REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Sausio 4 d. 16:01

Įtarimų „čekiukų“ istorijoje sulaukęs A. Vrubliauskas stabdo narystę partijoje

Alytus

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Jūratė SkėrytėŠaltinis: BNS


288209

Teisėsaugos įtarimų vadinamojoje čekiukų istorijoje sulaukęs buvęs Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas stabdo narystę Tėvynės sąjungoje-Lietuvos krikščionyse demokratuose (TS-LKD).

„Buvusiam Alytaus rajono merui A. Vrubliauskui pareiškus įtarimus, politikas informavo, kad stabdosi narystę TS-LKD partijoje“, – ketvirtadienį BNS sakė partijos vykdomasis sekretorius Martynas Prievelis.

Pats A. Vrubliauskas BNS teigė negalįs komentuoti jam pateiktų įtarimų.

Jis šiuo metu yra Alytaus rajono savivaldybės tarybos narys.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ketvirtadienį pranešė, kad A. Vrubliauskas įtariamas dėl piktnaudžiavimo, sukčiavimo ir dokumentų suklastojimo bei jų panaudojimo.

Tyrimo duomenimis, politikas asmeninėms reikmėms skirtas kuro ir transporto priemonių remonto išlaidas galimai deklaruodavo kaip išlaidas, susijusias su tarybos nario veikla.

Įtariama, kad buvęs meras savivaldybės administracijai pateikdavo suklastotus dokumentus ir tokiu būdu praėjusią kadenciją apgaule įgijo beveik 20 tūkst. eurų.

Ikiteisminį tyrimą dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos narių galimo piktnaudžiavimo atlieka STT Kauno valdyba, jį organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Pernai lapkritį TS-LKD Priežiūros komitetas, įvertinęs A. Vrubliausko elgesį su išmokomis, skyrė jam įspėjimą.

Nuo 1997 metų Alytaus rajono savivaldybei vadovavęs konservatorius praėjusiais metais vykusiuose rinkimuose antrajame ture pralaimėjo Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ iškeltai Rasai Vitkauskienei.

Šiuo metu STT atlieka ikiteisminius tyrimus dėl galbūt neteisėto tarybų narių veiklai skirtų lėšų panaudojimo 19-oje savivaldybių.

Vykstant šiems tyrimams, įtarimai yra pateikti dar trims asmenims, įskaitant Jonavos merą, iš Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidento pareigų pasitraukusį Mindaugą Sinkevičių.

Ikiteisminiai tyrimai pradėti po visuomenininko, Laisvės TV įkūrėjo Andriaus Tapino akcijos „Skaidrinam“, kurios metu atskleisti nederamo išmokų naudojimo atvejai Lietuvos savivaldybėse.

Kaip skelbė „Skaidrinam“ tyrimas, A. Vrubliauskas kompensuodavo pilamą kurą į tarnybinį, asmeninį automobilius bei mobilią kuro kolonėlę. Pavyzdžiui, vieną kartą buvęs meras degalinėje įsipylė 999 litrus dyzelino. A. Vrubliauskas degalinėse atsiskaitydavo tik grynaisiais pinigais.

Kompensuodamas lėšas, A. Vrubliauskas pateikdavo tiek savo kaip fizinio asmens, tiek kaip ūkininko rekvizitus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA