės eiti pareigas.

Tai ne vienintelė galimo balsų pirkimo byla per šiemet vykusius savivaldos rinkimus. Kovo pabaigoje įtarimai dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo Pagėgių savivaldybėje pateikti į merus kandidatavusiam Kęstui Komskiui.REDAKCIJA REKOMENDUOJA