Politika | 8 MIN.

Išsiskyrė į Seimą kandidatuojančių politinių jėgų pozicija Civilinės sąjungos klausimu: tik trys partijos šį klausimą turi savo programoje

Martyna Pikelytė
2024 m. rugsėjo 15 d. 17:00
Homoseksuali pora. Pixabay.com nuotr.
Susiję straipsniai

Nors dabartinis parlamentas po svarstymo yra pritaręs valdančiosios daugumos partijų inicijuotam Civilinės sąjungos įstatymo projektui, kitos kadencijos Seime šį klausimą žada inicijuoti tik trys partijos. Tuo metu kitos politinės jėgos akcentuoja galimybę LGBTQ+ bendruomenės teises užtikrinti reglamentuojant ne partnerystę, o ūkinius santykius.

Praėjusiuose Seimo rinkimuose partnerystės klausimą kaip prioritetinį kėlę „laisviečiai“ tokios pat politikos laikosi ir spalį vyksiančiuose parlamento rinkimuose. Laisvės partijos programoje atskiru punktu išskirtas ne tik siekis priimti Civilinės sąjungos įstatymą, tačiau numatomi ir tolesni siekiai atstovaujant LGBTQ+ bendruomenei

„Priėmus Civilinės sąjungos įstatymą, sieksime tobulinti šiuo įstatymu suteikiamas garantijas (pavyzdžiui, galimybė įgyti partnerės pavardę) bei plėsti įstatymuose numatytas partnerėms taikomas teises ir pareigas. Pradėsime politinę diskusiją dėl šiuo metu tos pačios lyties šeimose jau augančių vaikų teisinės apsaugos, kad, biologinei mamai ar tėčiui mirus, tokie vaikai neatsidurtų vaikų namuose. Telksime politinę paramą ir principingai palaikysime galimybę tos pačios lyties poroms įsivaikinti bei pabrėšime poreikį pradėti diskusijas dėl 38 Konstitucijos straipsnio pakeitimo, sudarant prielaidas santuokos lygybei Lietuvoje“, – teigiama Laisvės partijos programoje.

Analogiškos pozicijos laikosi ir Liberalų sąjūdis. Pasak liberalų, Civilinės sąjungos įstatymo priėmimas yra Lietuvos „skola“ žmogaus teisių srityje.

„Būtina priimti Partnerystės (civilinės sąjungos) įstatymą – tai yra daugiau nei du dešimtmečius užtrukusi skola žmogaus teisių srityje ir svarbus teisinis instrumentas, kuris užtikrintų pagarbą ir apsaugą visoms poroms“, – pabrėžiama partijos programoje.

Civilinės sąjungos priėmimas numatytas ir Lietuvos žaliųjų partijos programoje. 

„Teisės aktais turi būti užtikrinta, kad šios poros galėtų naudotis tokiomis pačiomis teisėmis, kaip ir heteroseksualios poros“, – dėstoma programoje.

Dalis partijų aiškios pozicijos neturi

Tuo metu šios kadencijos valdantieji konservatoriai Civilinės sąjungos priėmimo į programą neįtraukė. Anot Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovų, vieningos pozicijos šiuo klausimu partijoje nėra.

„Dėl civilinės sąjungos klausimo partijoje vieningos pozicijos nėra ir gerbiamos skirtingos nuomonės. Tačiau pažymėtina, kad didesnė dalis TS-LKD frakcijos Seime balsavimuose šį sprendimą palaikė“, – Eltai siųstame atsakyme teigė konservatorių atstovai.

Apie Civilinės sąjungos klausimu išsiskiriančias nuomones partijoje užsimena ir opozicijai priklausanti Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Anot jų, šis klausimas suskaldė ir supriešino visuomenę.

„Tai nėra mūsų darbotvarkės klausimas, dėl to nėra ir programoje. Šis klausimas maksimaliai supriešino ir suskaldė visuomenę, mūsų gretose yra įvairių nuomonių tuo klausimu, bet mes pasisakome už kultūrinę taiką ir normalią diskusiją, kompromiso paiešką be bandymų išnaudoti kultūrinius karus savo politiniams tikslams pasiekti“, – Eltai siųstame atsakyme teigė partijos atstovai.

LSDP atsitraukė nuo įsipareigojimo įteisinti Civilinę sąjungą

Savo ruožtu 2020 m. Seimo rinkimų programoje tos pačios lyties asmenų partnerystę įteisinti numatę socialdemokratai analogiškos punkto šiais metais vyksiančių rinkimų programoje neįrašė. Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė anksčiau yra sakiusi, kad Seimui reikės išspręsti tos pačios lyties asmenų santykių reguliavimą. Visgi, ar tai pavyks įgyvendinti kitos kadencijos Seimui, pasak politikės, priklausys nuo daugelio aplinkybių – įskaitant ir būsimo parlamento sudėtį. Ji taip pat akcentavo, kad, nors partnerystės įstatymas nėra išskirtas atskiru punktu, socialdemokratai sieks didesnės tolerancijos visoms socialinėms grupėms.

„Žmogaus teisės mums visada buvo ir bus svarbu. Labai svarbu, kad per mūsų valdymo laikotarpį, jeigu rinkėjai mums suteiks tą valią, neatsitiktų taip, kad mes suskaldome valstybę. Čia yra pats blogiausias dalykas, kas įvyko per konservatorių valdymą“, – žurnalistams yra sakiusi V. Blinkevičiūtė.

Mato galimybę reguliuoti tik ūkinius santykius

Nors „Nemuno aušra“ nepalaikytų Civilinės sąjungos įstatymo, partija pritartų ūkinių santykių reguliavimą numatantiems projektas, sako su Remigijaus Žemaitaičio partija į Seimą kandidatuojanti Agnė Širinskienė.

„Partnerystės ar civilinės sąjungos klausimas nėra mūsų politinėje darbotvarkėje. Nors mes puikiai suprantame, kad žmonių, kurie gyvena kartu, ūkiniai santykiai turi būti užtikrinti. Mes tikrai nepritarsime šeimos santykių užtikrinimui priimant civilinės sąjungos įstatymą, tačiau Seime esantys projektai, kurie registruoja ūkinius santykius, nustato turto panaudojimo tvarką – jie mums yra priimtini“, – Eltai teigė A. Širinskienė.

Analogiškos pozicijos laikosi ir į Seimą kandidatuojantis Nacionalinis susivienijimas. Pasak sąrašo lyderio Vytauto Sinicos, partija mato galimybę probleminius klausimus spręsti per ūkio santykių reguliavimą.

„Esame kategoriškai prieš civilinę sąjungą. Manome, kad praktinius klausimus, su kuriais susiduria nesituokiančios poros, galima spręsti per ūkio santykius“, – Eltai teigė V. Sinica.

Tuo metu Lietuvos liaudies partijos sąrašo lyderis Eduardas Vaitkus svarstė, kad ūkio klausimus galima sureguliuoti ir jau dabar galiojančiais teisės aktais.

„Dabar teisės aktais viskas gali būti sureguliuojama. (...) Matau kitokią problemą, kad tuo norima pakeisti šeimos ir santuokos sąvokas. Kadangi esu konservatyvių pažiūrų, tai šeimos ir santuokos sąvokų keitimui aš prieštarauju“, – Eltai teigė E. Vaitkus.

Programose pasisako „už tradicinę šeimą“

Kategoriškai prieš Civilinės sąjungos įstatymą pasisako ir Aurelijaus Verygos vedami „valstiečiai“. Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko Ramūno Karbauskio teigimu, jo vadovaujama politinė jėga „jokiu būdu“ nepalaikytų šio įstatymo projekto.

„Partijos pozicija yra jokiu būdu nepalaikyti. Nematome nei Stambulo konvencijos, nei partnerystės ar civilinės sąjungos įteisinimo“, – Eltai teigė R. Karbauskis.

Tuo metu Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga savo programoje deklaruoja palaikymą krikščioniškoms ir tradicinės šeimos vertybėms. Tačiau savo vertybinę poziciją ši partija ne kartą reiškė ir kitokiuose formatuose.

„Esminis dalykas yra tradicinės šeimos – vyro ir moters – puoselėjimas ir iš to išplaukiančių tradicijų ugdymas“, – ketvirtadienį vykusiuose ELTA debatuose apie gyvenimo įgūdžių programą kalbėjo partijai atstovaujantis Jaroslavas Narkevičius.

Tradicinės šeimos puoselėjimą akcentuoja ir Lietuvos regionų partijos sąrašo vedlys Jonas Pinskus.

„Civilinės sąjungos ar Stambulo konvencijos tikrai nepalaikytume, nes mes visada kalbėdavome, kad esame už tradicinę šeimą“, – Eltai teigė J. Pinskus.

Panašų punktą savo programoje turi ir Artūro Zuoko vadovaujama partija „Laisvė ir teisingumas“. Analogiška mintis numatyta ir Viktoro Uspaskich vedamos „Taikos koalicijos“ programoje.

„Stiprinsime tradicinės šeimos vertybes. Stabdysime genderizmo propagandą“, – teigiama „Taikos koalicijos“ programoje.

Savo ruožtu apkaltos būdu iš Seimo pašalinto Petro Gražulio partija Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai) programoje atskiru punktu išskyrė būtinybę Civilinės sąjungos įstatymą išbraukti iš parlamento darbotvarkės.

„Nesvarstyti Seime Civilinės sąjungos įstatymo projekto, prieštaraujančio Konstitucijos 38 straipsnio nuostatoms ir išbraukti jį iš Seimo darbotvarkės“, – dėstoma partijos programoje.

ELTA primena, kad šios kadencijos Seimas po svarstymo yra pritaręs valdančiosios daugumos partijų inicijuotam Civilinės sąjungos įstatymo projektui. Tam, kad jis būtų priimtas, parlamentarai turės balsuoti dar kartą. Visgi, ar klausimas dar sugrįš į parlamento darbotvarkę, nėra aišku.

Rugpjūtį socialdemokratas Gintautas Paluckas teigė, kad tos pačios lyties asmenų partnerystės įstatymas daugumos palaikymo nesulauks nei šiame, nei būsimame Seime, o diskusijomis apie jį net neverta erzinti visuomenės.

Visgi praėjusią savaitę socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė nurodė, kad anksčiau ar vėliau Seimui reikės išspręsti klausimus dėl partnerystės.

Seimo rinkimai vyks šių metų spalio 13 dieną.


Akmenė
Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingas: apie Akmenės rajono sėkmę ir iššūkius
Aplinkos ministerija paskelbė 2025 m. Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingą, kuriame savivaldybės vertintos pagal įvairias aplinkosaugos sritis: atliekas ir žiediškumą, energetiką, statybą, susisiekimą, klimato kaitos valdymą, aplinkos kokybę, vandens kokybę, biologinę įvairovę ir kraštovaizdį bei gyventojų aplinkosauginį sąmoningumą.
Aktualijos | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Kuo toliau, tuo šalčiau. Taip galima apibūdinti, koks oras bus likusią savaitės dalį. O sekmadienio naktį šaltis nepasiruošusius gali ir visai riesti į ragą, nes šals iki –5 laipsnių.
Lietuva | 2 MIN.
1
Kai kurie žmonės moka atleisti ir paleisti, tačiau šie trys Zodiako ženklai – ne iš tokių. Jie viską prisimena: žodžius, toną, net menkiausią įžeidimą. Jie nekeršija iš pykčio, greičiau iš teisingumo jausmo. Jei juos įskaudinsite, jie tylės, bet jų tyla bus galingesnė už bet kokius veiksmus.
Horoskopai | 2 MIN.
0
Pasaulis
Šiauliai
Per Rusijos bepiločio orlaivio smūgį Charkivo srities Borovos bendruomenėje žuvo trys civiliai gyventojai. Jie važiavo savadarbėmis transporto priemonėmis atsiimti pensijų ir nusipirkti maisto produktų.
Pasaulis | 2 MIN.
0
1. nuo lapkričio 17 iki lapkričio 21 d. S. Daukanto g. atkarpoje nuo Vilniaus g. iki M. K. Čiurliono g.;
Gatvė | 2 MIN.
0

Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Lietuva ir dar septynios Europos šalys pasirašė ketinimų protokolą dėl karinio mobilumo užtikrinimo centriniame, šiauriniame ir rytiniame regione, praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM).
Lietuva | 3 MIN.
0
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Mindaugas Sinkevičius sako, kad gynybai numatyti 5,38 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP) yra neginčytina koalicijos sutarta riba. Anot jo, mėginimai šį klausimą interpretuoti pagal politines nuotaikas yra nepriimtini.
Lietuva | 3 MIN.
0

Radviliškis
Radviliškis
Praėjusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje priimtas sprendimas, kuris atpigins verslo liudijimų kainas platesniam ratui gyventojų, auginančių vaikus. Nuo ateinančių metų 50 procentų nuolaida bus taikoma tėvams, auginantiems du ir daugiau vaikų. Iki šiol tokia nuolaida galėjo pasinaudoti tik daugiavaikės šeimos, kuriose auga trys ir daugiau vaikų.
Politika | 3 MIN.
0
Į šią savaitę statyti pradėtą amunicijos gamyklą Baisogaloje investavęs Vokietijos gynybos pramonės koncernas „Rheinmetall“ domisi bendradarbiavimu su Lietuva ir oro gynybos srityje, teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Edvinas Grikšas.
Politika | 4 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Per Rusijos bepiločio orlaivio smūgį Charkivo srities Borovos bendruomenėje žuvo trys civiliai gyventojai. Jie važiavo savadarbėmis transporto priemonėmis atsiimti pensijų ir nusipirkti maisto produktų.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Rusija didina karinės įrangos gamybą, o tai rodo ne tik jos nenorą baigti karą su Ukraina, bet ir planus 2029–2030 m. pradėti didelio masto agresiją Europos žemyne, platformoje „Telegram“ pareiškė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.
Pasaulis | 3 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Naujosios Akmenės kultūros rūmuose nušurmuliavo pirmasis Akmenės krašto verslo forumas.
Verslas | 2 MIN.
0
Pavojingų ir nepavojingų atliekų tvarkymo įmonė „Toksika“ baigiantis metams pakvietė vietos bendruomenes ir Šiaulių krašto parlamentarus pristatyti įmonės veiklos, metų rezultatų ir pažangos. Šįkart į svečius atvyko artimiausios Bridų ir Šakynos bei Šiaulių Medelyno bendruomenės, senjorai iš Trečiojo amžiaus universiteto ir Seimo nariai, iš kurių daliai tai buvo pirmoji viešnagė. UAB „Toksika“ generalinis direktorius džiaugiasi ne tik parodytu dėmesiu įmonei, bet ir artimu bendradarbiavimu, kuris leidžia įmonei ne tik saugiai vykdyti savo pagrindines funkcijas, bet ir būti atvirai, socialiai atsakingai, atlikti šviečiamąją funkciją ir prisidėti prie vietos bendruomenių gerbūvio.
Verslas | 6 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Šiauliuose policijos pareigūnai ėmėsi tyrimo dėl sukčiavimo. Nukentėjusi įmonė suskaičiavo patyrusi daugiau nei 37 tūkstančių eurų nuostolį.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Naktį Šiauliuose buvo pagrobtas vienai įmonei priklausantis automobilis. Po intensyvių paieškų automobilis rastas, už jo vairo sėdėjęs girtas vyras buvo sulaikytas.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
1. nuo lapkričio 17 iki lapkričio 21 d. S. Daukanto g. atkarpoje nuo Vilniaus g. iki M. K. Čiurliono g.;
Gatvė | 2 MIN.
0
Šiaulių mieste mokslininkai atliko išsamų gatvių būklės vertinimą. Rezultatai rodo, kad dangų kokybė nuosekliai gerinama, o gauti duomenys leis nustatyti aiškius gatvių remonto prioritetus.
Gatvė | 4 MIN.
0
Plungė
Lietuva
Plungės rajone trečiadienio rytą įvyko avarija, kurios metu susidūrė du automobiliai, o po smūgio buvo kliudytas ir trečiasis. Jį vairavo į tarnybą vykusi policijos pareigūnė. Nukentėjo du žmonės.
Gatvė | 2 MIN.
0
Vairuotojų reakcijos kelyje netikėtai pasirodžius laukiniam gyvūnui labai skirtųsi, rodo nauja draudimo bendrovės ERGO užsakymu atlikta apklausa. Nuo staigaus stabdymo iki kliūties apvažiavimo ar greičio mažinimo – toks atsakymų spektras patvirtina paprastą tiesą: vieno universalaus recepto, kaip elgtis tokioje situacijoje, nėra. Draudikai akcentuoja, kad svarbiausia iš anksto įsivertinti riziką, paisyti kelio ženklų ir pasirūpinti finansine apsauga, kurią nuo šiol galima įsigyti kur kas lanksčiau.
Gatvė | 4 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių „Gintra“ atsisveikina su 2025 metų sezone komandai vadovavusiu strategu Steve’u Beeksu. Britų specialistas įsirašys į klubo istoriją ne tik kaip dar vienas treneris atvedęs komandą į Lietuvos čempionių sostą, bet ir su Saulės miesto ekipa debiutavęs UEFA Europos taurės turnyre.
Sportas | 3 MIN.
0
Pasibaigus 2025 metų „TOPsport“ remiamos A lygos sezonui, Saulės miesto ekipos vairą paliko Dainis Kazakevičius.
Sportas | 4 MIN.
2


Šiauliai
Šiauliai
Jaunimas | 5 MIN.
0
Trečiadienio vakarą Šiaulių rajone, Rėkyvos soduose ugniagesiai gelbėjo stirną.
Gamta | 2 MIN.
0
Kelmė
Šiauliai
Kelmės PGT kolektyvas atsisveikino su vyresniuoju ugniagesiu, vidaus tarnybos puskarininkiu Arvydu Andruliu, kuris po 28 metų ištikimos tarnybos išėjo į užtarnautą poilsį.
Veidai | 2 MIN.
0
Lapkričio 21 d. 18 val. Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose bus rodomas Telšių Žemaitės dramos teatro premjera „Aš mačiau ir kiti matė“ pagal Žemaitės apsakymą „Kunigo naudą, velniai gaudo“.
Kultūra | 2 MIN.
0


Lietuva
Šiauliai
Atvėsus orams ir prasidėjus šildymo sezonui, gyventojai vis dažniau kūrena krosnis, židinius ar krosneles, tačiau ne visada pasirūpina jų priežiūra. Draudimo bendrovės „Gjensidige“ duomenimis, nevalyti ar netvarkingi kaminai, krosnys, židiniai kasmet tampa dešimčių gaisrų priežastimi, o šių įvykių padaroma žala siekia dešimtis tūkstančių eurų. Kai kuriais nelaimių atvejais žmonės praranda net liepsnos sunaikintus namus.
Namai | 4 MIN.
0
Namai – tai ne tik sienos. Tai saugumas, šiluma ir vieta, kur auga mūsų vaikai. Šį sekmadienį „Mama kalba“ laidoje aiškinsimės apie tai, kaip išsirinkti būstą, kuris iš tiesų taptų namais. Sužinosime, į ką svarbu atkreipti dėmesį šeimoms, perkančioms pirmąjį būstą – apie kainas, paramą, lengvatas ir dažniausias klaidas. Apie tai kalbėsimės su nekilnojamojo turto (NT) agentūros „Du procentai“ savininku Nedu Sakalausku.
Namai | 4 MIN.
0

Kelmė
Lietuva
Kelmės PGT kolektyvas atsisveikino su vyresniuoju ugniagesiu, vidaus tarnybos puskarininkiu Arvydu Andruliu, kuris po 28 metų ištikimos tarnybos išėjo į užtarnautą poilsį.
Veidai | 2 MIN.
0
Žinomas lietuvių sporto komentatorius, TV laidų vedėjas, rašytojas Robertas Petrauskas socialiniuose tinkluose pasidalijo jautriu laišku savo sekėjams. Jame jis atvirai kalba apie sveikatos iššūkius, dėkoja už palaikymą bei dalijasi mintimis, kaip šiuo metu atrodo jo kasdienybė ir dvasinė kelionė po patirto insulto.
Veidai | 3 MIN.
2


Lietuva
Lietuva
Grupė „Čilinam“ pristato dainą iškalbingu pavadinimu „Pirmoji naktis“. Tuo viskas lyg ir pasakyta, bet grupės nariai ne iš tų, kurie mėgsta patylėti.
Laisvalaikis | 4 MIN.
2
Dainų autoriui ir atlikėjui Gabrieliui Vageliui šis ruduo kaip niekad įtemptas – dainininkas su savo grupe spalio ir lapkričio mėnesiais keliauja po visą Lietuvą su koncertiniu turu „Kelionė“.
Laisvalaikis | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Kai kurie žmonės moka atleisti ir paleisti, tačiau šie trys Zodiako ženklai – ne iš tokių. Jie viską prisimena: žodžius, toną, net menkiausią įžeidimą. Jie nekeršija iš pykčio, greičiau iš teisingumo jausmo. Jei juos įskaudinsite, jie tylės, bet jų tyla bus galingesnė už bet kokius veiksmus.
Horoskopai | 2 MIN.
0
Lapkričio 13-oji – Pasaulinė gerumo diena; Pasaulinė kokybės diena.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Nors bananai itin mėgstami dėl savo skonio ir maistingumo, tai – ir vieni greičiausiai nokstančių vaisių. Vos kelios dienos namuose – ir vaisius suminkštėja, o jo geltoną žievę išmargina rudos bei juodos dėmės. Vis dėlto, neskubėkite išmesti pernokusių bananų, nes iš jų, pridėję kelis pigius ingredientus, galėsite paruošti gardžius valgius. Be to, kad bananai nesunoktų anksčiau laiko – laikykitės kelių patarimų, kaip tinkamai juos sandėliuoti namuose.
Virtuvė | 6 MIN.
0
Vištiena yra neabejotinai vienas populiariausių pasirinkimų ruošiant pietus ar vakarienę. Ji – maistinga, turi daug baltymų, lengvai virškinama ir daugelio mėgstama dėl universalaus panaudojimo, nebrangios kainos – iš šios paukštienos galima pasigaminti gardžių ir sočių patiekalų vos už kelis eurus.
Virtuvė | 4 MIN.
0

Vieni matuojasi sparnus, kiti gano dviračius – už ką žmonės taip myli korgius?
Laisvalaikis | 6 min.
Gydytoja neurologė: kada regėjimo sutrikimai slepia daugiau nei akių ligas?
Sveikata | 5 min.
Tėvus ragina suklusti: greta mokymosi priemonių kuprinėje vietos turi atsirasti ir vandens gertuvei
Sveikata | 6 min.
Popiežius po šaudynių Minesotoje smerkia „didelių ir mažų ginklų pandemiją“
Pasaulis | 3 min.
Kolegijoms siūloma padidinti finansavimą moksliniams tyrimams ir meno veiklai
Mokslas | 3 min.
Šaltinis: Jemeno hučiai šturmavo JT patalpas, sulaikė darbuotojus
Pasaulis | 3 min.
Penkiems Kauno mokytojams siūloma suteikti metų pedagogo vardą
Aktualijos | 2 min.
Nyderlanduose tūkstančiai raudonplaukių iš viso pasaulio susirinko į savo festivalį
Pasaulis | 3 min.
U. von der Leyen: su Rusija ir Baltarusija besiribojančioms ES šalims numatyta daugiau lėšų
Politika | 3 min.
Kankina nuotaikų svyravimai ir nuovargis? Tai gali būti skydliaukės sutrikimų signalas
Sveikata | 4 min.