REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Rugpjūčio 16 d. 08:36

Įtakingiausių šalies politikų sąrašo trejete - D.Grybauskaitė, S.Skvernelis ir R.Karbauskis

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


12088

Įtakingiausių šalies politikų trejete - Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Premjeras Saulius Skvernelis bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Taip Dėl šio trejetuko sutaria ir apklaustas šalies elitas, ir visuomenė.

saulius-skvernelis-cropped.jpg

Trečius metus iš eilės DELFI pristatomame įtakingiausių politikų sąraše šįmet čia nemažai intrigos: visuomenės akyse Gabrielius Landsbergis pagaliau aplenkė senelį Vytautą Landsbergį, o Vilniaus merą Remigijų Šimašių visuomenė laiko įtakingesniu už Visvaldą Matijošaitį.

Ketvirtas sąraše - Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas V. Landsbergis. Penktas - aktyvioje politikoje nedalyvaujantis kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus.

Į šeštą vietą iš vienuoliktos šįmet šoktelėjo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas G. Landsbergis.

45-1200x800.jpg

Į pirmąjį dešimtuką taip pat pateko ekspremjeras Andrius Kubilius, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Seimo narė konservatorė Ingrida Šimonytė ir Kauno meras V. Matijošaitis. Politikos naujokas Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis liko 11-tas.

Palyginti su praėjusiais metais atliktu analogišku tyrimu, dešimtuke nebėra ekspremjero Algirdo Butkevičiaus. Praėjusiais metais buvęs antras, šįmet A. Butkevičius, netekęs Premjero ir partijos pirmininko postų, užima 15 vietą.

Respondentai taip pat paminėjo keletą įtakingų, bet į sąrašą neįtrauktų asmenų. Tai prieš septynerius metus miręs Prezidentas Algirdas Brazauskas, Seimo nariai Vytautas Juozapaitis ir Asta Kubilienė bei socialdemokratų partijos frakcijos Seime seniūnas Andrius Palionis.

Įdomu tai, kad dėl trijų įtakingiausių politikų visuomenės nuomonė sutapo su elito balais.

Pagal „Spinter tyrimų“ atliktą reprezentatyvią visuomenės nuomonės apklausą, viršūnėje taip pat atsidūrė D. Grybauskaitė, S. Skvernelis, R. Karbauskis.

Gyventojų nuomone, toliau sąraše pagal įtakingumą rikiuojasi Prezidentas V. Adamkus, konservatorių pirmininkas G. Landsbergis, jo senelis, politikos patriarchas V. Landsbergis, ekspremjeras A. Butkevičius, Seimo Pirmininkas V. Pranckietis. Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė ir Seimo narė Irena Degutienė.

Įdomi didžiųjų Lietuvos miestų merų dvikova. Vilniaus meras, Liberalų sąjūdžio pirmininkas R. Šimašius užėmė 11 vietą, Kauno meras V. Matijošaitis - 13-tas.

„Neskaniai stebina sąrašo apačioje atsidūręs beveik visas Ministrų Kabinetas. Tikrai nemanau, kad gyventojai nesuvokia ministrų svarbos ar svorio, tiesiog dauguma pavardžių, lyginant su senaisiais politikos sunkiasvoriais, dar per daug „šviežios“ ir jei ši vyriausybė išsilaikys, beveik neabejoju, kad jau kitais metais ministrų kabineto nariai užims gerokai solidesnes sąrašo pozicijas“, - Delfi sakė visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ vadovas Ignas Zokas.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA