REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Spalio 12 d. 13:33

Įtampa Joniškyje – atidaromas mobilusis punktas, rekomenduojamas nuotolinis mokymas

Šiauliai

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


149711

Joniškio rajono meras V. Gailius savo socialinių tinklų paskyroje pasidalijo žinia, kad siekiant suvaldyti  COVID-19 plitimą Joniškio rajone. priimti nauji nutarimai. 

„Visą praėjusią savaitę ir savaitgalį mūsų rajone buvo intensyviai testuojami su nustatytais COVID-19 virusu užsikrėtusiais atvejais susiję asmenys, susijusių įstaigų darbuotojai. Tyrimus atlikinėjo Joniškio pirminės sveikatos priežiūros sudaryta mobili komanda. Ženklus skaičius atliktų testų, ir gauti jų rezultatai parodė, koks vis dėl to nenuspėjamas ir nepastebimas virusas, jau kurį laiką esąs ir tarp mūsų gyventojų.
Atsižvelgiant į susidariusią situaciją:
* nuo rytojaus prie Joniškio ligoninės pradeda veikti mobilus punktas, kuriame bus sudaryta galimybė patogiau ir greičiau išsitirti dar didesnei daliai rajono gyventojų;
* Joniškio rajono Skaistgirio gimnazijoje ir Joniškio Saulės pagrindinėje mokykloje, vengiant galimų rizikų, įvedamas dalinis nuotolinis ugdymas;
* Kitoms švietimo įstaigoms nuotolinis ugdymas rekomenduotinas, atsižvelgiant į galimas grėsmes;
* Rekomenduojame neformalų švietimą teikti dalinai nuotoliniu būdu;
* Joniškio rajono savivaldybės administracijoje įvestas nuotolinis darbas, ir dėl atsiradusios rizikos, pradėtas darbuotojų profilaktinis testavimas.

Apie visus Joniškio savivaldybės administracijos priimtus sprendimus, kaip ir anksčiau, informuosime nedelsiant Joniškio rajono savivaldybės tinklapyje www.joniskis.lt ir facebook puslapyje.

Visa su nustatytais rajone atvejais informacija ir statistika pateikiama Nacionaliniame visuomenės sveikatos centro puslapyje https://nvsc.lrv.lt. Visus savo atliekamus veiksmus deriname su šia įstaiga ir esame labai dėkingi jiems už operatyvumą ir bendradarbiavimą.

Taip pat noriu paprašyti visų gyventojų būti sąmoningais ir neignoruoti pasiūlymo atlikti siūlomo testo, nes net ir nesijausdami blogai, galime platinti pavojingą virusą tarp savo šeimos narių, darbo kolektyvo ir kitų asmenų. Jei nejaučiame simptomų, nebūtinai virusas nepaliks skaudžių pasekmių tiems, kurių imunitetas silpnesnis, kurie turi gretutinių ligų ir pan.

Venkime bereikalingų kontaktų, susibūrimų, atsakingai priimkime sprendimus ir dėl asmeninių švenčių organizavimo. Elkimės atsakingai, kad nereiktų gailėtis, jog nepadarėme visko, ką galėjome, kad išvengti nebekontroliuojamos situacijos. Visos įvedamos priemonės yra tik laikinos, kurių trukmė priklausys nuo kiekvieno iš mūsų.“ – teigiama Joniško mero įraše. REDAKCIJA REKOMENDUOJA