REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Sausio 31 d. 16:33

Išskirtinio jubiliejaus proga – mero sveikinimai šiaulietei

Šiauliai

Etaplius.ltŠaltinis: Šiaulių miesto savivaldybės inf.


257957

100-ąjį jubiliejų švenčiančią šiaulietę Pranę Žalytę pasveikino Šiaulių meras Artūras Visockas. Sveikindamas jubiliatę, miestiečių vardu meras įteikė austą jubiliejaus juostą, sveikinimą ir simbolines dovanas. Šiaulių miestui pasveikinti savo šimto ir daugiau metų sulaukusius gyventojus jau yra tradicija, kuri tęsiasi daug metų.

Sulaukusi garbingo amžiaus Pranė ne tik, kad puikiai atrodo, bet teigia, kad sveikata negali skųstis, net pati nejaučia, kad jau sulaukė šitokio amžiaus – 100 metų. Kalbėdama apie savo ilgaamžiškumo paslaptį, senjorė sako visą gyvenimą gyvenusi sunkiomis sąlygomis ir valgiusi viską ką užsiaugindavo ir turėdavo. Iki pat šių dienų turi maža darželį kuriame mielai pavasarį vėl apsilankys.

Sveikindamas meras džiaugėsi šimtametės išmintim ir linkėjo jai ne tik dar daugiau sveikatos, bet ir taikios padangės.

Jubiliatė jau daug metų gyvena kartu su seserimi Janina, jai jau 90 metų. Iš viso seserų buvo keturios, dviejų seserų jau neteko.

Dešimties metų Pranė ir jos seserys tapo našlaitėmis, o jauniausiais seseriai Janinai tuo metu buvo tik 8 mėnesiai. Gimė ir augo visos Ratkūnų kaime, Šiaulių apskrityje, o nuo maždaug 1947 iki 1957 praleido Sibire, Tomsko srityje. Tuo metu šimtametei buvo 24 metai. Dar būdama visai jauna ji buvo ištremta į Sibirą už politines pažiūras.

Į Šiaulius seserys atsikraustė maždaug 1960 metais. Visoms keturioms seserims grįžus iš Sibiro, šias priglaudė ir pasirūpino jų pusbrolis Stanislovas. Jos iki pat dabar jam jaučia didžiulį dėkingumą už prieglobstį, pagalba įsidarbinant ir susirandant namus, kuriuos moterys perstatė ir iki pat šių dienų gyvena.

Pasiteiravus seserų ar žiūri televiziją, domisi naujienomis ir žino situaciją Ukrainos kare, šios atsakė, kad tokiems įvykiams jos net neturi žodžių apibūdinti. Jų teigimu šis karas turėtų baigtis jau šiandien.

Gražaus jubiliejaus proga šimtametė Pranė skyrė palinkėjimą ir visiems šiauliečiams – „Sveikatos, daugiau linksmumo ir tikros Lietuvos“.

Iš abiejų ilgaamžių seserų sklido neįtikėtinas pozityvumas ir patriotiškumas. Jos nuolat užsimindavo apie savo tėvynės svarbą ir meilę jai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA