REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 15 d. 10:59

Įsibėgėja vaikų fizinį aktyvumą skatinančios projekto veiklos

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


289099

Rugsėjo mėnesį startavo ir jau įsibėgėjo unikalus projektas Lietuvoje „Pažinkime lietuvių sportinius žaidimus bei skatinkime fizinį aktyvumą“. Projektą įgyvendina VšĮ Darnaus vystymo projektai.

Fizinis aktyvumas mokyklinio amžiaus vaikams turi daug naudos. Jis skatiną kūno raidą, gerina psichologinę sveikatą ir padeda ugdyti socialinius įgūdžius per komandinius užsiėmimus. Per užsiėmimus vaikai ne tik lavina fizinę ištvermę, bet ir įgyja supratimą apie tradicinius lietuvių liaudies žaidimus ir sporto šakas. Tai puiki proga ugdyti ne tik kūną, bet ir praturtinti tautinį sąmoningumą bei kultūrinį prisirišimą prie savo šaknų. Skatiname vaikus tyrinėti ir dalyvauti įdomiose sporto tradicijose, kurios turi gilias šaknis lietuvių kultūroje. Renginio organizatoriai džiaugiasi, galėdami suteikti ypatingą dėmesį mažiau galimybių turintiems vaikams per sportinius užsiėmimus. Su mūsų kompetentingais treneriais ir pritaikyta programa, kiekvienas vaikas gali patirti džiaugsmą judėdamas.

Dėka Sporto rėmimo fondo projektas yra įgyvendinamas net 4 apskrityse: Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Utenos. Ilgalaikės fizinio aktyvumo treniruotės vaikams šiuo metu vyksta Vilniaus rajono, Trakų rajono ir Švenčionių rajono savivaldybėse. Artimiausiu metu fizinio aktyvumo treniruotes planuojama pradėti vykdyti ir Elektrėnų savivaldybėje. Planuojama, kad projekte sudalyvaus virš 1700 vaikų (tame tarpe ir mažiau galimybių turintys vaikai). Projektas startavo rugsėjo mėnesį Vilniaus apskrityje, o pabaiga numatoma 2024 m. gruodžio mėnesį. Veiklos projekto dalyviams yra nemokamos. Projektas finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

ReklamaREDAKCIJA REKOMENDUOJA