Veidai | 5 MIN.

Išskirtiniu balsu dainuojantis Paulius: „Myliu klasikinę muziką“

Reporteris Ugnė
2019 m. vasario 21 d. 14:37
isskirtiniu-balsu-dainuojantis-paulius-myliu-klasikine-muzika.jpg

Klaipėdos Vydūno gimnazijos moksleiviui Pauliui Rimeikiui dar tik 11 metų, bet jo vokaliniai pasiekimai jau stebina Lietuvą. „Nenoriu būti pasikėlusia žvaigžde, bet man patinka, kai žmonės mane myli“, - atviravo Paulius.

Apie vienuolikmetį berniuką Paulių, dainuojantį išskirtiniu nemutavusiu diskanto balsu, daugelis Lietuvos žiūrovų sužinojo šių metų pradžioje, kai apdovanojimuose „Žmonės 2019“ jis kartu su Mantu Jankavičiumi atliko legendinį kūrinį „Barcelona“. Pauliui teko dainuoti Montserrat Caballe soprano partiją, tad po šio pasirodymo publika plojo atsistojusi. Pagyrų scenos partneriui negailėjo ir M. Jankavičius, pavadinęs jaunąjį scenos partnerį deimantu.

Išskirtinis Pauliaus balsas neliko nepastebėtas ir televizijos projekte „Lietuvos balsas. Vaikai“. Nurungęs daugybę konkurentų Paulius kartu su kitais 5 projekto dalyviais pateko į finalą, tad šį savaitgalį jo laukia lemiama kova.

Pauliau, iš kur ta meilė klasikinei muzikai? Kodėl pasirinkai būtent šį žanrą?

Tiesiog man tokia muzika labai įkrito į širdį. Klasikinę muziką mėgstu nuo mažų dienų, ją nuolatos niūniuodavau. O dabar jau subrendau, bet mano balsas aukštas, tad dainuosiu tol, kol bus balso mutacija. Galėtų balsas iš viso nemutuoti. Bet, aišku, tai maža tikimybė.

Bet gal po mutacijos tavo balsas įgaus naujų spalvų?

Gal bus dar aukštesnis (nusijuokia).

Esi dalyvavęs daugelyje tarptautinių konkursų, taip pat ir „Dainų dainelėje“. Kokios naujos patirties įgijai „Lietuvos balse“?

Kai tik išgirdau apie šį projektą, supratau, kad tai gyvenimo šansas, ir iš karto bėgau registruotis. Džiaugiuosi, kad nepraleidau šios galimybės išbandyti savo jėgas, nes dabar jaučiuosi dar stipresnis, įgijau daugiau pasitikėjimo. Man šis projektas labai įdomus, nes turėjau galimybę susipažinti su žymiais atlikėjais, radau naujų draugų. Man atrodo, kad į šį projektą susirinko labai stiprūs vaikai. Tikrai nebuvo nė vieno vaiko, kuris dainuotų negražiai. Bet aš sau nuo pat projekto pradžios kartojau, kad tai ne konkursas, o tik žaidimas. Bus taip, kaip jau Dievas duos, išrinks tave arba ne.

Ar nebuvo papildomų baimių, juk tokiuose projektuose aplink zuja operatoriai, filmuoja?

Ne. Man dar smagiau, kai gali „bendrauti“ su kameromis. Tik reikia nebijoti, nes kameros viską fiksuoja ir jei bijosi, labai matysis. Man tai ne pirmas kartas, juk „Dainų dainelėje“ irgi filmuoja, tad esu jau patyręs.

Šiame projekte tave mokyti pasirinko Monika Marija. Kaip jums sekasi bendrauti?

Ji labai „faina“ mergaitė, kruopšti, graži, visada pasiruošusi rimtai dirbti, mes patyrėme daug nuotykių.

Gal davė kokių nors neįkainojamų patarimų?

Daug, bet visų ir neišvardinsiu. Žinoma, kai dainuoji, būna ir klaidų, tad ji pasako, ką reikėtų tobulinti.

Papasakok, kaip tau sekėsi dainuoti kartu su Mantu Jankavičiumi?

Tai geriausias nuotykis mano gyvenime. Jo niekada nepamiršiu. Labai noriu padėkoti Mantui, kad jis mane pakvietė dainuoti kartu ir labai drąsino. Iki šiol prisimenu jo žvilgsnį scenoje, tarsi nebyliai sakytų: „Padarysi, padarysi, tu gali...“ Tiek Mantas, tiek Monika Marija labai mieli ir nuoširdūs žmonės, bet ir labai charizmatiški.

Ar jau svajoji, kuo norėtum būti užaugęs?

Manau, kad ir tuomet dainuosiu. Norėčiau būti panašus į Luciano Pavarotti, Andrea Bocelli ar Merūną. Savo ateitį sieju su klasikine muzika, dainavimu. Norėčiau, kad tai būtų ne tik mano hobis, bet ir darbas, iš kurio galėčiau uždirbti pinigų.

O kitų žanrų muzika tavęs visai netraukia?

Labai retai. Kartais paklausau popmuzikos, bet vis tiek širdis linksta prie klasikos.

Ar dabar, kai tave dažnai rodo per televiziją, gimnazijoje sulauki daugiau dėmesio? Nebijai išpuikti?

Daugeliui buvo naujiena, kad aš dainuoju diskantu. Bet aš nenoriu atrodyti kaip žvaigždė, „pasikėlęs“, noriu būti paprastas. Bet, žinoma, smagu, kai kiti giria, myli.

Dainuoja nuo trejų

Pauliaus mama Snieguolė Rimeikienė pasakojo, kad sūnus klasikinę muziką susižavėjo dar visai mažutis.

„Pamenu, kai jis būdamas vos vienerių maigydavo televizijos pultelį ir, kai įsijungdavo klasikinę muziką transliuojantis kanalas, tarsi užhipnotizuotas negalėdavo atsitraukti. Galėdavo valandų valandas klausyti. Mums būdavo keista matyti, kad toks mažas vaikas domisi tokia rimta muzika. Dainuoti jis pradėjo nuo 3 metų, darželyje muzikos mokytoja jį iš karto pastebėjo. Nors gyvename Gargžduose, norėjome, kad Paulius lankytų Klaipėdoje esančią meninės pakraipos Vydūno gimnaziją, vokalo subtilybių jis mokosi Jeronimo Kačinsko muzikos mokykloje pas mokytoją Erlandą Tverijonienę„, - pasakojo mama.

Pauliaus vokalo mokytoja E. Tverijonienė prisiminė, kad prieš 4 metus, kai šis berniukas atėjo pas ją mokytis, pirmąsias pamokas pradėjo nuo popmuzikos.

„Bet abu labai greitai supratome, kad tai ne jo kelias, kad Paulius sukurtas klasikinei muzikai. Jis labai jautrios sielos vaikas, labai jautriai suvokiantis ir priimantis būtent klasikinę muziką. Man patinka, kad Paulius nelinkęs pasiduoti, sunkiai dirba, bet, žinoma, tobulėti dar yra kur“, - apie mokinį pasakojo E. Tverijonienė.

Mokytoja linkėjo Pauliui pasiekti savo svajonę.

„Muzikanto kelias nėra lengvas, prireiks daug stiprios valios, atkaklumo, ir, žinoma, meilės šiam darbui“, - minėjo E. Tverijonienė.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.


Pakruojis
Stiprus vėjas Pakruojyje paguldė kalėdinę eglę
Šeštadienį Lietuvą talžęs stiprus vėjas nuostolių pridarė ir Pakruojyje. Čia nuvirto miesto kalėdinė eglė, apie tai socialiniuose tinkluose pranešė Pakruojo rajono meras Saulius Margis.
Lietuva | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Naktį per Lietuvą slinkusi audra atnešė daug nuostolių: galingi vėjo gūsiai vartė medžius, dalį gyventojų paliko be elektros, o Klaipėdos uoste teko riboti laivybą. Vėjo greitis kai kur siekė iki 31 m/s, skelbia LRT Radijas.
Lietuva | 3 MIN.
0
Vilniuje gyvenantis vyras tapo internetinių sukčių taikiniu: paspaudęs į telefoną atsiųstą nuorodą dėl tariamo laimėjimo, jis neteko 27,3 tūkst. eurų, praneša Policijos departamentas.
Kriminalai | 2 MIN.
5
Šiauliai
Lietuva
Šiandien siaučiantis stiprus ir gūsingas vėjas neaplenkė ir Šiaulių. Pačioje miesto širdyje – Prisikėlimo aikštėje – stovinti kalėdinė eglė galimai pajuto šios gamtos reiškinio jėga. Pasviro jos viršūnė su žvaigždės dekoracija.
Gatvė | 2 MIN.
0
Sugrįžimas į rutiną po švenčių dažnai būna sunkesnis nei pats darbas – mieguistumas, pramiegoti rytai, likę pyragėlių ir sultinio prisiminimai gali trukdyti susikaupti. Pirmoji darbo diena po šventinio periodo dažnai atrodo kaip kalnas, kurį reikia įveikti. Tačiau su tinkama strategija ši diena gali praeiti sklandžiai, netgi be streso.
Kalėdų gidas | 3 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Naktį per Lietuvą slinkusi audra atnešė daug nuostolių: galingi vėjo gūsiai vartė medžius, dalį gyventojų paliko be elektros, o Klaipėdos uoste teko riboti laivybą. Vėjo greitis kai kur siekė iki 31 m/s, skelbia LRT Radijas.
Lietuva | 3 MIN.
0
Ar esate susidūrę su situacija, kai kitas atsisako pripažinti savo klaidas, nors jos akivaizdžios? Tokie žmonės atrodo principingi ir egoistiški. Su kuriais Zodiako ženklais vengti pykčių, jei nenorite papildomo galvos skausmo?
Lietuva | 2 MIN.
0

Pakruojis
Pakruojis
Pakruojyje susitiko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius, Latvijos sumanaus administravimo ir regioninės plėtros ministras Raimonds Čudars bei Estijos regioninės plėtros ir žemės ūkio ministras Hendrikas Johannesas Terrasas.
Politika | 3 MIN.
0
Gruodžio 18 dieną įvyko Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 20 tarybos narių. Posėdžio darbotvarkėje suplanuoti 35 klausimai. Prieš prasidedant klausimų svarstymui pasveikinti gruodžio mėnesį gimtadienius šventę Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nariai Vida Remeikienė, Robertas Ašmanavičius ir Audrius Kazlauskas.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad jo susitikimas su JAV prezidentu Donaldu Trumpu Floridoje bus viešas.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Dėl Rusijos smūgių į Ukrainą Lenkija saugumo sumetimais naktį uždarė du oro uostus ir pakėlė į orą naikintuvus.
Pasaulis | 2 MIN.
1


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Šiauliai
Joniškis
Naktį Šiauliuose policijos pareigūnai fiksavo vagystės iš parduotuvės atvejį. Įtariamasis alkoholinių gėrimų pasiėmė neteisėtai patekęs į parduotuvę – išdaužęs durų stiklą.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Joniškio rajone penktadienį apdegė šalia laužavietės stovėjęs šešiametis, rankas apdegė ir suaugęs vyras, praneša Policijos departamentas.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiandien siaučiantis stiprus ir gūsingas vėjas neaplenkė ir Šiaulių. Pačioje miesto širdyje – Prisikėlimo aikštėje – stovinti kalėdinė eglė galimai pajuto šios gamtos reiškinio jėga. Pasviro jos viršūnė su žvaigždės dekoracija.
Gatvė | 2 MIN.
0
Bendrovė „Via Lietuva“ praneša, kad 2026 metais ir Šiaulių apskrityje bus vykdomi valstybinės reikšmės kelių infrastruktūros projektai. Situacija yra kintanti, todėl gali būti, kad per kitais metais sąrašas gali pasipildyti naujais projektais. Kol kas „Via Lietuva“ pateikia projektų sąrašą, kuriems vykdyti jau pasirašytos sutartys arba pirkimo procedūros eina į pabaigą ir sutartys bus pasirašytos artimiausiu metu. Taigi, kokie darbai kitąmet numatyti kiekvienoje Šiaulių regiono savivaldybėje?
Gatvė | 3 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Pasiruošimo didžiosioms metų šventėms laikotarpiu automobilių spūstys šalies didmiesčiuose tampa neatsiejama kasdienybės dalimi – ir kartu papildomu streso šaltiniu. Naujas gyventojų tyrimas atskleidė realybę: beveik pusė vairuotojų prie vairo patiria didelę įtampą, ir transporto spūstys jiems tampa rimtu kantrybės išbandymu. Visgi psichologai ragina į šią situaciją pažvelgti kitaip ir spūstyse sugaištas valandas paversti sau prasmingu laiku.
Gatvė | 5 MIN.
0
Artėjant Kalėdoms Lietuvos gyventojai nesvajoja nei apie egzotines salas, nei apie snieguotas Šveicarijos slidinėjimo trasas – dažnas ruošiasi Kalėdas sutikti namuose ar lankant artimuosius. Atlikta apklausa Baltijos šalyse atskleidė, kad namuose per šventes planuoja likti 71 proc. apklaustų lietuvių, 76 proc. latvių ir net 81 proc. estų.
Gatvė | 3 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Gyvenimas atvedė į Šiaulius
Veidai | 3 MIN.
0
Bažnyčių restauracija – tebesprendžiamas uždavinys Lietuvoje, bet Šiauliai buvo pirmieji, kurie sulaukė profesionalių restauratorių. Šv. Petro ir Povilo bažnyčia buvo pirmasis objektas, kuris Lietuvoje atkurtas po Antrojo pasaulinio karo. Tai buvo profesionali restauracija, nes šiems Dievo namams buvo grąžintas autentiškas vaizdas, kuriuo galima gėrėtis iki šiol.
Kultūra | 8 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
Sovietinio gyvenimo realybė, kai prie parduotuvių rikiuodavosi žmonės, vis dar atgyja ir mūsų kasdienybėje. Vaistinėse, tarsi žuvelės per maža me akvariume, laukia pirkėjai. Daugelis jų išeina tuštesnėmis kišenėmis ir nešini maisto papildų pakuotėmis.
Sveikata | 4 MIN.
0
Šv. Kalėdų laukiame visi, o belaukdami puošiame eglutes – kas prieš mėnesį, kas tradiciškai Kūčių dieną. Besiruošdami šventėms, retas susimąstome, kaip atsirado papuoštos kalėdinės eglutės tradicija, iš kur ji atėjo pas mus, į Lietuvą. Roko grupė „Kardiofonas“, iš Antano A. Jonyno pasiskolinę tekstą, siūlė ant eglutės pakabinti baltą nosinaitę, tačiau mes visgi ir anksčiau, ir dabar žaliaskares puošiame kitaip.
Kultūra | 8 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Lietuva
Gyvenimas atvedė į Šiaulius
Veidai | 3 MIN.
0
Ketvirtadienio rytą, per pačias Kalėdas, Lietuvos muzikos pasaulį pasiekė skaudi žinia – mirė muzikantas, dainininkas ir legendinės grupės „Nerija“ narys Antanas Čapas.
Veidai | 3 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt aštuntoji – 362-oji metų diena (septintoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 4 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Ar esate susidūrę su situacija, kai kitas atsisako pripažinti savo klaidas, nors jos akivaizdžios? Tokie žmonės atrodo principingi ir egoistiški. Su kuriais Zodiako ženklais vengti pykčių, jei nenorite papildomo galvos skausmo?
Horoskopai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt aštuntoji – 362-oji metų diena (septintoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 4 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Ar esate susidūrę su situacija, kai kitas atsisako pripažinti savo klaidas, nors jos akivaizdžios? Tokie žmonės atrodo principingi ir egoistiški. Su kuriais Zodiako ženklais vengti pykčių, jei nenorite papildomo galvos skausmo?
Horoskopai | 2 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Kalėdos baigėsi, o šaldytuvuose ir ant spintelių dažnuose namuose vis dar pūpso kalnai maisto. Ką daryti, kad jis nenueitų perniek? Kūrybingai panaudodami likučius ne tik atsikratysite kaltės, kad maistas be reikalo atsiduria šiukšliadėžėje, bet ir sutaupysite pinigų, sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Trūksta idėjų receptams? Štai kelios, kurios tikrai pravers.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Lietuviškos šventės jau daugybę metų neįsivaizduojamos be vieno pagrindinių jų akcentų – kūčiukų. Kaip įdomiau likusius kūčiukus panaudoti po švenčių.
Virtuvė | 2 MIN.
0